Bir Öğrencinin Çalışarak Para Kazanması

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve YuriBoyka61 tarafından 7 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslarım yasım 15 lise öğrencisiyim aslında para kazanmayı lise için istemiyorum ben kickboks a gidiyorum ve bunu devam ettirmem için kısa sürede ortalamanın üstünde (ortalamanın üstünde dediğim günlük 10tl lik işler) para kazanmam lazım şimdi diyeceksiniz ailen karşılamıyormu ama bu durum çok karışık ne ben anlatabilirim nede anlarsınız ama kısaca dersler vb şeyler yüzünden diyebilirim.zaten benim yaşımda bu sporları yapan çoğu kişinin masraflarını ailesi karşılıyor ve benim ailem karşılamadığı için kendim karşılamak zorundayım bu yaştada bırakmaya hiç niyetim yok zaten amacım müsabık olmak ve 15 yaş bile çok geç benim için neyse konuyu fazla dağıttım benim demek istediğim şu daha önce bazı işlerde çalıştım ama o kazandığım para bana yetmedi 15 yaşında daha çok para kazanabileceğim bir iş varmı varsa dha önce bu yaşlarda çalışan arkadaşlar bana yardımcı olmaları lazım (nerede çalışabileceğim nerenin fiyatının daha uygun olduğu) konusunda.

2. FellowMert

FellowMert Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili kardeşim, bende 16 yaşımdayım spor salonu paramı kendim veriyorum harçlıklar filan senin dediğin gibi çalışacak iş arıyorum ve çoğu arkadaşım mc donalds ve burgur king gibi yerlerde çalışıyor 15 tatilden sonra bende başlamayı düşünüyorum 550 tl aylık galiba ihtiyaçlarımı karşılar diye düşünüyorum.

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    saçma gelicek ama hammallık iyi para var yemcilere girsen günde 40 tl alıyolar ama sigorta yok onuda bilmelisin.sanayi veya fastfood ürünleri satan vb. yerlerde günlük 10-25 tl arası bir miktar çıkar 20-25 olursan şanslısın gene tabi seni gece yarısına kadar bırakmazlar.

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  4. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    aylık 550 tl gerçekten iyi bir kardeşim sağol bunu araştıracağım.ama ben okuldan öğlen 3 gibi çıkıyorum sorun olur sanırım okulla iş zamanları arasında.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:20 ----------

birde ben daha önce çalıştığım yerlere hep arkadaşlar aracılığıyla girdim oralarda çalışan arkadaşlar soktular beni işe ama daha önce hiç kendim gidip iş bulmadım ve bunun nasıl yapılacağınıda bilmiyorum hamallık gerçekten günde 40 tl alıyorsa ordada çalışırım ama okulla zamanının uyması lazım birde burda nasıl çalışmaya başlayacağım.

5. FellowMert

FellowMert Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    YuriBoyka61 Kardeşim sanırım benim bahsettiğim yerler part time eleman alıyorlar haftada 3-4 gün 6 saat çalıştıracak gibi bende tam bilmiyorum ama okuldan 5-6 tane arkadaşım burger kingte çalışıyor.

6. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    mesela ben mobilyacıda çalışıyorum şuan çevremde nerde ne iş var ne kadar para veriyorlar haberim oluyor.işçi lazım oldumu atıyorum a şubesi gidicen eleman arıyormuşunuz diyeceksin zaten gerisi gelir adamla parayı filan mesai saatleri anlaşıp işe başlarsın. yemci sabah 8 akşam 6 bazen 7 oluyor işin durumuna göre ama 7 yi geçmiyor akşam ama sürekli çalışan isteyebilirler hafta sonundan hafta sonuna biraz zor bulabilirsin.
    burgerking vb. yerlere gir istersen hiç öyle yerlerde çalışmadığım için nasıl bir iş bilmiyorum o yüzden bilgilendirme yapamıcam iş saatleri maaş filan. ama okul çıkışı gidebilceğin bir iş olabilir belli saatlerde anlaşmaya bağlı.

7. kazaam

kazaam Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    ajanslara gitmeni öneririm yaşım 26 zamanında ajanslardan çok iyi denmese bile iyi denebiecek paralar kazandım ingilizcende varsa ajanslar için tadından yenmezsin :)

8. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    peki bilgilendirmeniz için sağolun işe başlayacağım ama devamını nasıl getireceğim bilemiyorum belli bir miktar kickbox için para biriktirdikten sonra bıraksammı ama bir süre sonra yeniden tükenecek sonra yeniden başlayacağım bu sefer kesinlikle kick boks ile saatleri uyuşmayacak gerçekten zor birde okul tam gün olunca.birde ailem çalıştığımı öğrendiği zaman okulu tamamıyla boşladığımı düşünüyorlar birde dersler var tabiki gerçekten zor iş nasıl halledeceğimi bilemiyorum ama bir çaresine bakıcaz artık bırakmaya hiç niyetli değilim.

9. ChevChelios

ChevChelios Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bence kickboxu bırakman gerekli. tam gün okul kendimden biliyorum adamı bitiriyor. hem çalışma hem kickbox hemde tam gün okul bence adamı öldürür. yinede sen bilirsin.

10. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    ya diyorumki hafta sonları çalışayım sadece part time yerlerde ama ondanda ne kadar kazanabilirimki en azında hafta içi bir gün daha gitsem olur diye düşünüyorum ama kesinlikle kickboks bırakmaya niyetim yok.ayrıca bir yandanda dersleri kurtarmalıyım sınıfı geçmek için ilk dönem berbat gerçekten nasıl yapacağım bilemiyorum.

11. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    hafta sonları belki bulabilirsin zor olur ama bence sormanda zarar çıkmaz

Sayfayı Paylaş