Bir gün sabah Bir gün akşam çalışmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Burak53 tarafından 30 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Burak53

Burak53 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Gittiğim salon salı 07:00 - 14:00 arası bayanlar, 15:00 - 23:00 arası erkekler. Çarşamba 07:00 - 14:00 arası erkekler, 15:00 - 23:00 arası bayanlar olarak sürekli bir döngü halinde. Pazartesi tamamen kapalı.

Ben normalde antrenmanlarımı öğlene kadar bitirmiş olurdum. Uyandığımda karbonhidrat ve protein ağırlıklı kahvaltı, 2 saat sonra whey protein + kreatin ve yarım saat sonra antrenmana inerdim. Antrenmandan sonra whey protein + glutamin ve meyveli süt içerdim. Akşam 8-9 gibi light ton balığı ile birlikte light meyveli yoğurt yerdim. Gece yatmadan önce casein protein kullanırdım.

Benim için aslında tek uygun saat sabah - öğlen arasıydı. Çünkü akşam 8'e doğru eve geliyorum ve antrenman öncesi gerekli besinleri alırsam takriben saat 9 gibi almış olsam ne ara bu besinleri sindirip ne ara antrenmanımı yapacağım? Hadi bunu bir şekilde yoluna koydum diyelim.

Akşam tahrip olmuş kasları aradan 12 saat geçtikten sonra tekrar çalıştırmak nasıl bir tepki doğurur?

Bunun haricinde cumartesi ve pazar günleri salona gidemiyorum. Sadece salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri bir gün sabah bir gün akşam antrenman yapmanın sonuçları nasıl olur?

Yada bana bu problemin altından, salonu değiştirmek haricinde çözüm önerilerinizi sunabilir misiniz?

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Burak53;

düzenli (günün aynı bölümlerinde) antrenman yapmak vücudun ve metabolizmanın alışmasıyla ve eşit dinlenme aralıklarıyla daha mantıklı ve doğru gibi görünüyor.

ancak bir sabah bir akşam yapmak hiç yapmamaktan daha iyidir. eğer yaptığın iş fiziksel olarak çok ağır değilse akşam yapmanın çok da sakıncası olmaz. kaldı ki işin ağırsa, sabah yaptığın antrenmandan sonra bir de iş yapmak daha kötü sonuçlar doğurabilir. dinlenmenin önemi büyük.

3. Burak53

Burak53 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Fiziksel olarak çalıştığım bir iş yok. Zaten üniversite son sınıf öğrencisiyim. Pazartesi ve Perşembe günleri de fabrikada yarı mühendis olarak çalışıyorum.

Antrenman gün ve saatlerimi ders saatlerime göre ayarlamalıyım. Şöyle bir tablo çıktı karşıma.

Salı 15:00 - 16:00
    Çarşamba 12:30 - 13:30
    Perşembe akşam 15 - 20 dk yüzme
    Cuma 10:00 - 11:00

Cumartesi ve Pazar günleri İstanbuldayım ve İstanbul da ki evimde, ağırlıklar, bench press sehpası ve barfiks apartı var. Haftasonları sabahları da (11:00 - 12:00) evdeki imkanlardan yararlanarak antrenman yaparım diye düşündüm.

Böylece olası gece yarısı idmanlarından kurtulmuş olurum. Çünkü antrenmanı akşam yaparsam çok geç saate kalıyor ve antrenman öncesi beslenme ile antrenman sonrası beslenme de ki yüksek karbonhidrat oranı beni düşündürüyordu.

Sayfayı Paylaş