Bilgi sahibi kişiler Yardımcı olursanız sevinirim . Gelişimim...!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve furkansalih tarafından 31 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Vücuttaki eksiklikler en çok hangi bölge ?

1. karın kasları

oy sayısı 0
    0,0%
  2. kollar

oy sayısı 0
    0,0%
  3. omuzlar

oy sayısı 1
    100,0%
  4. ğöğüsler

oy sayısı 0
    0,0%
  5. kanatlar

oy sayısı 0
    0,0%
  6. adanis kasları

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. furkansalih

furkansalih Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    BURSA
    Uzun zamandır forumu misafir olarak takip ediyorum sonunda aranıza katılmaya karar verdim.HERKESE MERHABALAR...
    İlgilenip okuma zahmetinde bulanan abi ve kardeşlerime teşekkür ediyorum...

Konuya gelirsek ;

Kısaca>8 yıl güreş sporu yaptım.Arada bıraktım tekrar başladım falan devamlılık sağlayamadım.İlk ağırlık çalışmam 17 yaşında oldu.2 ay gibi kısa bir süre çalıştım ve okul sebebi ile yarıda bıraktım.Daha sonra haftada bir acemide olsa birşeyler yaptım ve işi düzene soktuğum dönem bu sene olmuştur.Önyargı ile yaklaştığım p90x programı ile tanıştım.Evde imkanımda olması ile bu programı 75.gün yapabildim.
    p90x başlamadan önce : Boy 1.97 kilo : 86 ' idi. (Programın 2. haftası Hard line whey 3 matrix protein,harline progarnier karbonhidrat aldım.) Karbonhidrat aşırı yorduğu ve hazımsızlık yaptığı için yarısına gelemeden bıraktım.Proteinden aşırı bir verim aldım ve programla beraber proteinde bitti.

Boyumun uzun olması dolayısıyla normal boydaki kişiye göre daha fazla zorlamam gerekti vucudu doldurmak için elimde geleni yaptım.
    Şimdi programa başmadan önceki ve gelişim fotoğrafları bunlar.
    1.GÜN
    30.gün
    [​IMG]45.gün
    60,gün
    [​IMG]75, gün
    [​IMG]75,gün 2. fotoğraf
    [​IMG]75. gün bıraktıktan 2 hafta sonra.
    Sonuç olarak :
    1,97 boy
    96 kilo

Programa başlamadan önce 10 barfiks çekemezken.Kilo aldığım halde 20 barfiks ön, yan, dar, orta genişlik rahat bir şekilde çekiyorum.Süper geniş max. 16
    Stress atmak için başladığım bu spordan zevk almaya başladım ve hedeflerimi yüksetlmeme sebeb oldu.

Araya ramazan girmesi ile birazcık çaptan düştüm:
    1,97 boy kilo:92 oldu

Şuanda tekrar başlamak istiyorum.Sizlerin yardımına ihtiyacım var uzun süre kendi çabalarımla birşeyler yapmaya çalıştım yardım alma vaktinin geldiğini düşünüyorum.

Öncelikle supplement almaya kararlıyım.
    Whey 3 matrix Protein ( kullandım bende işe yaradı bu yüzden tekrar bunu alıcağım )
    Son zamanlarda kas,eklem ağrılarım epeyce artti bel ağrıları dahil.Bu yüzden BCAA VEYA GLUTİMİN almayı düşünüyorum.
    NO: B12 Eksikliğim var bu yüzden devamlı pekmez içiyorum :) bunuda göz önünde bulunduralım supplement önerirken.(ve arada b12 iğnesi vuruluyorum)
    Birde omega 3 alsam nasıl olur ? işe yararmı faydalımı ?
    Bütçeme göre şöyle bir üçlü yaptım sizce bana faydası olur mu benim eksikliklerimi göz önüne alarak ? Çünkü herkesin vucut yapısı ve eksiklikleri farklidir diye dusunuyorum.

Hardline Whey 3 Matrix Protein : 170 tl
    Tr Power Amino 2000 (150 Tablet) Bcaa,l-glutamin,l-carnitine : 30 tl
    Hardline BCAA 4:1:1 ATB6 : 60 tl

Böyle bir 3 lü düşünüyorum.(BCAA almasam olur mu ? çok birşey kaybeder miyim ? Bütçeyi zorluyor biraz.

Son olarak p90x tekrar başlamalımıyım yoksa yeni programla devam mı etmeyeliyim.

Saygılar....

dp:Konuyu yanlış yere açtıysam affola,gerekli yere taşınırsa silinmeden sevinirim epey uğraştım.

Sayfayı Paylaş