Bir kaç tavsiye alabilir miyim

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ZaNGeLeF tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ZaNGeLeF

ZaNGeLeF Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar, ben 8 ay önce bel fıtığı ameliyatı oldum 20 yaşındayım.

1.84 boyundayım ve 113 kiloyum, haftaya fitnessa başlamayı düşünüyorum..

öncelikle hap olarak nelerle başlamam gerektiğini sizlere danışmak istedim, bir çok topic okudum fakat tam olarak ihtiyacım olan şeyi bulamadığıma inandığım için bir kez daha sormak istedim.

öncelikli amacım kilo vermek ve belimi daha sağlıklı hale getirebilmek, sonrasında da sıkılaştırma yapmam gerekiyor sanırım.

bir de birşey daha sormak istiyorum,

http://www.orangecountybootcamp1.com/images/Fat%20Guy.jpg

kilo verdikten sonra da böyle bir görüntüye kavuşmak istemiyorum kesinlikle, sporla birlikte kilo verdiğim takdirde böyle bir problem olmaz yanılmıyorsam değil mi?

vakit ayırdığınız için teşekkür ederim, iyi günler.

2. aydın aslan

aydın aslan Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    personal trainer and 2.kademe vücut geliştirme ant
    Yer:
    istanbul
    öncelikle çok geçmiş olsun allah şifa versin:)fitness yaparken beslenmenizede dikkat etmenizi tavsiye ederim...yağ,kas ve su ölçümü yaptırın ki ilerlemenizi net görebilesiniz,zaten gideceğiniz spor salonunda uzman antrenörlerinde yardımıyla sabır ve azimle başarabilirsiniz.şimdiden kolay gelsin...L-carnitine de kullanabilirsiniz...iyi günler...

3. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    bence yorucu antremanlar yapsan body yaparak daha iyi olacaktır senın ıcın fitnesstan bi sure sonra sıkılacaksın emınım buna. ama body nın bı amacı ve guzel bı sonucu var onuda en sonda deil zamanla her zaman gorebılceksın bı sure sonra. bide body yaparken iyi bi salona git ve iyi arkadaslar edin ki hergun gitmek icin zorla deilde canın ceker hale gelsın saten bı sure sonra alıskanlık yapcak. ole bi goruntude olmaz bence onda bi anormallik var o resimde. bide zayıflıcam dıe ac kalma burdan uzamanlardan bi diet programı al onlar sana en ıyısını vercektır kas gelısımı ıcın ve zayıflaman icin

4. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Acaba üstteki yağ kütlesini atmadan alttaki kas kütlesinin görülemiyeceğini,yanlış şekil verileceğini.Üstelik body yaparken yağ yakımı olmuyacağını(fitness a göre) biliyormusun?yağı 2 ye katlama gibi sonuçlar doğuracağını.bırak zayıflamayı dahada şişeceğini.Ağır antremanlar sonrasında,boğazını tutamayıp,yemek yiyeceğini,hiç düşündün mü?Zayıflamak için,cardio nun fazla olduğu ve tekrarların fazla olduğu antremanın yapılması gerektiğini biliyormusun?Ayrıyetten o kilodaki biri body yaparken gelişimi nasıl görecek?Adam yağdan alttaki kası nasıl görecek?Şimdi gelelim arkadaşa yardımcı olmaya.Gideceksin,araştıracaksın güzel bir spor salonuna yazılacaksın.Orada fitness a başlıyacaksın.Eğer meşgül biri değilsen haftada(gün aşırı) 3 gün fitness(cardio+ağırlık) yapacaksın.İstersen kalan 4 gün 1-2 saat dışarda yürüme ve evde şınav mekik yapabilirsin.Ayda ortalama 3-4 kilo vereceksin.diyetisyenlere göre 2-6 kilo arası kilo verimi normaldir.çok kilo vermek deri sarkması gibi sonuçlara yol açar.o yüzden ayda 3-4 idealdir.yaklaşık 6-7 ay sonra sarkmamış bir vücuda ve 80 kiloya sahip olacaksın.Bunları yaparken spor salonu sana diyet listesi verecek.veya kendin internetten araştırarak yapabilirsin.ama dikkatli araştır.sakın hemen sazan gibi reklamlara saçma diyet listelerine atlama(ayda 7 kilo,lahana diyeti vs).Dengeli ve sağlıklı bir diyet yap.Diyette püf noktalardan bahsedeyim.sabahları 1 yumurta ye.veya 2-3 yumurta beyazı ye.Yumurta çok faydalıdır.nedir faydaları:Kalorisi azdır,protein kaynağıdır ve tok tutar.İçebildiğin kadar su iç ama çok zorlama.Yapabiliyorsan 6 öğün yap(3 ana 3 ara) yapamıyorsan 3 öğün yap.Ekmekte çavdar,kepek ekmeği tercih et.Sabah öğle 2 dilim.Akşam 1 dilim olabilir.Ama sakın ekmeği kesme.Akşam yemeklerini 7 den sonra yeme.beyaz undan uzak dur, doğal olarak normal ekmektende.Yemeklere tuz,şeker katma.Bitki çayı iç ama yeşil çay içme diyorum.Çünkü sanırım erkeklerde mide kanseri yapıyormuş.Onun yerine funda çayı iç.denedim tadı nötr oldukça iyi.istersen limon sık.günde 3 bardak içebilirsin.yağı idrarla atar,metobolizmayı hızlandırır.ve bu zayıflama işini mentel olarak bitir.yani kafanda bitir.Bu yazıyı okuduktan sonra kararını verdiysen zayıflıyacaksan o iş olmuştur kolay gelsin.Kafana takma sürekli düşünme.1-2 aya vücut alışır diyet yaptığının farkına varmazsın.

Son düzenleme: 25 Eylül 2009
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    foruma hoşgeldiniz fakat şunu sormak istiyorum..

sizce forumda kilo verme yağlardan kurtulma ile ilgili başlık yok mudur?

lütfen mevcut başlıkları inceleyin..size özel bir durum yok anladığım kadarı ile..
    eğer sormak istediğiniz bir durum varsa ilgili başlıkları kullanınız..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-yak-c-lar-ve-f18.html

ayrıca başlık açarken lütfen açıklayıcı başlık seçin..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş