Bir insan neden kilo alamaz?....Tek tek yazalım...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve passkeys tarafından 22 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. passkeys

passkeys Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bir insan neden kilo alamaz _?
    --insan vücudu , hormunu ,salıgısı vb....
    -- yediği ürünler ... açısından değerlendirelim

Başlıyorum =>> fazla karbonhidratlı yiyecek yemiyordur ondan kilo alamaz !

Son düzenleme: 22 Aralık 2011
  2. Perseus

Perseus Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Çoğu zayıf insanların metabolizması daha hızlı çalışır. bu yüzden alamaz.

3. wallace

wallace Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    normalde kilo aldıkça metabolizma hızlanır ama hem zayıf hem metabolizma hızlıysa kilo alma çok güçleşir. genetikle alakalı durum.

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Metabolizmaları hızlı olduğundan; istediği kadar yanlış beslensin sendeki bendeki kadar insülinleri fırlamaz!
    Genel olarak bütün metabolizma hızlı olduğu için bir çikolata yediği zaman şeker kana geçmeye başladığı zaman vücut hemen hızır acil gibi çok yüksek seviyelere ulaşmadan indirir aşağı...
    Ama metobalizması yavaş adamda çikolatayı bitirdikden sonra bütün şeker kana geçer önce kanda şeker tavan yapar ardından insülin tavan yapar bu da yağlanmaya sebep olur...

Cidade de Deus bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben genetik olarak düşünüyorum metebolizma hızınıda büyük oranda o belirliyor diye düşünüyorum.
    zauss dediği gibi sınıfta çok görüyorum o tip çocuklar her tenefüs hamburger sosisli alıyorlar çikolata fılan alıyorlar her tenefüs elleri dolu ama çok fazla zayıflar ben spor yapıyorum yemegıme cok dıkkat edıyorum biraz fazla yedımmı hemen fark edıyor insanın moralini bozuyor valla:D

ZeusS_ bunu beğendi.
  6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Cem yılmazın karbon fiber misin dediği gibi; herkesin yaşı ilerledikçe metabolizması yavaşlıycak...

Gençlikte genetiğin tadını çıkarsınlar; 25 yaşından sonra metabolizma yavaşlamaya başladımı neye uğradıklarını şaşıracaklar ;)

7. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Genetik-Metabolizmanın hızı-Sinir-Aşırı çalışmaya karşın beslenememe

8. Hypodenz

Hypodenz Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Makina Muh.
    Yer:
    Moskova - Rusya
    sanirim en onemli etken "metabolizma hizi", oyle ki 1 bardak su ictigimde bile cok kisa bir sure icerisinde vucudum inanilmaz bir sekilde isinmaya basliyor, aslinda yasadigim bolge de cok soguk oldugu icin (su an -20 -30 larda dolaniyor) disariya cikarken 1 bardak su icip cikiyorum, sicak sicak geziyorum!!

9. kajaga

kajaga Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bağırsağında kurt olabilir

10. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Creatine kullanmayi dene düzenli. artik onunla da kilo alamiyorsan benim tavsiyem biter :) ben bu temmuzde 83 kiloydum su an 93 kiloyum creatine kullandigim icin. yani 4 ayda 10 kilo aldim. birakmasam daha da alirdim ama asiri oldu diye biraktim.

11. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Troid bezlerinin aşırılı çalışması: .Buna bağlı olarak kişinin iştahı artsa bile kilo kaybı fazla olur. Bu zayıf kişiler ne kadar yemek yerse yesinler kilo almaları zorlaşır.

Bazı kişilerde şişmanlamaktan şikayet eder. Bu şahislar artmış iştah nedeni ile fazla yemekte ve artmış metabolik hızı bile geçmektedir. Bazı şişman hastalar zayıflamalarına sevinmektedir. Fakat bu kilo verme yağ kütlesinden değil kas dokusu kaybından gerçekleşir.

Buna bağlı olarak zaman içinde şişman kişilerin hareket kabiliyeti zayıflar. Zayıf kişilerde ise çelimsiz bir görüntü olşuşur.

12. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    ben metabolizmasi cok hizli olan biriyim buna uzuliymmi seviniymmi bilmiyorum ama cok zevkli bisey aslinda herkes yemekten sonra off yemeseydim karnim sisti diyo ben tika basa yesemde karnimda gram sislik yok gram yag yok :D bide ornegin kati bi yemek yedim yemegin son lokmalarina dogru tuvaletim geliyo yemek biter bitmez tuvalete geciyorum. ama benim kemiklerimde ince belkide ondan kilo almiyorumdur bende biraz kilo almak isterdim hep ama metabolizmasi yavas olanlara bi tavsiye her yemege pulbiber kimyon gibi baharatlar atsinlar ben oyle yiyorum cogu yemegi ve bol su icsinler

13. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    bağırsak kurdu da olabilir

14. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    guzel demıssın bende senın gıbıyım yalnız kemıklıyım bıraz. Bol baharatta haklı olbılırsın ama ganıtal bolgede hemoreıd(ynls yzım olblr) adı verılen sıslıklere davetıye cıkartırsın bagsur sıkıntısı yratablr. Bnde zayf bırı olarak.

En onemlı olarak genetık dıyorum. Benım aılemdekı tum erkekler 20ysndan snra kılo almaya baslamıs. Bagırsaktakı kurtta belırlı bır etkendır. Yedıgının cogunla onlar beslenr. "belırtısı gece veya zamanı belırsız ganıtal bolgede olan kasıntıdır. O anda kurtlar ganıtal bolgeden cıkıp etrafında yumurtalarını bırakrlar." egr bır ksıde vrsa aıledekı hrkz tdvı olmak aorundadır.

Sonuc olarak metobolızma hızlı dıe bırsey varmıdır vardır ama bu gozunuzu korkutmasın. Spor yapın guzel bır beslenmeylede destekleyın. Bn senelrce kılo alamadım spor salonunda 2ayda 5kılo aldm. Smdı gdemedgmden ewıme kucuk br spor odası duzenlyorum. Unutmayın metomolzmam hzlı genetk bende zayfm kılo alamam dersenız bastan kaybedersınız.

15. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    kesinlikle genetik bişey :D günümüzde çoğu yerde zayıf erkeklere denilen çoğu cümleler oğlum sen askerde kilo alırsın yada evlenince kilo alırsın gibi şeyler ama kilo almamasının sebebinin ne olduğunu bir doktor aracılığıyla öğrenmeli bence genetik falan olması saçma geliyor bana.

16. ali1453kedi

ali1453kedi Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    vücut tp le de alakalı ektomoform tıpi kişıliler zor kılo alır

numb15 bunu beğendi.
  17. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Düzensiz beslenen ve spor yapmayan zayıf arkadaslarımız çok zor kilo alır :)

18. ptaah

ptaah Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu kilo alamayanların kasları da belirgin gözüküyor .

19. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Kişi Ektodur kilo alamaz :).

20. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    1-en önemli etki gün içinde harcadığı enerji ve yaktığı enerjidir yani az besin alıp çok enerji harcarsan kilo alamazsın
    aşırı sex, aşırı antreman, çok hareketlilik, aşırı spor bu bağlamda sayılabilir
    2- uykusuzluk: eğer uykunuz yetersizse vucut dengeniz bozulur organlarınız besinleri bile doğru dürüst süzüp enerjiye çeviremez
    3-hastalıklar: mesala hormon bozuklukları, organ yetmezlikleri, şeker hastalığının bazıları vb 100lerce hastalık
    4-genetik yapı

Sayfayı Paylaş