Bir türlü çözemediğim sorun

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve olympos01 tarafından 4 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. olympos01

olympos01 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli/Darıca
    6 yaşından beri basketbol oynuyorum şuan 15 yaşındayım 187 cm boyundayım 78 kiloyum. Sorum şöyle karın kaslarımım belirli kısmı gözükürken belirli bir kısmı gözükmüyor nedeni bir kısmın daha yağlı olması vb. sebeblerden olabilirmi ?

2. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hem yağlı olmasından dolayı olabilir hem de çalıştığın bölgelere göre değişebilir..
    Mesela alt karın çalışıyorsan üst karın kasların alt karın kaslarına oranla daha hafif kalabilir...

3. olympos01

olympos01 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli/Darıca
    söyle söyleyeyim ben ocak aylarında falan cok sarmıstım böyle never back down tarzı filmlere falan izledim izledim calısayım dedim barfiks yaptırdım 1 ay falan calıstım baktım baklavaların bir kısmı gözükmeye başladı çünkü benım boyum uzun ayaklarım yere degiyor diyo ayaklarımı hafif öne dogru tutuyordum oda dolayısıyla karın kasları mı kasıyordum yani ben bu kanıya vardım. herneyse 1 ay daha devam etttim hatta 2 ay ama aynı kaldı bir gelişme göstermedi bende bıraktım. ama artık flexor hocanın hazırladığı ev programını günü gününe uygulamaya başladım , kardiyo yada başlıyorum sonucları sizinle paylaşacagım .

4. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    nedenleri sıralayayım:1)o bölgede yaglanma vardır.2)o bölgedeki kasların hacmi küçüktür.
    saygılar

5. olympos01

olympos01 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli/Darıca
    Öncelikle teşekkürler ; muratcan.biceps

peki gözükmeyen bölgedeki kasları hacimlendirmenin yolu nedir ?
    çünkü gözüken kısımların arasına elimi soktugumda sanki iki duvar arasında bir cukur varmış gibi ama gözükmeyen kısımda dumduz

6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    seni anlıyorum bana çoğu insan aynı soruyu soruyor.ve hepsinde vücut tipi aynı.fazla yag yok.ama kas yok.arkadaşlarımızın yazdıgı kendi başımıza yapabilcegimiz güzel karın egzersizleri var forumda.yediklerine biraz dikkat ederek o egzersizleri yap derim.zaten bir süre sonra karın kasların güçlenecektir.daha sonra belirli hareketleri ağırlıklı çalışarak kas hacmini büyütebilirsin.saygılar :)

7. olympos01

olympos01 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli/Darıca
    Tekrar teşekkürler cevabın için ;

Fakat şöyle birşey benim vücudum atletik yapılı 6 yaşından beri basketbol oynuyorum vücudumun kas oranı da fena sayılmaz . Sanırım karın bölgem yaglanmıs diger yerlere göre . Tekrar tesekkurler cevabınız icin :)

muratcan.biceps bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş