Bir türlü zayıflayamıyorum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve casanowa123 tarafından 18 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. casanowa123

casanowa123 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 18 yaşında 79 kilo 175 boyundayım. Zayıflayıp kas yapmak için cardio+vücut geliştirme yapıyorum 2 aydır. haftada 3 gün antrenman yapıyorum 20 dk koşu+20 dk cross training. Toplam 500-600 kalori veriyorum.Ama bir türlü zayıflayamıyorum hep aynı kilodayım.Örneğin bir günde yediklerim;

sabah 7'de: 1 sandwich ekmeği,1 adet muz,

öğlen 12'de okulda ne yemek çıkarsa o tabldot,3-4 dilim ekmek,

akşam üzeri 4-5 gibi eve gelince yaklaşık 1 litre su çubuk kraker ,yoğurt,elma falan yiyorum.
    7-8 gibide yemek yiyorum. 1 dilim ekmek ya yerim ya yemem.1 veya 2 yumurta(protein almak için). makarna pilav olunca yarım tabak alıyorum + şekersiz çay.

okuldan çıkıp antrenmana gidincede kahvaltı aynı,öğle yemeği yerine 1 paket ülker altınbaşak,1 litre su eve gelincede 6 gibi 1-2 yumurta, çubuk kraker,yoğurt falan yiyorum

mesela bugün okulda antrenmanda yoktu bütün gün evdeydim yediklerimi yazıyım;

sabah 10 kahvaltı: 1 bardak sıcak çikolata yarım kaşık şeker, 2 sandwich ekmeği(ince uzun olanlardan) bimde satılan kahvaltılık sosla birlikte.

öğlen (12-6 arası) acıktıkca çubuk kraker,1 kase yoğurt,1litre su, 1 yumurta.

7 gibi de akşam yemeği kısmetime ne olursa =)

nerde yanlış yapıyorum mümkün olduğunca un,tuz,şekerden uzağım. öğlen acıktıkca yediğim çubuk kraker,yoğurt mu kilo yapıyor? Çukulataymış cipsmiş,kolaymış, fındık fıstıkmış nerdeyse tadını unuttum.

nerde yanlış yapıyorum delircem ya =)benim amacım sık sık yiyip az yemek. annem kızar bütün gün yiyorsun diye ama az yiyorum.

amacım yağları eritip fit olmak şişmek gibi niyetim yok.

zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

2. xelharith

xelharith Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Soyle baslamak istiyorum. Ekmekten uzak ol olabildigin kadar. Ilk olarak bunu unutma. Kilonu hesaba katinca ortalama gunluk ihtiyacin 2000 kalori falandir. (hesaplamadim sadece tahmini bir rakam soyledim) Kilo vermek icin ilk once kademeli olarak gunluk kalori alimini dusureceksin. Mesela 2000 se 1800e dusur. Haftalik 1 kilo kaybedecek sekilde ayarlaman gerek. (fitday adli programi oneririm kalori ve yediklerini takip konusunda mukemmel).
    Peki bunu nasil ayarliyacaksin?
    Sana onerim su olacak, cubuk kraker di oydu buydu hepsini birak. Kendin yapmadigin yani fabrikasyon olan belli bir islemden gecmis herseyden uzak dur, vucuduna verebilecegin en buyuk zarari bunlar verir. Yedigin herseyi kendin yada artik kim yapiyorsa onun yapmis olmasina dikkat et. Okulda yemek icinse olabildigince karbonhidrat ve yagin ayni ortamda bulundugu yiyeceklerden uzak dur. Mesela pilav. Tadi cok guzel ama sana verdigi zararda ayni olcude buyuk. (Yagsiz yapilmis pilava lafim yok tabiki). Mesela nedir corbani al, yaninda protein kaynagi bir yemek cikar onu da al, sebze yemegi varsa onu al. Bunlar disinda kalan seyleri almamaya calis. Hatta evden goturebilirsin. Zor olur deme ben yapabiliyordum ki yurtdisinda askeri okulda okurken bile yapabiliyordum. Tamamen sana ve kilo vermeyi nekadar istedigine bagli.
    Ne tur yiyecekler oneririm?
    Cok yagli olmamak kaydiyla sut urunleri
    sebze. bu en onemli besin kaynaklarindan birisi
    meyve
    protein kaynagi olarak, tavuk (derisi yok), yagsiz et, sut urunleri (lor peyniri bu konuda iyi ve ogun arasi yemekler icin guzel bir secim)
    karbondidrat kaynagi olarak bulgur, pirinc, makarna. (yagli olmasin ve kullandigin soslara dikkat!)

herneyse, olabildigince islenmis besinlerden uzak dur, gun icinde sebze tuketmis ol, yagli karbonhidratlara dikkat.
    buarada hep yagsiz yagsiz dedim ama yanlis anlama. gun icinde yag almanda gerekir fazla olmamak kaydiyla, cunku yag girmeden vucuduna yag yakimi olmaz.
    bunlarin disinda en onemli etkenlerden 2 tanesi:
    1-su alimini arttir
    2-yediklerinin listesini tut (fitday bu konuda iyi)
    ben yurtdisinda bir askeri okulda egitim aldim 3 yil kadar oldu o donem vucudum cok iyiydi. ardindan hong konga yerlestim uzun bir sure kaldim 96 kiloya ciktim. baktim olacak gibi degil gemiye ciktigimda ana hatlari yukarida saydigim seylerden olusan bir diyete girdim, aslinda diyet dememek lazim bir hayat tarzini benimsedim diyeyim. Bu sekilde 5-6 ay gibi bir sure icinde 70 kiloya dustum, ve hala ayni kilodayim.
    Eger yanlisim olduysa yukarida yada unuttugum birsey varsa zaten bu forumda da bu konuda gayet bilgili insanlar var, onlar eklerler...

NOT!!!: Yukarida bahsetmemisim hic, balik. Balik yemeye de dikkat et. Ben cok sevmedigim icin unutmusum bahsetmeyi.

Son düzenleme: 18 Aralık 2009
  3. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, çok gereksiz yediğin şeyler var. Yoğurt,süt ve kraker tehlikeli. Krakeri unut, yoğurt ve sütü light kullan ve sıkı çalış.

4. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Haftada 4 Git Dİğer 1 Gün İse Cardio Yap Ve Cumartesi Olsun Sabah Yataktan Uyanır Uyanmaz Salona Git En İyi Cardio Zamanı Sabah Uyandıktan Sonradır Çünkü Sabah Yağ Hücreleri Boşalır Ve Kilo Atmak Daha Kolaylaşır ... Bu Cardio Zamanında Koşu , Yürüme , Bisiklet , Kürek , İp Atlama , Treadmill , Ve En Son Karın Hareketleri Yapabilirsin Burada Yazılanlar Benim Görüşüm Olumlu Olumsuz Yorumlarınızı Bekliyorum ...

5. casanowa123

casanowa123 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    xelharith,Kspong: önerilerinize dikkat edicem.

Soldier93: spora sabahları gitmeye özen gösteriyorum aç karnına. okulumda 2 haftalık bir tatil var o süre zarfında hafta içi 2 gün + cumartesi pazar gidebilirim.gittiğim salonda koşu bandı,crosstrainer ve bisiklet var onları yapıyorum.ip atlama vs yi ancak evde yapabilirim.

teşekkür ederim.

6. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Ne Diyebilirim Başarılar Vg Sporuna Hoş Geldik CÜmletten ... ( y )

7. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    high intensity interval kardiyoya bak. boyuna göre kilon çok değil o kadar ama sanırım fazla yağ sorunun var. yanlış kardiyo ile mevcut kaslar da gidebilir. uzun süreli düşük kardiyo çalışmalarının yerine kısa süreli ama şiddetli kardiyolara ağırlık ver hem daha çok yağ yakarsın hem kas kaybı olmaz. onun dışında xelharith in dediği gibi paketlenmiş bisküvi kraker den uzak dur. yediğin pilav da yağsız olmalı esmer pirinç mesela. karb ve yağ alımını sakın çok çok azaltma vücut yağ yakmak için karb a ihtiyaç duyar. ağırlık çalışmalarına da önem ver. sert ve sıkı antrenmanlar ile kardiyo dan çok daha etkili bir şekilde yağ yakımı olur.

Sayfayı Paylaş