bir ay içerisinde max kaç kilo verilir.

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve chilkfose tarafından 26 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. chilkfose

chilkfose Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,
    bir süredir forumu takip ediyorum, cok faydalı herkesin emegine saglık.
    ben yaklasık 2 aydır rejimdeyim
    günde 1 saat spor + klasik diyet listem var ( 3 ara 3 ana ögün bol su)
    haftalık 1 kilo veriyorum
    simdi herkes cok normal, hızlı kilo verirsen cabk alırsın, olması gereken vs yazıcak biliyorum ama benim kiloma göre bence az (110 kiloyum)
    ilk ay 6 kilo, ikinci ay 3,5-4 kilo verdim.
    test yaptırdım sorun da yok.
    sporu günde 2 saate cıkarsam her ay 6 kilo verirmym
    ztn hedefim bu 7-8-9 değil her ay 6 vermek (duraksama olcak tabi)
    ögrenmek istedigim bu imkansızmı sizce.
    lütfennnnn ayda 4 kilo normal haftada 1 kilo iii yazmayınn bin kere duyuyorum bunu.
    sadece fikir, düşünce, tecrübe vs.
    tskler

Son düzenleme: 26 Ocak 2011
  2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Verebilirsin tabiki :)

Ben erkek olduğum halde hastanede yattığımda 8kilo vermiştim tabiki hastane farklı bir duygu fakat sizinde verebilceğinizi düşünüyorum.

Sporu 2 saate çıkartmak yerine yağ yakıcı olan (Limon,veya C vitamini içeren meyve sebzeler,Pul biber,Kara biber,Maydonoz)gibi besinlere yönelmeniz daha uygun olur.Eğer spor uzarsa buda vücudunuza daha fazla zarar vericeği için vücudunuz bunları tekrar yerine koymak isticek ve kilo verme hızınızda düşücektir.

3. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Teurg'a katılıyorum. Sorun spor süresinde değil daha çok beslenmenizde...

3 ara 3 ana öğün ve bol su doğru seçim ancak neler yiyorsunuz?

Sporu 2 saate çıkarmanız yağ yakmaktan ziyade kas kaybetmenize neden olabilir. Kilo vermek önemli değil, yağ yakmak önemlidir.

Yağ yakıcı besinlerle ilgili makaleyi okuyabilirsiniz.

Her ay kilo kaybetmek ve daha sonra bu kiloları almamanız için metabolizmanızı belirli bir tempoya alıştırmalısınız. Günde 6 öğün ve su metabolizma hızlandırmak için iyi ancak eğer yeterli beslenemiyorsanız ve günlük kalori ihtiyacınızın çok altında alıyorsanız, vücudunuz yeterli beslenemediği ve sizi hayatta tutmak istediği için metabolizmanızı yavaşlatmaya çalışacaktır. Günlük kalori alımınız ne kadar?

TEURG bunu beğendi.
  4. chilkfose

chilkfose Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    yanıtlarınız için öncelikle tesekkür ederim
    sabah kepekli ekmege tost+greyfurt suyu yada yulaf + light süt+ yabanmersini
    öglen ve aksam 4 kasık susuz sebze + 1 dilim kepek + light yogurt
    bunun gibi bi diyet listem var
    akupnktura gidiorm ordaki listeye göre az yiyorum mesela orda her ögün 2 kepek ve 8 kasık yemek ama ben yarısını yiyorm
    akup hiç faydası yok bu arada neden gittiğimi anlamıs değilim:)
    sanırmm diyeti brakmamak için baskı hissetme istegiyle gidiorm.
    dedigim gibi listem böle aralarda bi avuc beyaz leblebi ya da meyva
    grissini falan kesinlikle yemiorm meyveden seker alırım daha ii
    kötümü listem sizce.

5. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Şu mesajımı okuyun.

Yaşınızı ve boyunuzu bilemiyorum ancak beslenmeniz çok zayıf.

Dediğim gibi metabolizmanızı 3 ara 3 ana öğün ve bol su içerek hızlandırırsınız. Ancak bu beslenme programıyla siz ölüm diyeti yapıyorsunuz. Günlük ihtiyacınızın çok çok altında kalori alıyorsunuz, vücudunuz da doğal olarak hayatta kalmak için metabolizmanızı yavaşlatmaya çalışıyor.

"Az yiyerek zayıflanmaz" sözü, klişe gibi görünse de doğrudur.

O mesajda verdiğim siteden günlük ve öğün başına kalori ihtiyacınızı hesaplayın ve maksimum 500 kalori azaltın. (Orada zaten diyet yapıyorsanız ne kadar kalori almanız gerektiği yazıyor, o rakamdan azaltma yapmanıza gerek yok.)

Yeterli beslenmeden zayıflamanız çok zor. Zayıflasanız dahi diyeti bıraktığınızda kiloları geri alacaksınız. Bu tür diyetler yaparken sağlığınızı riske etmeniz de cabası.

+ Tostta tam yağlı kaşar peyniri varsa onu çıkarın.
    + Her 2-3 saatte bir yemek yiyin. Büyük öğün, ara öğün, büyük öğün tarzı. Ara öğünler 1 tane meyve vs değildir. Tabağınıza 30-40 gram az yağlı peynir koyarsınız, yanına domates, salatalık kesersiniz vs.
    + Et tüketmiyorsunuz. Akşam yemeğinize yağsız veya az yağ ile pişirilmiş tavuk, ton balığı, kırmızı et tarzı besinler ekleyin.
    + Yeşil çay için. Yeşil çayın su attırma özelliği vardır ve metabolizmanızı hızlandırır. Sabah kahvaltınızda içebilirsiniz. Meyve aromalı şekersizleri de vardır.
    + Gece yatmadan önce karbonhidrat tüketmeyin. (Meyve, ekmek vs.) Akşam öğününden sonra acıkıyorsanız, yağsız süt ve peynir tüketin.
    + 110 kilo bir insanın çok daha fazla yemesi gereklidir. Kilo verdikçe, günlük kalorinizi biraz biraz aşağı çekersiniz.
    + Bu beslenmeyle günlük vitamin ihtiyacınızı alabildiğinizden şüpheliyim. Akşam ve öğlenleri biraz daha sebze yemeği (haşlanmış veya salata tarzı) tüketin. Brokoliyi, rokayı bulundurun.
    + C vitaminli meyvelerin yağ yaktığı iddia edilir, sabahki greyfurt suyu faydalı olabilir. Ancak akşama doğru meyveleri azaltmalısınız. Meyve ve şeker ihtiyacınızı akşam yemeğine kadar karşılayıp, kesin. Meyve şekeri kolaylıkla yağa dönüşebilmektedir. Çikolata gibi gıdalardan basit şeker almaktansa meyveden almak daha mantıklıdır çünkü meyve hem vitamin hem de lif içerir. Ancak meyveyi de abartmamanız gerekiyor.
    + Kompleks karbonhidrat yeterli miktarda almıyorsunuz. Öğlen haşlanmış makarna, haşlanmış patates tüketebilirsiniz. Bunların yanına tavuk göğsü, salata vs eklenebilir.

Şimdilik görebildiklerim bunlar.

6. chilkfose

chilkfose Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aksam yemeğimi 8 gibi yiyorum, 10 gibi son öğün olmuş oluyor. Bunda meyve yiyordum siz ne yememi önerirsiniz.
    Biraz gec sayılır belki ögünlerim ama aksam vardiyasnda calısıyorum
    aksam 18 - gece 01.30 dolayısıyla 7 de yemek yersem cok acıkırım
    Boy 1.73 yas 25

verdiginiz linki kaydettim yemeklerimi yerken kontrol edeceğim.
    bu arada haftada bir tavuk yiyorum
    tavugu mesela sebze yemeklerinin içine katarak yesem ama mesela yanında ekmek yemesem dengelemiş olurmuyum.

7. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Öncelikle boy, yaş ve 110 kiloya göre haftada 5 gün normal egzersiz yaptığınızı varsayarsak yağ yakımı için günlük kalori ihtiyacınız 2178 kaloridir. Bu kesinlikle doğrudur diyemeyiz, herkese göre farklılık gösterir ancak şimdilik günlük bu rakama yakın tüketmeye çalışın.

Akşam öğününden sonra karbonhidrat almayın dememin sebebi, yatmaya yakın karbonhidrat alınmaması gerektiğiydi. Ancak sizin yaşam tarzınız daha farklı. O yüzden dediğim şeyi yatmaya yakın olarak hesaplarsanız daha doğru olur. Yatmaya yakın meyve, ekmek, şeker vs. tüketmemelisiniz. Yağsız süt ve peynirle açlığınızı giderin, yine abartmayın.

Ekmek tüketiyorsanız, kepekli ekmek vs. tüketeceksiniz. Bunun amacı lif alabilmek. Ancak sebzelerde de lif var. O yüzden bol lif kaynaklı sebzeler tüketirken, kepek ekmeği tüketmenin pek anlamı yok. Eğer açlığınızı bastırmanıza yardımcı oluyorsa bir dilim kepek ekmeğinden zarar gelmeyecektir. Ama dediğim gibi sebze yoksa kepek ekmeği veya başka lif kaynakları tüketmelisiniz. Yeterli lif alamadığınız zaman sindirim ve boşaltım sistemlerinizde sorunla karşılaşırsınız. Ayrıca lifli gıdalar bağırsak kanseri tarzı rahatsızlıkların önlenmesi için de yardımcıdır. Sabah kahvaltınızda yediğiniz yulaf bu konuda yardımcı.

Haftada bir et tüketiminin yeterli olduğunu söyleyemem ancak hiç tüketmemekten iyidir.

8. chilkfose

chilkfose Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaman ayırıp sorularımı yanıtladıgınız için tskler.
    yarından itibaren listeden günlük kalorimi 2000 olacak sekilde düzenlycgm.
    bu arada forumda cok okudum olumlu yazanda var etkisi hiç yok diyende.
    l carnitine la ilgili ne düşünüyorsnz.

9. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    bence l carnitine gereksiz bir supp yağ yakımı için ihtiyaç yok.

vinternatt bunu beğendi.
  10. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    sheridan'ın dediği gibi carnitine'e ihtiyacınız yok. Ben de olumlu yazıları okuyarak Carnitine aldım ancak şu an için kullanmıyorum. Çünkü genelde carnitine kullanıp, olumlu şeyler yazan insanlar, düzgün beslenme ve kardiyo yapıyorlar. Ve genelde kilolu insanlar, yaşam tarzlarını değiştirip, spor yapmaya başladıklarında ilk aylarda gözle görülür sonuçlar alırlar. Fakat kaybettikleri yağ ve kilolarda carnitine'in payını bilemiyoruz. Ancak okuduğum bazı makalelerde carnitine'in yağ yakmak gibi bir fonksiyonunun olmadığı konuşuluyor. Benim aldığım ürünün üzerinde de bu tarz bir fonksiyondan bahsedilmiyor. Ancak yağ yakma programımı ve antreman programımı oturtabilirsem, 2. veya 3. aylarda carnitine'i denemeyi planlıyorum. Şu an için yanıltıcı olacaktır zira.

Hydroxycut tarzı yağ yakıcılar genelde etkilidir ancak bu tür ürünler herkes için uygun değildir. Metabolizmanızı daha da hızlandırmaya ve enerji vermeye yöneliktir. İçeriğindeki kafein nedeniyle kalbinize yük bindirir, karaciğerinizi ve böbreklerinizi zorlayabilir, sağlığınızdan olabilirsiniz.

Yağ yakıcı ürünlere dediğim gibi gerek yok. Beslenmenizi oturtup, sporunuzu yaptıkça yağ yaktığınızı göreceksiniz. Fazla kilo kaybetmek her zaman iyi birşey değildir çünkü kaybettiğiniz kilo yağ değil, kas ve suysa hiçbir anlamı olmaz.

Yaptığınız sporun da etkisi var. Çok düşük tempolu 1 saat yürüyüş yerine, interval ve HIIT denilen teknikleri deneyebilirsiniz. 2 dk yürüyüş, 1 dk tempolu koşu, 2 dk yürüyüş, 1 dk tempolu koşu tarzında. Şu tarz kardiyo+aerobik hareketlerini de 1 saatlik sporunuza dahil etmeye çalışın. sparkpeople'ın diğer kardiyo videoları da güzel, ben de düşünüyorum 10 dk'lık bir egzersizi eklemeyi. Bunlar genelde tempolu hareketler ve 10 dk kadar sürüyor. Ancak bunları yaparken kalbinizi fazla zorlamamalısınız.

11. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    ben biryerde okumuştum tiroid fonksyonlarını etkileyebiliyor carnitin amerikada hipertiroidisi olanlardada kullanılıyormus tiroid fonksyonlarını düzeltebilmek icin yani bu demek oluyorki tiroidleri düşürebiliyor buda metobolizmayı yavaşlatmak oluyor...

12. gfbfatihhh

gfbfatihhh Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    1 aydır diyet yapıyorum bende ve 1. ayımın sonunda 6 kilo verdim . sana günde antremanlarından önce 20 dakika ( 10 km hızla ) koşmanı tavsiye ederim koşu sayesinde hakikaten dünyaları verdim . ayrıca antremandan önce yapılan koşunun bizim gibi yağ sorunu olan insanlar için avantajıda şu antremandan önce günde almış oldugun karbonhidratı orda yakıyosun , fitness antremanlarındanda vücut yeterli karbonhidrat alamıyınca yağ yakımına başlıyor. günde 20 dk koşup kahvaltını daha düzgün bi şekilde etmeni tabsiye ederim bide akşam yemeğini 8 yediğni söylemişsin sanırım ben akşam yemeğini 16:30 da yiyorum saat 7 de de salona gidiyorum aksam sadece greyfurt yiyorum gayet iyi oluyo.

13. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    direk soruya cevap vereyim bir ayda 10 kilo da verilir. bazılarında biraz daha zor oluyor nedense kilo vermek ama. sanırım sen de onlardansın nedenini ben de merak ediyorum. çok durağan bir hayatın mı var spordan başka??

14. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Ben 16 Yaşımdayken Bi Sebepten Ötürü Bi Haftada 6 Kilo Vermiştim, Aynı Şekilde Devam Etsem Bi Ayda 15-18 Falan Verirdim. Ama Sağlıksız. Yani Resmen Aç Spor Yaptım Spordan Sonra Bişey Yemedim Sabaha Kadar Aç Kaldım Sabah Aç Karnına Koşuya Çıktım Sonra Hafif Kahvaltı Yapıp Okula Gttm Falan. Her Ay Vücut Ağırlığının %6 Sını Kaybetmen Üst Sınır, Bundan Fazlası Sağlıksızdır Demişti Benim Hocam :)

15. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    bence ayda 3 kilo vermek iyi fazla verdinizmi sağlıksız oluyor.

16. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    benim ayda 10 kg verdiğim oldu ama beslenmem salata - su - kahveydi :D sonra geri aldım fazlasıyla. 5 6 kg idealdir çok yağlı ve kiloluysan fazlası olabilir vücuttan suda atarsın..

17. nuray

nuray Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam aleykum

merhabalar ben 27 yasindayim 68 kiloyum bi bes alti yada yedi kilo vermek istiyorum boyum 163 bana yardimci olabilirmisniz? kendi kendime vermeye calisiyorum ama basarisiz oluyorum cabuk pes ediyorum.ac kalarak basariyorum kendim verdigim zamanlarda ama ac kalarak verince cok sagliksiz oluyor biliyorum.

18. burak temel araz

burak temel araz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben 91 kiloyum 16 yaşındayım 1.80 boyum var vücudumun çok iri olduğunu söylüyorlar vücut geliştirmeye gitsen kasa dönüştürürsün fazlalığı diyorlar. nasıl yağlardan kurtulurum günlük ne kadar ne yemeliyim hızlı zayıflayıp vücudumu geliştirmem için.
    haftada 4 gün fitness a gitsem her gün 1 saat zayıflamam mümkünmü ben pek anlamıyorum bu işlerdende ve ya yağ yakıcı kullansam bir zararı olur mu kullanmamda bir sakınca varmı bana yardımcı olabilirmisiniz kullanıcaksam da hangi marka kullanmalıyım.
    facebook tan mesaj atarsanız daha iyi olur burdan genelde bakamıyoru ben burak temel araz yazın cıkar yardımcı olabilecek bi abi varsa cok iyilik yapmış olur bana. 1.80 boya göre 90 kilo cok fazlamı ne kadar zayıflamalıyım

19. jane

jane Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Açık konuşuyorum, yapmayın.
    İnanın ben de 107 kilodan 82 kiloya düştüm ama hiç bir zaman ne 2 saat spor salonunda kaldım ne de herhangi bir şey kullandım.
    İnsülin direncim vardı bu yüzden kiloluydum. Spor ve diyetle çatır çutur verdim 25 kiloyu. 1 yılda verdim evet ama şu an ne kadar yersem yiyeyim kilo almıyorum. Sabitlendi kilom. Ha istesem verir miyim evet veririm. Ama moladayım;)
    Demem o ki kendinizi yıpratmaktansa düzgün bir program alın ve antrenmanınızı doğru yapın. Kardionuzu 1 saatin üzerine çıkarmayın. Akşam 7 den sonra meyve yemeyin. Şekerini vücut depolar. Sabah 12 den önce meyve yiyin. Öğlen protein akşam sebze yemeği yiyin. Suyu eksik etmeyin. :)

diez bunu beğendi.
  20. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    kilo vermeyin yağ verin kaybedecepğiniz kasın suyun mineralin size faydası yok. bir hormon kontrolü yaptırın ve sağlıklı yaşayın gerisini vücut ayarlar fazlaysa verir azsa alır.

Sayfayı Paylaş