Bir Obezin Sporla İmtihanı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve thero tarafından 9 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. thero

thero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 15 gün oldu spora başlayalı. 138.8 kiloydum. boyum 1.87...

ölçüler, omuz 144, göğüs 129, bel 141, kol 38

tam 10 defadır birer gün arayla kardiyo çalışıyorum. 20 dk yürüyüş, 20 dk bisiklet ve 15 dk stepper.

verdiğim kilo ise sadece 2.2 kilo. birlikte çalıştığım arkadaşım kendimi zorlamadığımı, mekik çekmem gerektiğini söylese de mekik için kendimi hazır hissetmiyorum. En son denememde kramp girdi ve bıraktım.

sizce kendimi zorlayayım mı yoksa bir süre böyle devam mı edeyim? fikirlerinizi bekliyorum.

2. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Spor sağlık için yapılır sağlığı bozmak için değil mekik yaptığınızda kramp girdiğini söylüyorsunuz bence yapmamalısınız ve mekiğinde yağları eritmede bir faydası yoktur sadece çok az göbeği olanlar mekik ve türevlerini yaparak karın kaslarını geliştirirler buda sıkılaşmaya neden olur size pek faydası olacağını sanmıyorum.

Kardio yapmaya devam edin tabiki beslenmenizide düzenlemelisiniz imkanınız varsa bir diyetisyene gitmenizi tavsiye ederim kardio+beslenme ile amacınıza ulaşırsınız.Başarılar...

thero bunu beğendi.
  3. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Sıkma canını bende 150 kg başladım 7 ayda 57 kilo verdim pes etmeyeceksin yavaş yavaş olacak herşey.Ben önceden günde 2-3 mekik zor yaparken şuan günde 100 mekik yapıyorum.Herşey zamanla olacak sabretmeli , sebat etmelisin.Eğer bu yola baş koyduysan emin ol herşey olacak ama yok pes eder ve kendimi '' Önemli olan iç güzelliği dış güzellik önemli değil '' diyerek avuturum diyorsan iradesizliğine kılıf uydurmuş olursun.Sakın pes etme.Ayda 2-4 arası kilo vermen en sağlıklısı seni avutmak için söylemiyorum doğrusu bu çünkü.

thero bunu beğendi.
  4. rasas

rasas Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Mekik nedir ya ?? mekik belkide su an en son dusunmeniz ve yapmanız gereken haeketlerdendir.ağırlık antremanı ve kardiyo antremanını kombine edin beslenme uzmanından pro destek alın.

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Zorlamanız kendinize zarar verecektir. Bir süre aynı tempoyla devam edin. Beslenmenize çok dikkat edin yavaş yavaş antremanınızda gelişecektir.

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    zorlamayın yavaş yavaş kilo verin birden kilo verirseniz çok daha kötü sonuçlar alırsınız nekadar yavaş okadar sağlıklı
    sonuçt hayat uzun zevkini çıkarın
    ve kabullenin hızlıca kilo vermenin sakıncalarını. yavaş kilo vermeniz gerektiğini
    kilo vermişsiniz alsaydınız dahamı iyiydi?
    hem merak etmeyin kendini zorlamıyorsun diyenler kısa sürede zorlanıp pes edecek daha fazla kilo ve moral bozukluğu yaşayacaklar

7. thero

thero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim gibi bir kiloda olanın hafiften ağırlık çalışması uygun mudur?

8. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    tabikide agirlik calismalisin. Amac zaten min. Kas kaybi yasamak. Cardio idmanlar agirlik idmanlarida ekle.

Ayrica 100 veya daha fazla mekik cekmek ego tatmin etmekten baska birsey. Ben 20 tane yapiyorum, önemli olan Beslenme

9. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    15 günde 2.2 kilo neden gözünüze az geliyor ki?
    ayda 4,4 kilodan 1 senede 86 kiloya inersin...

kilon azaldıkça yürüyüş temponu arttıtman ve rejimini daha sıkı hale getirir isen bu kilo verme ortalamasını devam ettirirsin.

zayıflayınca da zaten kardioya devam edeceğim mantığını oturt kafada, yoksa tüm emeklerin boşa gider...

10. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    birincisi o kadar boyum olsa kiloyu hiç sorun etmem.nası olsa verilir.
    ikincisi yaşım küçük olsada üç haftada 10 kilo vermiş adamım.sabah kahvaltısı (ben bir tane haşlanmış yumurtayla bir bardak çay içiyorum.şu an devam ediyorum yani ) ve akşam yemeğinden başka (bir,çok zorlanırsan iki tabak.ekmek kesinlikle yeme.ama bak ekmek sakın) yiyip başka hiç bişey yemeden sırf aç kalarak neredeyse hiç hareket etmeden oturduğum yerden (şınava mekiğe üşenirim,dumbellin boy uzamasını engellediğini düşünürüm.0 spor) günde 500 gr-1 kilo arası veriyorum.
    çünkü şöyle bişey var: 1 saat boyunca aç kalıp 100 metre yürüdüğünde 100 gram veriyorsan,
    sabah 8 akşam 8 yesen,7 de yürüyüşe çıksan,11 saat boyunca boğazından tek lokma geçmemiş adam olarak o halsizlikle 100 metre yürürsen 200 hatta 300 gram verirsin.(mesela yani.100 metreyle bi yere varamazsın ama açlık bastırdıkça hareketle zayıflama oranın iki hatta üç katına çıkabilir.en azından bende öyleydi yani.aç karna bi zıplarım uzayayım diye,yeter.
    en olmadı ekmeği tamamen kes aga.

Son düzenleme: 10 Mayıs 2013
  11. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Birçok arkadaş belirtmiş kesinlikle AÇ KALMADAN , beslenme düzenine dikkat ederek kardiyo + ağırlık egzersizleri ile çok güzel olur vücudun.Bilinçsiz bir şekilde kilo verme sonunu hazırlamış olursun.

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  12. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya

yanlis yoldasin. acik ve net

ac kalarak yagdan cok kas kaybedersin. Simdi bana birsey olmaz dersin ama ilerde cok problemler yasarsin. O verdigin 10 kilo yagdan cok kasdan gitmisdir. Yol yakinken dön ve forumu arastir

13. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Bilgiler kesinlikle yanlış inanmayın.

1)Günde 500-1 kilo kesinlikle veremezsin hiç spor yapmadan 7200 kalori nasıl yakıyorsunda 1 kilo veriyorsun.

2) Aç karnına spor yapılmaz.Yapılsa bile işte tok karnına 100 metrede 100 gram veriyorsam aç karnına 300 gram veririm diye bir mantık kesinlikle olamaz.

Sana önerim Forumu Bol Bol okuman

14. Zealotry

Zealotry Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    * Aç kalmayın.
    * Bir ayda 4 kilodan fazla vermeyin. Unutmayin ki çok hızlı kilo verirseniz daha sonra çok hızlı şekilde geri alırsınız. Vücudu alıştıra alıştıra kilo verin.
    * Ağırlık çalışmanızı öneririm.

Ayrıca bu işin yarısı beslenmedir. Bir diyetisyene başvurun

Sayfayı Paylaş