Bir kaç sorum olacaktı.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve SinanYksl tarafından 20 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SinanYksl

SinanYksl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler daha önce konusunu açmıştım gerçi ama yeni sorularım olduğundan yeni bir konu açma gereği duydum. 6-7 ay gibi bi sürede 35 kilo verdim. 110 dan 75 kiloya düştüm. Şu an 73 kiloyum ama aynaya baktığımda hala kilolu hissediyorum kendimi. Bu psikolojikmi yoksa harbiden hala kilolumuyum. Birde göğüslerimde jinekomasti var diye düşünüyorum çünkü ya yağ birikmiş yada diyet sonrası sarkmış . Görünüşte fazla belli olmasada biraz çekince bildiğiniz lastik gibi uzuyo anlamadım gitti. Diğer bir sorum sırtımla ilgili. En den bakınca sırtım çok kalınmış gibi geliyor göğüsü en son ölçtüğümde 100 cm di ben ince olsun istiyorum ama 100 sanki çok gibi siz ne düşünüyorsunuz ? Birde son olarak göğüsümün hemen altındaki çıkanlar six packmi yoksa yağmı var oralarda. Aşağıya dün çektiğim fotoğraflarımı ekliyorum. Sorularıma cevap verirsiniz umarım. Bu arada yaşım 18 boyum 1.76 kilo şuan 73-74.

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    ilk olarak 35 kilo sağlıklı şekilde verilmiş ise çok iyi...kilo verdikten sonra sarkmalar,çatlaklar oluşur bunlar normaldir..

ancak jinekomasti dediğin olayı ilk resimde(bana göre) sol göğsünde sarkmamıdır yoksa jinekomasti midir emin değilim ama var bir terslik..ama kesin birşey diyemeyiz burdan ilk olarak o konuda rahatsızlık duyuyor isen doktora görünmen gerekir...

bahsettiğin sixpack olayı toplamda 6 kas demektir..yani baklavalar çıkarya hani..ondan işte ...sende kas olayı fazla yok...

kilonu verdiysen artık ağırlık idmanalrına ağırlık ver tabi vg sporunu yapıyor isen...artık vücudu şekle koymaya başlayabi,lirsin...

SinanYksl bunu beğendi.
  3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    35 kilo vermişsin, harika. şu an fitness ile başlayacak düzeye gelmişsin. ancak yine de bel-karın-kalça-alt sırt dörtlüsünü epey çalıştır. buralarda çok yağ birikimi var. normalde 1.76 boya 73 kilo normaldir ancak sende kas kütlesi az. bu yüzden sıkı bir kardiyo ve diyet ile 66-68 aralığına kadar düşmeye çalış. bunu yaparken vücudunu ağırlık çalıştırmaya yavaş yavaş alıştır. zaten 35 kilo veren adam için 3 ayda 5-7 kilo vermek çokta zor olmayacaktır.

SinanYksl bunu beğendi.
  4. SinanYksl

SinanYksl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Evet göbek ve bel kısmında bayaa bir yağ var. Aslında hergün yarım saat kadar ip atlayıp six pack antremanı yapıyordum. Ama 1 ay önce belimde zona hastalığı çıktı. Sıkı dinlenmem hiç yorulmamam gerekiyormuş. O yüzden 1 aydır spor adına hiç birşey yapmıyorum. Zona tamamen geçer geçmez spora başlicam tekrar. Onun dışında 2 ay six pack çalışıp hergün mekik çektim ama karnımı toparlayamadım bi türlü neden bilmiyorum. Birde sırtımda şekil bozukluğu var galiba tam anlamadım. Kürek kemiklerinin olduğu yerde çıkıntı var sanki. Ama diyet yapmam söz konusu değil artık. Diyet sebebiyle saçlarım döküldü büyük miktarda. Doktor diyet kaynaklı vitamin eksikliği dedi. Folbiol ve Zinco ilaçlarını verdi ve artık diyet yapma olduğun gibi kal dedi. Benimde pek hevesim yok artık aylarca uğraştıktan sonra yine bi diyet psikolojisine giremem. Saçları toplayımda birazcık yağ olsada problem olmaz. Zaten profesyonel vücut geliştiriciliği gibi birşey düşünmüyorum yada mükemmel bir vücudum olsun. Zayıf görüneyim sağlıklı olayım o bana yeter :)

5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    yok yahu diyetten kastım ekmeği çok yememek filandı ama zaten şimdi fark ettim, 35 kilo vermek için epey bir diyet yapmış olmalısın. kusura bakma o yüzden. o zaman şu hastalığın geçsin, Flexor hocanın yazdığı yeni başlayanlar için idman programlarına bir göz gezdir. salona başlarsan zaten hocaların sana yardımcı olacaktır.

6. SinanYksl

SinanYksl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ekmek zaten günde 2 dilim tost ekmeği yiyorum oda kızarmış olarak standart ince dilim. Onun dışında gün içinde karbonhidrat almamaya çalışıyorum fazla ama tatlıya çok düşkünüm yani aşırı derecede tatlı seviyorum. Hiç bişey bulamasam oturup kaşıkla toz şeker yerim öyleyim yani :D Ama günde 1500 kaloriyi geçmemeye dikkat ediyorum en fazla 1750 kalori alıyorum günde. Normalde 2000 in üzerinde alınması gerekiyormuş sanırım ama ben bütün gün oturduğumdan 2000 e çıkmaktan korkuyorum :)

7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    esas o tip şeyler yapma yahu :D tatlıyı da biraz azaltırsan tam olacak. onun yerine daha sık bir şekilde ton balığı ye. basit şeker alımından uzak dur yani

8. SinanYksl

SinanYksl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ton balığı pek sevmem beyaz ette balık yerine tavuğu tercih ediyorum ama şu şeker olayını nasıl durdurcam bilmiyorum elimde değil yani nasıl bir şeker aşkı varsa :D

9. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ufak ufak kesmeye çalış. mesela çay içiyorsan çaya 3 şeker atmak yerine 2 şeker atmaya başla. 3-4 gün sonra 1 e indir. sonrasında da hiç atma. bu tip bir şeyi tatlıya da uygulayabilirsin, çikolata türlerine de..

10. SinanYksl

SinanYksl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 2 yıldır çayı şekersiz içiyorum zaten. Şekerli içince ne varsa çıkartıyorum içimde :D Dondurmaya ve kahvaltı türevlerinin şekerli olanlarına benim düşkünlüğüm yoksa özellikle çikolata vs aramam ama elimin altında olursa affetmem :D

11. SinanYksl

SinanYksl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Başka fikir verecek olan yokmu ? :(

Sayfayı Paylaş