Bir kaç soru..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve JayJay. tarafından 21 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. JayJay.

JayJay. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi şöyle diyeyim. Ben düzensiz olarak öyle kafama estikçe yapardım evde dumbell ile. ama indir kaldırdan ibaret yani. Düzene sokmaya karar verdim ama yine evde olucak. Bi tane koşu bandı aldım. Dumbellerim var. Arada ter attığım kum torbam var. 1 veya 2 ay sonunda bir de çalışma istasyonu alacağım. Spor salonları burda çok dandik, gittiğim yerde ilgilenmiyorlar. O yüzden evde yapacam.

Şimdi iki adet seçeneğim var çalışma istasyonu konusunda. Bunların resimlerini eklentilerde var. Hangisinin hareket imkanı daha fazla? Ya da bunlardan biriyle spor salondaki hareketlerin çoğunu yapabilir miyim ?
    Hangisini almalıyım sizce ? Yardım ederseniz sevinirim.

Bir de bu aletlerden birini 1-2 ay sonra alacağım için ondan önce sadece dumbell ile çalışmam gerek. Ben 1.78 felanım 90 kiloyum, yani kilom fazla. O yüzden önce zayıflamam mı gerek? Eğer öyleyse zayıflarken vg hareketleri yapmam gerek mi?

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html bu linkteki çalışma bana uyar mı? Kilolu olduğum için, sorun yaratır mı ? bir gelişme alabilir miyim ?

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t4738.html
    Ya da bu linkteki adı geçen hareketlerin dumbell ile yapılabilecek alternatifleri var mı ?

Bir de beslenme konusu var. Kilo başına şu kadar protein felan. Ben bunların hesabını tek tek bilmiyorum.Tanıdığım bir diyetisyen var. Ona gitsem bu konuda bana program hazırlayabilir mi? Yoksa farklı bir yere mi gitmeliyim?

Bir çok soru vardı ama aklıma gelmedi. Bu başlık altına yazacagım hepsini.

İyi forumlar. Hayırlı Bayramlar..

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      32 KB
      Görüntüleme:
      286
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      32 KB
      Görüntüleme:
      309
    Son düzenleme: 21 Ağustos 2012
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Dambil ile evde calisma programi size uygun, haftada 3 gun agirlik 2 gun cardio ile duzgun bir beslenme programi cikartarak belirli bir seviyeye gelebilirsiniz, ardindan forumda ogrenecekleriniz ile salona gittiginizde kimseye ihityaciniz olmadan calismalarinizi siddetlendirebilirsiniz.

Beslenme programi yeni baslayanlar icin sizin icinde uygun biraz karbonhidrat kisarak onu uygulayabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş