Bir seyahatte göğüs antremanı tamamlama

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve melankolia_sago tarafından 29 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. melankolia_sago
  Offline

  melankolia_sago Yeni Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  188
  Beğenileri:
  44
  Ödül Puanları:
  0
  Hepinizin başına gelmiştir ya da birgün gelebilir diye yazmakta fayda var diye düşündüm. Eğer antremanınızı hiç aksatmayan bir inatçı ve sporcu özelliğiniz varsa mutlaka okuyun bu başlığı. Eğer göğüs antremanı yapacağınız gün bir otel odasındaysanız ya da misafirlikteyseniz, bir odaya geçin ve şu hareketleri yapın. Bu hareketler tüm göğüs liflerini ateşleyecek ve gelişmenin yanı sıra formunuzdan da bir şey kaybetmeyeceksiniz.

  2-3 set Push up
  Normal şınav olarak bildiğimiz bu hareketi nizami olarak ve yavaş yavaş tükenene kadar çekin. Bu hareket orta göğüs kaslarınızı çalıştıracaktır. Unutmayın göğüse kaslı görünümü veren ve "şişiren" orta göğüs kaslarıdır.

  2-3 set İncline push up
  İncline denildiğine bakmayın bu hareket aslında alt göğüs kaslarını çalıştırır. Ellerinize yatağın üstüne koyun ya da bir masa varsa onun üstüne koyun. Tükenene kadar nizami olarak şınav hareketi yapın. Bu hareket alt göğüs kaslarınızın çizilmesinde önemlidir.

  2-3 set Decline push up
  Bu hareket benim en sevdiğim ve en zor harekettir, omuzlar da büyük iş yapar ama en çok göğüs. Bu harekette tricepslerin öneminin azalmasını istiyor ve göğsünüzün daha çok yanmasını istiyorsanız kalçanızı sabit tutmaya çalışın mutlaka düz durun. Ellerinizi yere koyun ve bacaklarınızı bir yatağın üstüne atın. Bu hareketle üst göğüs kaslarını mükemmel çalıştırırsınız. Tükenene kadar yapın.

  Setler arasında çok az dinlenin. Her hareket nizami ve negatif tekrarla yapılmalıdır.

  Bu antremanla göğsünüzün hem üst, hem alt hem de ortasını ateşlemiş olursunuz. İyi antremanlar :)

  Resimler:

  İncline push up


  decline push up


  push up


  melankolia_sago sunar....
   

Sayfayı Paylaş