Bir Fıkra...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve KaRaTe tarafından 25 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Soğuk savaş sırasında her konuda çok iyi eğitilmiş (rus dili, kültürü vs) bir cia ajanı bilgi toplamak amacıyla moskovada bir bara girer. barmene mümkün olan en mükemmel rus aksanıyla "bir votka lütfen" der garson şaşırarak "bir amerikalıya göre çok iyi bir rusçan var" cevabını verir. ajanımız hayır der ben rusum inanmazsan sana çok eski bir rus halk şarkısı söyleyeyim der ve başlar şarkıyı söylemeye. barmenin şaşkınlığı daha da artmıştır. "hayatımda bu şarkıyı bu kadar iyi söyleyen bırak amerikalıyı, rus bile görmedim" der. ajanımız daha da hırslanır "hayır ben bir rusum, şimdi geleneksel bir rus dansı yapacağım ve sen inanacaksın" diyerek başlar dansetmeye. dansı bitirdikten sonra barmenimiz artık iyice dumurun zirvesinde "gerçekten bir amerikalıya göre çok iyi dansediyorsun" cevabını verir.
    artıık pes eden ajanımız "peki" der, "kabul ediyorum ben bir amerikalıyım, ama çok iyi rusça konuşuyorum, kimsenin bilmediği rusça şarkılar söylüyorum ve hiç bir rusun beceremeyeceği şekilde dans edebiliyorum. benim amerikalı olduğumu nerden anladın?"
    barmenimiz sakince "dostum, zenci rus olmaz" diyerek fıkrayı bitirir.

2. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    fıkrayı okumaya başladığımda.. acaba dedim? nerden kıllandı duruma... tahminim şu olmuştu ... hiçbir Rus -bir Votka Lütfen demez? ama ne der... bunu düşünürken sonuna geldim ve süper bir bitiş... Ajanların bunu akıl edememesi çok kötü doğrusu bi de ajan olacaklar...

3. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    bu da bizim Temel den bir inci, bunda da olay yurtdışında geçiyor...

----------------

Temel 20 senedir Almanya'da yasiyormus. Bir gun gocmen burosuna
    gidip
    Almanya'dan kesin donus yapacagini soylemis. Gocmen burosundaki
    Almanlar Temel'i taniyorlar, seviyorlar. Sormuslar ;
    "Niye donuyorsun" diye.
    Temel "homoseksueller yuzunden" demis.
    Burodakiler sasirmis ;
    "Seni rahatsiz filan ediyorlarsa hemen bir sikayette bulun,
    geregini
    yapariz. Buradan bu yuzden ayrilmana degmez demisler"
    Temel ; "Beni rahatsiz etmiyorlar" demis.
    Burodakiler yine sasirmis ;
    "Peki neden gidiyorsun?"
    Temel cevaplamis :
    "Burada 20 yil once homoseksuellik yasakti, 10 yil once serbest
    oldu,
    5 yil oncede evlenmelerine izin cikti. Homoseksuellik MECBUR
    olmadan donmek istiyorum."

Sayfayı Paylaş