bir günde tüm kas gruplarına yüklenmek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve van damme tarafından 1 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. van damme

van damme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba arkadaşlar. başlıktan da anlaşılacağı gibi benim sorum bir günde tüm kas gruplarını çalıştırmak zararlı mıdır ? soruyorum çünkü fakirim :( ve param özel bir spor salonuna yetmediği için arkadaşlarla belediyenin açtığı bi yerdi galiba bir spor kompleksine yazılmıştık ve orda bize hocalar böyle yaptırıyodu

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    yenı baslaya lara ilk 2 hafta 3, kas gurubu verilir oda her kas gurubunda 2 hareket girilir
    2 haftadan sonra 1 gun dinlenme 1 calısma seklınde 1 buyuk 1 kucukl kas gurubu girilir

3. van damme

van damme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bize 2 haftadan çok daha uzun süre öyle yaptırdılar

4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ilk baslayanlara tüm vücut calısma verilir bölgesele calısmaya gecmek icin bu süre yeterli degildir tüm vücut calısmak zararlı degildir tabii haftada kac kere yaptıgına baglı bu asırı yaparsan hepsi zararlıdır fakir olman önemli degil buna takılma lütfen bende ilk basladıgımda anneme bakmam gerektigi icin calısamadıgım icin evde yaptım peynir kutularıyla plakalar yaptım alcı doldurdum sopayı halter yaptım vs gibi:)

5. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Yeniysen tüm vücudu aynı gün çalıştırabilirsin 1 ay sonra bölgesel çalışmaya başlarsın bir problem olmaz tüm kaslara 2 hareket (2x12) şeklinde gir problem olmaz gelişim için istekli ol yeterli illede spor salonuna gitmene gerek yok ağırlık bul onlarla doğru bir şekilde çalış.

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yeni başlayanlar 1 ay gibi tüm vücutu çalıştıran bir program verilir ama her bölgeden 1 hareket yapıyorlar temel hareketleri sadece amaç vücudu alıştırmaktır hacim değildir. alt yapı yapmaktır.

1-2 ay sonra bölgelere bölünür

bende fakirim salonum ayda 65 tl günde 2 tl kenara koyuyorum 1 ay sonra salon parası çıkıyor

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    eskı sıstemlerde bole programlar mevcut

her gun her bolge tek hareket 2 set olarak gayet ıyı calıstırılır hacımde alınabılır

ama hergun yapılmaz bu genelde haftda 3 gun bırer gun raayla uygulanır ve her gun egzersız turlerı ve yerlerı degısır

ornegın :)

1.gun : bench press - rowıng -trıceps extentıon ....
    2.gun: squat-close bench - mılıtary press .....
    gıbı

yanı 1 .gun her bolgeye 1 egzersız verıoruz ve 2 set 2.gun ıse tyıne her bolgeye bır egzersız verıorıuz ama 1.ggundne farklı egzersızle ve yerlerı farklı oluyor

8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ilk ay zaten hareketleri öğrenmektir asıl amaç

9. van damme

van damme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2 ay aynı şeyi yaptık. aynı salona 2 aydan uzun süredir giden arkadaşlarıma da bölgelere ayrılmış program yapmamış hoca, aynı ritimde devam ettirmiş. haftada 2 gün gidiyorduk. zaten evde dumbellerle de çalışıyorum

Sayfayı Paylaş