Bileklerim Çok Acıyor Yardım Eder misiniz ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve uzman1121 tarafından 20 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. uzman1121

uzman1121 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar (üst) ön kol biceps çalışırken bileklerim çok acıyor. Başlarda pek önemsemedim geçer dedim. Ama şimdi daha çok acıyorlar. Son 1 haftadır ön kol çalışırken ilk sette bile zorlanmaya başladım.

Barı alıyorum (ya da Dumbelleri) çalışmaya başlıyorum ve basarken acımaya başlıyor. Set sonunda barı elimden bırakmak istediğim zaman bileklerime çok şiddetli bir acı giriyor sanki birileri iğneliyor gibi. Ve ellerim uyuşuyor hissetmiyorum. Yumruklarımı sıkamıyorum. 2-3 dk dinlendikten sonra ellerimi hissediyorum. Şimdi diğer kas gruplarıyla çalışırken de acımaya başladılar. Çalışmadığım günler bile ağrımaya başladı. Acımadığı zaman yumruğumu sıkarsam ya da ani bir el hareketi yaparsam acımaya başlıyor.

1 ay önce doktora gittim derdimi anlattım bana kas gevşetici hap ile bir merhem verdi ama işe yaramadı şimdiye kadar.Ne yapmam gerekiyor. İlaç falan gerekiyor mu yoksa dinlensem geçer mi ?

Bir yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme: 20 Nisan 2012
  2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Daha önce bileğini inceticek şekilde ters bir hareket yaptın mı?

Ağrı eklemlerde mi adelelerde mi?

3. hasan9697

hasan9697 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Aynı sorun bende de oldu.barbell curl yaparken biraz ağır bastım galiba ve süperset yapmıştım.hareket bittikten sonra bileğimi çevirdiğimde kasılma , batma garip bir acı oluştu.fazla zorlamadım ant. bıraktım.2gün sonra göğüs idmanım vardı.o gün bişey olmadı.fakat sırt girdiğim gün önkol yine kasıldı.o haftayı bitirdim ve sınavlar dolayısıyla 1 hafta ara vermek zorunda kaldım.1hafta sonra döndüğümde geçmişti.gayet iyi basıyodum acımadan.bence sen de 1hafta ya da 2hafta dinlendir.

4. uzman1121

uzman1121 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ters bir hareket yapmadım. Acı adelelerde oluyor.

5. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Isınmadan ağırlığa girmiş olabilirsin.Bende ısınmadan yüksek ağırlığa girmiştim , 2 hafta kadar ağrı oluyordu geçti sonra.2-3 hafta dinlen geçer inşallah

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bir müddet bölgeye baskı yapmamaya çalış 5-10 gün kadar sonra tekrar dene problem devam ederse ortopedi uzmanına görün.

NacHo bunu beğendi.
  7. uzman1121

uzman1121 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Her idman öncesinde kesin ısınırım sonra idmana başlarım :)

Bilgi verdiğin için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yapacam 10 gün kadar dinlenecem. Bu sürede sadece karın ve bacak çalışabilirim galiba :)

8. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Bilekleri guclendirecek antrenman yap her idman sonundada stretching yap.

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    curl eğer düz barla yapıldığında da benzer bir sorun ortaya çıkıyor

z bar ile yap eğer geçmesse bir doktora görün

10. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Kesinlikle olay bu. Bende de bariz bir ağrı vardı bileğimde değil de biraz gerisindeki kemikteydi. Düz barla yapılırken plakaların kazandığı dönüyü durdurmak bileklere düşüyor. Bu da antrenman sonrasında ağrı yapıyor.

Düz Bar Curl üzerine Hammer Curl yerine, EZ Bar Curl ve Dumbell Alternate Curl tercih edilebilir programda.

11. tahamaniak

tahamaniak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende kemik ağrısı olmuyor ama bilek kaslarım çok ağrıyor hatta bicepsten daha çok gelişiyor sanki bileklerim neden olur bu acaba hareketi yanlışmı yapıyorum diorum am normal çalışıyorum bilek kaslarım bicepsten çok şişiyor neden oluyor acaba ?

Sayfayı Paylaş