Bir Garip Jinekomasti ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Draqo tarafından 8 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar doktor bana jinekomasti başlangıcı teşhisi koydu. Ama bendeki durumu araştırmama rağmen benzer şekilde olan birisini bulamadım o yüzden başlık açtım. Eğer yazılmışsa affola.

Şimdi benim meme uçlarımda evet hafif bir şişme var. Aslında yadırganacak boyutta değil. Yani ailemden ve dışarda arkadaşlarım vb. çoğu kişiye göstermeme rağmen normal olduğunu söylediler ancak elle muaynede anlaşılıyor gibi. Meme uçlarımda kesinlikle acı yok. Normal temaslardada acı olmuyor. Sadece çok şiddetli (Hızlı bir şekilde bastırmak , meme ucunu içeriye doğru çok fazla bastırmak , yumruk vb.) durumlarda acıyor ki bunun pek çoğu normaldede acımalı zaten ? Ayrıca , garip bir şekilde meme uçlarıma hafifçe dokunduğumda veya soğuğa maruz kaldıklarında , suyla temas ettiğinde ve bunun gibi uyartılarda meme uçlarım yavaşça inip normal bir meme ucuna dönüşüyor. hemde tamamiyle normal bir meme ucuna. bu neden olabilir ?

2. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    fotoğraf koyabilme imkanın var mı Draqo ?

3. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    şu an düzgün bir makinam yok ama 1-2 güne kadar koyacağım zaten. Biraz daha yazayım bu arada eksik olmuş.

Hiçbir ilaç kullanmadım vücut geliştirme amaçlı. Sadece whey kullandım oda çok az zaten.
    Hormon testlerim normal. Testosteron biraz yüksek çıktı normalden ama çokta yukarıda değil.
    Genetik olarak böyle bir durum söz konusu olabilir. Ailede pek çok kişininki benimkine benziyor.
    Daha önce çok kilo verip çok kilo aldım. Bu git geli yaşadım yani.

4. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Jinekomasti olman için illaki body ci yada sporcu olmana gerek yokki normal insandada olabilir bu vucuttaki aşırı testosteron olması yani östrojen kadın hormunu olmamasından kaynaklanıyor aşırı kilolu isen anlaşılması zor katı bir diyetle kendinde anlayabilirsin eğer olmuşsa ki olmasın kesinlikle ameliyat geçmiş olsun

5. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    testesterone olayı yanlış anlamışsın biraz. yok kilolu değilim 75kg defineyim çok şükür yağ oranım düşük. vücut yapmadım demedim ki , steroid kullanmadım dedim. çünkü steroid hormon dengesini bozarak jinekomastiye yol açabilir. jinekomasti aşırı testodan değilde aşırı östrojenden kaynaklanır. östrojen değerlerim normal.

6. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    ultrasonografi raporun var mı? orada ne yazıyor? sadece meme başında şişilk varsa ve ek sorun yoksa fazla takmaya da gerek yok. ama meme ele geliyorsa, büyüyorsa o zaman cerrahi düşünülebilir.

7. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Elle muayenede meme ucu bölgesindeki diskin ele geldiğini düşünüyorum yoksa doktor jinekomasti başlangıcı demezdi sanırım. sadece görüntü olarak bir problem var başka bir problem yok. oda zaten sadece meme ucu bölgesinde yani o dairesel bölgede. herhangi bir acı yok bir problemde yok. ama yüzbaşıda binbaşıda jinekomasti dedi. fakat nedense elimle dokunduğumda yada bir uyartı durumunda inerek tamamiyle normal bir memeye dönüşüyor. bildiğimiz sağlıklı erkek memesinden hiçbir farkı kalmıyor. normal şartlarda , jinekomasti meme dokusunun içinde yağ birikmesiyle oluşmuyor mu ? eğer öyleyse , mememin ucu indiğinde (sıfıra kadar iniyor. yani dümdüz oluyor) içindeki yağ dokusu ve disk nereye gidiyo ?

8. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

şimdi eğer sen bana testodan değil östrojenden dersen yanılırsın ha ben sana kaynak gösterebilirim sende bana eğer testodan kaynaklanıyor östrojenden dersen ben bu işi bırakırım

9. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

10. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Öyleyse gösterirsen sevinirim. Çünkü aylık tıp dergilerinde ve pek çok makalede testesteron hormonunun azlığı ve östrojenin testoyu baskılaması sonucu ortaya çıktığını yazıyor. Hatta testis alımı gibi operasyonların sonucunda çoğunlukla ortaya çıktığından dolayı cerrahi müdahale gerekiyor. Kaynağını merak ediyorum. Science Daily filandır umarım.

11. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yapısal olarak aslında erkek memesinin kadın memesinden büyük bir farkı yok. Erkek memesinin küçük olmasının tek sebebi erkek vücudunda yeterli miktarda kadınlık hormonu olmamasıdır.
    Ancak bazı durumlarda erkek memesi kendiliğinden büyümeye başlıyor ve neredeyse bir kadın memesi şekli alıyor. Bu bir hastalık ve tıpta “jinekomasti” olarak adlandırılıyor.

op.dr teoman doğan

Jinekomastinin Sebebi Nedir?

Op.Dr.Teoman Doğan

Jinekomastinin birçok nedeni olabilir. Bazı hastalıklar, örneğin siroz gibi ağır karaciğer bozuklukları, bazı ilaçlar, örneğin bir zamanlar çok kullanılan bir mide ilacı (cimetidin) jinekomasti yapabilir. Ancak jinekomasti vakalarının büyük çoğunda hiçbir sebep bulunmamaktadır. Yani bu hastalık büyük bir oranda hiçbir sebep olmadan kendiliğinden ortaya çıkar.
    Vücut geliştirme sporcularının büyük bir kısmında da jinekomasti görülüyor. Bunun sebebi uyarıcı olarak kullandıkları yüksek miktarda erkeklik hormonu. Erkeklik hormonu vücutta kullanıldıktan sonra yok edilirken ortaya kadınlık hormonuna benzeyen bir ara madde çıkıyor ve bu da yüksek miktarlarda olunca göğüslerin büyümesine neden oluyor. Türkiye’de en sık kullanılan ilaçlar primabolan, sustanon ve anapolan. Özellikle anapolan ciddi şekilde jinekomasti yapıyor ama hem çok etkili hem de hap olarak alınabildiği için bu sporcular tarafından tercih ediliyor.

link vermek yasak sanırım istersen pm de atarım

12. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Resimleri ekliyorum arkadaşlar.

[​IMG][​IMG] [​IMG]

Fotoğrafta sağ tarafa dikkat. Jinekomasti mi ?

13. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    sağ taraf jinekomasti geçmiş olsun hemen ameliyat olma oluşumunu tamamlasın sonra ol

14. rapso

rapso Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tek taraf jineko oluyormu bende mı foto koysam bendede problem var. Fakat benımkıler bi büyüyüp bi kuculuyo garip ibşe.

15. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

tek taraftada olur her ikisindede yaş kaç bi küçülüp bi kayboluyo?

16. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    testo arkadaştaki sorunun aynısı söz konusu bende bak baştakini oku. gördüğün gibi orda bir meme ucu jineko bir meme ucu normal gözüküyor. ama aslında ikiside şişiyor. ikiside şiştğinde ikiside jinekolu oluyor. ama ikiside inince o normal gözüken gibi oluyor. tek taraf değil yani. orda göstermek istediğim şişlik indiğinde ve şiştiğinde nasıl gözüktüğünü tek fotoğrafta göstereyim istedim öyle yaptım. eğer diğerinede parmağımla dokunursam normal gözüken gibi oluyor.

17. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    enteresan bi durum jinekomasti jinekomasti olmasınada henüz asamasını tamamlamamış sanırım peki uclarını elinizle tuttugunuzda ele gelen bi kitle sertlik varmı normal şartlarda tüm göğüs ucunu sıktıgınızda acıma hissi olur zaten yanlış anlamayın bu tür durumlar buluğ çağındaki çocuklarda rastlanan bi durum iyi bir uzmana gösterin bence tekrar geçmiş olsun

18. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    acıma hissi yok. yani eğer sert sıkarsanız tabiki herkesin acır ama normalin dışında bir acıma yok. ele gelen bir kitlede yok meme ucu şiştiğindede sanki içi tamamiyle boş gibi. gideceğim bir doktora. erken evre olduğunu sanmıyorum 18 yaşındayım 14 yaşımdan beri böyle.

19. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba arkadaşlar,

ilk önce geçmiş olsun Drago.
    TESTESTERON arkadaşın yazdığına kesinlikle katılmıyorum. Verdiği kaynakta Testest. jinekomasti yapıyor yazmıyar. Testo. artırmak için kullanılan steroidlerin (Anapolon ve Sustanon) jinokomasti yapıyor çok doğru ÇÜNKÜ bu ilaçlar testo. artırtığı için jenokomasti olmuyor.
    Bu ilaçların jenokomasti yapmasının nedeni vücutta bunları östrejene dönüşmesi. Bilhasa Anapolon östrejen miktarının aşırı derecede artmasına sebep oluyor.
    Neyse gelelim Dragonun jenokomastisine.
    Fotoğraflarda pek bellei olmuyor. Zaten jenokomasti ille gözle görülür diye birşey yok (başlangıçta). Bende başladığında bezelye büyüklüğünde bir sertleşmeyle başladı. Sanki derinin altınada bir bezelye vardı ve dokunulduğunda aşırı acıyordu.
    Almanyada bir Doktora gittim oda ameliyet olmam gerektiğni söyledi. Bende başka bir Doktora gittim ve bir önerisini beklemeden bana söylediğim ilaçları yazmasını söyledim ve oda yazdı.Doktor böyle bir tedaviden bilgisi olamadığını ve başarılı olacağını sanmadığını söylede. Sadece üç hafta sonra jenekomastim kayıp oldu.
    Bu durumu şimdiye kadar üç sefer yaşadım ve her seferinde jenekomastim kayıp oldu.
    Ben tedavimi antiöstrejenlerle yapıyorum ve ameliyet yerine ilk etapta ilaç tedavisini denemeni öneririm.
    Bu ilaçlardan biri olabilir: Tamoxifen, Exemestan veya Aramozin. Bunlar kadınlarda meme kanserinde kullanılan ilaçlar ve özellikle meme bölgesinde etkililer.
    Tabiki Doktor değilim ama ben bunları yaşadığım için söylüyorum.

selamlar

cusco* bunu beğendi.
  20. hiko44

hiko44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler ben soğuk bi yere gidince filan meme uçları sertleşiyor ancak jinokomasti hastalığı gibi durmor o zaman ancan biraz gevşeyince büzük duruyo oda mı jino olur acaba?

Sayfayı Paylaş