Bir Bodycinin Eşi Olmak

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve manhunt tarafından 10 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    BİR VÜCUT GELİŞTİRİCİNİN EŞİ OLMAK

Bir vücut geliştiricinin eşi olmak en az vücut geliştirmek kadar zordur. Kolej yıllarında atletizm yarışmalarına katılmış biri olarak, Lance’nin yüzleşmesi gereken rekabetin ve sporun gerektirdiklerinin farkındayım. Bununla birlikte lisedeyken bir eş ya da aileme karşı sorumluluğum yoktu. Yaşam tarzımda ve zamanımı harcamada bencil olmak oldukça kolaydı.

ZAMAN AYIRMAK

Lance antrenmanları ve ailesi için yeterli zamanı bulmakta zorlanır. Bireysel eğitmen olarak işi zaman gerektirir ki bu yüzden birçok insan sabahın ilk saatlerinde ya da işten sonra spor yapmak ister.
    Lance in vücut geliştirme şovuna hazırlandığı sırada onun önceliklerini anlamada zor anlar yaşadım. Kendime, onun bu 3–4 aylık sürecinin sadece geçici olduğunu hatırlatmak zorundaydım.

YARIŞMA HAZIRLIĞI

Vücut geliştirmede hanımlar ve anneler için sadece zaman sorun değildir. Ayrıca diyet de bir uğraştırıcı bir konudur. Eşimin de sürekli ima ettiği gibi “iştahı açık” bir yapıya sahibim. Şekerleme ve atıştırmaları seviyorum. Neyse ki, bağışlayıcı bir metabolizma ile kutsanmışım.
    Tam zamanlı bir iş ve 6 aylık bir bebekten fırsat bulup çalışmak benim için zor bir durum. Diyetim ile asla kontrol edilmedim. Bununla birlikte ‘ben vücut geliştirme yapmıyorum’ bahanesi beni Lance’nin rejiminden ayrı tutmaz. Eğer onun şov için hazırlanırken yemeyi bıraktığı yiyecekleri ben yerken onun etrafta olması onun açısından zor olacaktır.
    Onu düşünerekten diyetimi ben de düzenlemeye çalışırım. Tam olarak dürüst olmak gerekirse, işteyken ve o evde yokken atıştırma yapıyorum. Lance benim gizli yediklerimi bulduğunda bu bizim ufak bir aile şakamız olur. Ancak Lance in severek yemediği yiyeceklerden atıştırmam ona yardımcı olur. Şekerleme şüphesiz ki çikolataya göre onu daha az cezp eder bu yüzden bu konumda da düşünceli olmaya çalışıyorum. O ayrıca benim bir vücut geliştirici olmadığımın bilincinde. Bu tamamen karşılıklı dayanışma ve uzlaşma ile alakalıdır.

ŞOVDAN SONRA

Şovdan sonra, Lance normale döner. Hemen kızmaz ve genellikle etrafta daha hoş görülü olur. Diyeti daha ailevi ve arkadaşça olur. Doğum günüm Haziranın sonu gibidir ve o, şovdan sonra benimle birlikte pasta yiyerek eğlenebileceğinden emin olur. Vücut geliştirici eşimi seviyorum ancak her ikimizde bu spor için fedakârlık ediyoruz.
    Bu yüzden herhangi bir vücut geliştirici için, büyük bir sarılma, amaca yaklaştıran her bir dakikadan çok daha önemlidir. Eğer ki yarışma sonunda kazanma konuşması yaparsanız size yardım eden ve destekleyen eşinize teşekkür etmeyi unutmayın. Övgü dolu sözler ve çiçekler ayrıca işe yarar. Sadece şaka!
    Tonya Sganzini
    Wife of 1999 Mr. Idaho

Kaynak: http://www.bodybuilding.com/fun/lance.htm

Çeviren : Manhunt

Achilles1980, burakula01, diez ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş