Bir antremanda tüm kas gupları çalıştırmak ne derece doğru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cLevo tarafından 1 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cLevo

cLevo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben yaklaşık 1 yıldır ilgileniyorum bunun 3 aylık bir süresinde gerçek manada çalıştım.Size sorum ben bir günde bütün kas gruplarımı çalıştırıyorum.Bölmememin nedeni program yapacak hocaların bilgisiz oluşu ve zaman problemi.Bu sene üniversite sınavım var büyük ihtimal 1 sene ara vericem.Zaten geçen sene de pek çalışamadım.

Bu doğru mu sizce.Ne farkı var tam olarak kas gruplarını günlere bölerek çalıştırmanın.

Programım:

-Mekik ile başlıyorum
    -Bench Press
    -Rotary Torso
    -Pectoral Machine (Tutuşu baya geniş salondakilerin)
    -Lat çekiyorum (sırt kaslarının çalıştığını hiç hissetmiyorum lat çekerken ne yazıkki)
    -Triceps Pushdown
    -Leg curl (Makine iki taraflı bir kaldırıyor bir de indiriyor)
    -Cable row
    -Cross istasyonunda pectoralda yaptığımın benzeri olan üstten çekiyorum
    -Biceps curl

Bir sorum da sırt için latten daha verimli bir hareket söyler misiniz?Yoksa yanlış mı çekiyorum anlamadım

Biliyorum baya yanlış olabilir programda ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini kırıcı olmadan söylerseniz sevinirim.Yaşım 17 bu spor bir anlık heves değil bende.Üniversitede de devam ettiricem.

Ayrıca boy uzamam engellenmesin diye aralarda ve sonra asılı kalıyorum.

2. könig055

könig055 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Samsun
    ben her antremana gittiğimde en fazla 2 tane kas grubunu çalıştırırım(ancak hafif bi çalışmadan bahsetmiyorum).önce büyük kas grubu daha sonra küçük kas grubuna geçerim.bnce en iyi yol bu

3. loralon

loralon Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Vg sporuna yeni baslayanlarbicin cok dogru bir harekettir hatta tam emin degilim ama gecen ay ki m&f dergisininde konusuydu cunku atil durumda olan kaslari duzenli olarak uyarmak ve bunu temel hareketlerle yapmak cok iyi olucaktir fakat her bolge icin bir hareket yeterli olucaktir ve uzun sure tekrarlanmasi halinde kas gelisimi olmiyacaktir o yuzden kisa sureli yapmak daha iyi olucaktir 2 hafta-1 ay kadar, ayrica kardiyo yapmiyorsun galiba sanirim mekigi bu amacla koymussun fakat programinin sonuna koyman daha faydali olur kardiyo yapmiyor olsan bile isinarak basla spora...

4. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Kasların alışması açısından (yeni başlayan veya bırakıp tekrar başlayan biri isen)çok faydalıdır.Özelliikle kendı vucüt ağırlıgın ile yaptıgın hareketler kas gruplarını zorlayacak veilk zamanlar için yeterli pump u sağlayacaktır.Eğer vg yi 3 ayı aşkın bır suredir yapıyorsan zaten sporun nasıl oldugunu anlamıssındır.Her yerini çalıştırmazsın.

5. cLevo

cLevo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Salona yürüyerek veya bisikletle gidip geliyorum .Bir de çok vakit alıyor diye kardyo yapmadım.Zaten ygs -lys sebebiyle 13 ağustostan itibaren 1 yıl bırakıcam tamamen üniversitede tam anlamıyla başlıycam.

6. neskayfe

neskayfe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ders çalışmak için sporu bırakmak bana çok doğru gelmedi. zaten sınav ayrı bir stres konusu. sevdiğin herhangi bir şeyi bırakmak seni daha fazla gerecektir. bu durumda derslerdeki verimin düşebilir. hatta fazla stres yaşayan öğrencilere psikologların spor yapmalarını tavsiye ettiklerinide gördüm. benim düşüncem sporu bırakma. önceliğini seç (elbette sınav olacaktır). ona göre ders programını oluştur. spora da derslerine zarar vermeyecek şekilde devam et.

Antreman konusunda sanırım loralon yeterince açıklamış.

7. cLevo

cLevo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evde çalışıcam dumbell var evde barfiks barı da var arada şınav falan ama salon işi zor.

8. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    yaptığın program ilk 1 aylık sporcular için geçerli

9. cLevo

cLevo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaman kısıtlı olunca mecburen duzenli gitsem bolerdim. Artik universite sonrasina kaldi

Sayfayı Paylaş