Bilgisi olan programıma bakıp yorum yapabilir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dizzyhero tarafından 6 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. dizzyhero

dizzyhero Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Aydin
    slm arkadalar ben 22 yasındayım.Aydında oturuyorum.ismim Burak...benim kilom 59 boyum şuanda.1.75 evet düşünüldüğü gibi cok zayıfım.Şimdi yazacaklarımı dikkatli okuyun.Ben bodye başlama kararı aldım.Beni çalıstıran profesyonel hoca degil .üni ögrencisi 5 senesini vermiş.bana kilo aldırarak kas kütlesi yaptıracagını söledi.53 kiloydum tabi ozaman..ilk HEDEF eksik kilonu al dedi.bana lattan önce barfiks ,gögüslerden önce şnav cektiriyordu.ne derece dogru? sonra daha önce hiç yapmadıgım için ve zayıf oldugum için bana şu programı yaptırdı 1.5 ay 1-Bacak10-8-6 2-Gögüs10-8-8 3-Lat10-10-8 4-arka bacak10-8-6 5-omuz10-8-6 6-kalf3set maksimum 7-arka kol8-8-6 8-ön kol8-6-6 9-forcorm15-12-12 10-mide cok iyi beslendim günde 4 ögün günde 1 litre süt içtim.kahvaltıları kacırmadım tavuk vesare derken süte karbonhidrat protein ben spora ilk başladıgımda 53 kiloydum ve 61 kiloya kadar geldim.ama benim göbek hep dısarı cıktı cok mekik calısmama ragmen.bana karnımın sıkı oldugunu onun hacim payı oldugunu iyi beslendigim için dedi.sen ideal kilona ulasınca beslenmeni azaltıp karın kasların zaten war onların belirebilecegini sende göbek olmadıgını söledi.daha sonra program degişti.1.5 ay aradan sonra pazartesi bench press4*10-8 dumbellfly4*10 dumbell press4*10-8 Dips1-2-3 set max 5 dak.ara z barla körl5*10-8 dumbell dik5*10-8 rambo körl5*10-8 sonra bilek çarsamba:barfiks 2-3 set lat4*10-8 karna çekiş halter4*10-8 göguse çekiş4*10-8 5 dakka ara kafa sııştırma5*10-8 alman triseps5*10-8 dumbell sıkıştırma triseps5*10-8 sonra mekikler cuma: omuz press4*10-8 yana açıs4*10 çene altına çekiş4*10eller içe snaw 1-2 set sonra mekik..böylece bu programı 1 ay yaptım.şimdi bekelmedeyim 1 aydır hiçbirsey yapmadım.beslenmeyi kestim.snaw mekik bile yapmıyorum.kafam cok karısık.herkez kafasından birseyler söylüyor ve kafam cok karıstı.neyin dogru neyin yanlış oldugunu anlıyamadım.aslında kilo alarak bodye başlamak için bana dogru bir body programı lasım.Bana yardımcı olursanız sevinirim.umarım okurken sıkılmamıssınızdır.bana özelden mesaj atabilir yada buraya yazabilirsiniz.Yardımcı olursanız cok sevinirim.Şimdiden herkeze tesekkurler...

Son düzenleme: 6 Haziran 2007
  2. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    1,5 aylık dönemden sonraki programda birden sınıf atlatmış hocan seni .1.sınıftan 3.sınıfa geçirmiş torpil yapmıŞ :D
    Hocanın verdiği programı şuraya kopyalayalım;
    pazartesi bench press4*10-8 dumbellfly4*10 dumbell press4*10-8 Dips1-2-3 set max 5 dak.ara z barla körl5*10-8 dumbell dik5*10-8 rambo körl5*10-8 sonra bilek

Şimdi yukarıdaki program senin için çok çok ağır .Hele biceps programı ölüm programı walla . bench press 3 set 12-8 dumb fly 10 10 10 incline press 10 8 8 göğüs için sana yetecektir zaten çok yenisin ekstradan setler yaparak calısma süreni daha da uzatmanın anlamı yok .biceps için orada 5 set gördüm ki şaştım kaldım 5 senedir vucüt geliştirme çalısan birisinin böle bi program vermemesi lazım sana .barbell curl 12-8 3 set standing dumb curl 3 set 10-8

çarşamba ve cuma günlerinki programlarda da fazla set sayıları göze çarpmakta triceps 5 set gibi .sırt programın tekrardan düzenlemek lazım
    bacak ta göremedim .kolay gelsin.

3. speedhunter

speedhunter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    BODY BUILDING ANTRENÖRÜ
    bana kalırsa dizzyhero hocan çok ta kötü bir program yapmamış sonuçta her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.ama bana göre set ve tekrarlardaki yoğunluk fazla olmuş.programı kafana takma şunuda unutma eğer program istiyorsan bir foto gönder emin ol hocalarımız daha fazla yardımcı olabilirler.sana antremanlarında kolay gelsin

4. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bacak arasına göğüs ve lat ... ilginç...

5. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben 8 ay once başladım bana verilen ilk program temel hareketleri içermekle birlikte az set uygulamalıydı.omuz bacak goğus kol 1-2 set olarak hepsini haftada 3 gün şalıstırıyordum
    daha sonra programlar komplexleşmeye her kas grubu da ayrı günlere yazıldı

aynı şekilde sana yazılmış ama bacak arasına hocan goğus koymuş sonra tekrar bacak !

6. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Hocanı çok hafife alma ve herşeyi bu kadar çok sorgulama.

Yeni başlayanların bir numaralı hastalığı söylenen şeye inanmamak ve hep birilerinden teyid ettirmeye çalışmaktır. Program kötü değil, ayrıca kilo ile ilgili dedikleri de doğru. Bu kadar zayıfken göbeğinin çıkmasına aldırmamalısın.

Öncelikle biraz cüsseni kalıbını sağlamlaştırmalısın. Karnını çok önemseme, öncelikle ağır kilo basmaya, kolları gögüs ve kanatları büyütmeye bak.

Belli bir süre sonra ortaya bir şeyler çıkınca eksikler üzerinde çaba sarfetmek daha kolay olacak, çünkü bazı kaslarda bir sonuç alınmış olacak bu genetiğinin avantajı ile hızlı gelişen kaslarda artık ne yapacağını biliyor olacaksın, ama topyekun zayıf ve güçsüzken böyle ne yapacağınıı nereden başlayacağını
    şaşırıyorsun.

Sonuca ulaşmak için daha önünde en azından 2-3 sene var bu yüzden 3 ayda sonuç bekleyipte sonra hocanı suçlama

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    umarım sıkılmamışsınızdır demişsin ama açıkçası okurken sıkıldım tek paragraf olarak döktürmüşsün..;)
    ismini ilk defa duyduğum bir sürü hareket ve garip denecek kadar az tekrarlı setler varmış listende artık yapmamana rağmen..
    ilk önce yapman gereken forumdaki hacim programlarını ve kilo alma ile ilgili başlıkları incelemen..bilgin oldukça artacak..araştırman sonucunda hala forumda olmayan bilgilere ihtiyacın olduğunda olması gereken bölüme konu açarak bilgiye ulaşmaya çalışırsın..

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Proğramın mantığı gayet güzel zayıf kişilerin ilk eleştirecekleri olay beslenme olmalı eğer zayıfsa bu proğrama bakmak son işdir

9. dizzyhero

dizzyhero Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Aydin
    yorumlarınız için cok tesekkur ederim ben zaten sporla birlikte iyi beslendim.Şunu söylemeyi unuttum hocamız bize spora başlar başlamaz hardline protein ve karbonhidrat aldırttı.onu düzenli bir şekilde süt ile tükettim.şimdi aminoasit almam gerektigini söylüyor.bir sakıncası war mı acaba? şuan elimde weider megamass4000 ile weider kreatin war bunları da sporla birlikte mi kullanmaya başlıyayım yoksa aradan biras zaman gecsin mi?

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Çok kızdığım olaylardan birisi hocaların daha ilk günden kişilere öğrenci değilde para gözüyle bakması :( ilk 6 ay hiç bişey kullanma çok zayıf olsanda dahil sadece iyi bir şekilde beslen sporunu yap zamana bırak

11. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    son mesajına kadar yazılanları okuyup hocanın 5 yıllık tecrübesine saygı duyarak hocana güvenmen gerektiği hakkında yorumumu yazacakken yazmış oldugun son mesajı okuyunca (ek besin kullanımın hakkında) hocana saygım ve inancım yerle bir oldu.. (flexor'un belirttiği gibi)

daha ilk günden tozlar ve 6 ay bile dolmadan aminoasit veren bir zihniyet hakkında yorum yapmaya gerek bile duymuyorum..
    o nedenle sana tek tavsiyem forumu, ve forumda mevcut 100lerce programı okuyup kendini de olabildiğince bilinçlendirmeye çalışman ve her ne olursa olsun hayal kırıklığına ve boşluğa düşüp bu spora ara vermemen..
    hemen yarın tekrar başlamanı öneririm..

12. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    ya biceps ve triceps antremanın sadece bir hareketini 5 set veren hocadan nasıl bi güven beklenirki zaten :)

Sayfayı Paylaş