Bir gün Body Bir gün yüzmek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve anemik tarafından 28 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    iyi forumlar arkadaşlar.
    P.tesi omuz-triceps
    Çarşamba göğüs-biceps
    Cuma kanat-sırt-bacak
    C.tesi göğüs-biceps

Salı-Perşembe ve Pazar günleri ise 30-60 dakika arası havuzu boydan boya yüzüyorum.3 sette 1 dinleniyorum havuzda.peki bu uygun olurmu ?
    Beslenmem ise şöyle ;
    3 yumurta - lor peyniri -salam-azıcık pekmezle karıştırılmış yağsız süt 1 bardak-tulum peyniri-krem peynir-salatalık bolca.

öğlen - 160gr ton balığı 2 dilim tost ekmeği ( içecek bulamadım ayran uygun olmaz zehirler dediler ne katık yapabilirm bunun yanına bilmiyorum )

akşam - evdeki yemek neyse onu yiyorum.yağlı ise çok az yiyip pilav yada tavuk yiyorum. öğle ve akşam arası ve akşamdan sonra meyve yiyorum kivi elma muz vb.

bu vücut kaldırırmı bu programı ? daha 1 hafta oldu baya yorgun düştüm ama.tavsiyelerinizi bekliyorum

2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    gençliğim geldi aklıma..sabah 6 da uyanıp 7 seansına üniversite havuza gidip yüzüyordum öğlen vücut geliştirme yapıyordum.ilk zamanlar iyiydi fakat sonra vücut kaldırmamaya başladı.ve havuzdan soğudum artık 1.5 yıldır da gitmeyi istemiyorum.eğer amacın kilo vermekse 2 sini yap derim ama amacın kas gelişimi ise ve hem yüzme hem body buildingi birlikte yapmaksa ,çok çok iyi beslenmen gerekir.şunu da söylemem lazım kanat gelişimi açısından yüzmenin yerini hiç bir salon hareketi alamaz.

3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    vücut kaldırmıyor.
    zira yüzme neredeyse tüm kasları çalıştırıyor ve özellikle omuz çalıştığının ertesi günü kesinlikle yüzülmüyor.
    ara günlerde kardiyo tavsiye ederim.

4. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    sadece yüzmeye önem versem.ama 1 ay sürem kaldı yüzmek için dolucak rezervasyonum. 1 ay boyunca sadece yüzsem haftada 4 gün 1 er saat ? sonra bodye devam etsem ?

kanat çok hoşuma gidiyor zaten,ayrıca göbek bölgemde yağlanma var salonda koşma,bisiklet filan yapamıyorum çok sıkılıyorum bu yüzden 1 ay yüziyim diyorum

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    o zaman ilk 1 ay bolca serbest stil yüz. omuz ve kanat iyi gelişir, seni BB için hazırlar.
    yüzme kotanı doldurunca body'ye başlarsın. hem böylece iyi bir altyapı yapmış olursun.

6. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    tamamdır dediğini yapıcam.zaten motive olamamıştım bir türlü. salonuda var oranın uyduruk ama olsun idare eder.haftada 2 gün göğüs + biceps yaparım. yüzmek arkakol,kanat ve omuz geliştirecek çünkü dimi ?

Sayfayı Paylaş