Bir Strongman bigi kaldırın!

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve C4N tarafından 8 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
 1. C4N
  Offline

  C4N Üye

  Katılım:
  20 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  76
  Beğenileri:
  50
  Ödül Puanları:
  0
  MARK FELIX, İngiltere'nin Dünyanın en güçlü adamı yarışmasındaki favorisinden birkaç tiyo;

  1. Dayanmak!: Birçok strongman çalışmaları genelde büyük ve bileşik haraketleri gerektirir, benim antrenmanım genelde stand-up egzersizleri arasında gidip gelir. Bu egzersizler aynı zamanda stabil olmamıda sağlar. Ne zaman squat yapsam altımda her zaman bir bench bulundururum ve 3 saniyede ağırlığı indiririm, sonra 3 saniye onu tekrar yukarı kaldırmak için sayarım. Benim ihtiyacım olan patlayıcı güç ve bu çalışma sistemi kuvvet ve dayalıklılık kazanmak için mükemmeldir.

  2. Asla başarısız olma!: Incline bench press yaparken 4 set yaparım ve her defasında dumbelları ağırlılarını arttırırım. İlk 3 sette her zaman 8 tekrar yaparım ve 6 tekrarla sonuncu setim tamamlarım. Eğer bir önceki setlerde başarısızlık noktasına kadar gitmemişsem final setimi yapacak büyük bir güç hissederim. Strongman olmak için kendinizi tüketmemeniz çok önemli, arada sırada 1 hafta dinlenirim.

  3. Deadlift e önem verin!: Bir strongman yarışmasındaki en önemli kas grupları bacak ve sırtınızdır çünkü bu kas grupları her harakette size yardımcı olurlar, özellikle deadlift.

  4. Mükemmel form: Bir strongman için form çok önemlidir. Birçok insan ağır kilolara girmek için çok aceleci davranırlar ve bunun sonucunda haraketin formunu bozarlar. Haraketi yaparken haraketin formunu bozuyorsanız orda hemen durun!. Sadece ve sadece haraketi düzgün yapmaya odaklanın. Strongman olmak hiç bir zaman kafa kafaya yarışmamaktıri, strongman olmak her zaman kendinin iyisindende iyi olmaktır.

  Referans: MEN'S FITNESS
   

Sayfayı Paylaş