Bilgisayarda Başa gelen garip durumlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Savaşcı tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    eski bilgisayarım baya bir eski idi. onla warcraft oynuyordum. birden dondu. bende kasaya tekme attım direk. mavi bir ekran geldi sonra pc yeniden açılmadı. bende bir hafta falan uğraşmadım sonra kendiliğinden açıldı. eskisindende iyi gibiydi:D

yeni bilgisayarım(yeni dediğime bakmayın geçen sene aldım) bilgisayar donunca reset tuşu çalışmıyor. normalde attığımda işini görüyor ama bilgisayar donduğunda reset tuşuda donuyor:D

birkerede format atmıştım bütün sürücüleri birlerştirdim falan her şeyi sildim. ses kartını yüklemeden ses falan hep çıkıyorduD:

Not. Autorun inf virüsü: New Folder.exe
    eger flash diskinizde New Folder adında bir klasör varsa ve üstüne gldiğinizde dosya sürümü (bir takım sayı) veya herhengi bir klasörün içinde o klasörle aynı ada görünen bir klasör ve onunda üzerinde aynı dosya sürümü: (bir sayı yazıyordu ama unuttum). varsa

Flash disk lere bulaşan bir virüse sahipsiniz demektir. her hangi bir klasör açtığınızda araçlar dediğinizde klasör seçenekleri çıkmıyorsa buradanda anlaya bilirsiniz.

eğer böyle bir pc den flash dick alıyorsanız pc ye takdığınız anda avas ötüyo bırakın silinecekleri en başta silsin. sonra flası taratın yine bir şeyler silecek.

sonra bilgisayarımda klasörler seçeneğini tıklayın. yan tarafta açılan yerden flashtaki bilgilere ulaşın. dosyalarınızı klasör klasör değil teker teker kopyalayn. sonrada flahı biçimlendirin

bu virüsü yemiş bir bilgisayar bu flashı biçimlendirmez sen içindekileri silersin ama içi boşta olsa bütünher yeri doludur.
    bu gibi durumda önemli bilgilerinizi yedekleyin derim. ama hepsini teker teker CD ye atın klasör klasör içinde olmasın ne olur ne olmaz. anca bu kadar tecrübe bu virüsle edindim

Son düzenleme: 14 Aralık 2009
  2. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Bazı donmalar anakart tabanlı olduğundan reset tuşunun işlememesi normaldir. Bu durumda power tuşu direkt çalışır. Bunun sebebi ise güç kaynağı ile direkt bağlantısı olmasıdır. Reset tuşunda güç kesilmez sadece windows kapanıp açılır.

Eski bilgisayarındaki tekme olayı iyimiş (= Bende denemiştim aynısını ama senin kadar ucuz kurtulamamıştım. İşlemcinin yuvası kırılmıştı. Bende 2 ay gibi bir süre telle bağlayarak kullanmıştım bilgisayarı. Ama oda fazla dayanmayınca yeni bir anakart almak zorunda kaldım.

Sayfayı Paylaş