bir saatte vucut..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve StRoNgMaN tarafından 15 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

 1. StRoNgMaN
  Offline

  StRoNgMaN Yeni Üye

  Katılım:
  18 Eylül 2005
  Mesajlar:
  462
  Beğenileri:
  74
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  sporcu
  Yer:
  istanbul
  Erkeklerde ''silikon'' modası

  Kaslı bir göğse spor yapmadan sahip olmak isteyen erkekler için artık plastik cerrahinin silikon yöntemini kullandığı bildirildi.

  Konya'da düzenlenen 27'inci Türk Plastik Cerrahi Kongresi'ne katılan tıbbi cihazlar satan firmanın Satış Müdürü Ahmet Uğurluol, silikonların artık göğüslerde olduğu kadar, kalça, bacak gibi vücudun çeşitli alanlarında dolgu maddesi olarak kullanıldığını söyledi.

  Özellikle kadınların göğüslerini büyütmek ya da dik tutmak için kullanılan silikonların artık erkekler için de uygulanmaya başlandığını belirten Uğurluol, ''Erkekler, kaslı bir göğse sahip olmak için genellikle kas geliştirici sporlar yapmak ve vücut geliştirme salonlarına gitmek zorunda. Ancak günümüzde herkes bunu yapacak zamanı bulamayabiliyor'' dedi.

  Uğurluol, bu durumda adaleli bir göğse sahip olmak isteyen erkeklere silikon seçeneğinin sunulduğunu, kas yerine silikonla güzel bir göğse sahip olunabildiğini ifade etti. Silikonların cerrahi operasyonla vücuda yerleştirildiğini dile getiren Uğurluol, şunları kaydetti:

  ''Kadınlarda kullanılan göğüs silikonlarıyla erkeklerde kullanılan silikonlar aynı maddeden yapılıyor. Ancak kadınların iki göğsü için de aynı çizime sahip silikon kullanılabilirken, erkeklere özgü silikonlar bedensel farklılıklar nedeniyle sağ ve sol olmak üzere iki farklı çizime sahip. Bu silikonlar takıldığında, göğüsler dolgunlaştığı için erkekler daha kaslı görünüme sahip olabiliyor. Silikon, 'coasive gel' denilen bir madde içerdiği için piyasada satılan bazı silikonlar gibi patlamıyor ya da darbe aldığında, hatta cerrahi bir müdahalede kesildiğinde bile şekli bozulmuyor. Vücuda kolayca adapte oluyor. Kişi ömür boyu bu silikonu kullanabiliyor.''

  ERKEK MANKENLER TERCİH EDEBİLİYOR

  Özellikle erkek mankenlerin büyük ilgi gösterdiği silikonların görünümüne dikkat eden erkekler arasında giderek yaygınlaştığını vurgulayan Uğurluol, silikonlu bir erkek göğsünün, iyi bir cerrah tarafından uygulandığı takdirde gerçek kaslı vücuttan ayırdedilemeyeceğini öne sürdü.

  Uğurluol, bazı sporcuların bile istedikleri görünüme kavuşmak için silikon taktırdığını sözlerine ekledi.

  http://www.stargazete.com/starextra/index.asp?haberID=24921
   
 2. gorgeouskykhan
  Offline

  gorgeouskykhan Üye

  Katılım:
  8 Şubat 2006
  Mesajlar:
  660
  Beğenileri:
  72
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  for about more info, please look my website on you
  Yer:
  the gorgeouskykhan home center
  işte geldik...

  ***esas doping, esas doğal olmayan kas işte budur !, bence;
  silikon ve synthol, vb... esas kasları öldüren bunlardır!...
  *efendim, steroidlerin yan etkisi var diye, onun yaptığı "doğal kas"a doğal değil demek bence hiç de doğru bir şey değil...
  ***acaba yan etkileri olmasaydı, hala doping demeleri vb... doğru-mantıklı vb. olur muydu?...
  veya yan etkilerini makul ölçüde kontrol etsek nasıl olur?... veya bilime daha çok çalışıp yan etkiyi iyice minimize etsek nasıl olur? vb... vb... vb... 8) 8) 8)

  saygılar... ;)
   

Sayfayı Paylaş