Bilekler - sinirler

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Ayaz tarafından 25 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    merhaba arkadaşlar..

benim bileklerde 3 haftadır bir sızlama var.. antrenmanlarım cok ağır geciyordu ve bileklerimde agğrıyı hiisetmeye başladıgımda tabi ki hemen 1 hafta ara verdim.. daha cok sinir uçlarının ıltahap olmasından korktum açıkcasıçç şimdi 4 gündür tekrar hafif hafif çalışmaya başladım .. herşey güzeldi..antrenman esnasında ve ertesi günü de ağrı hissetmedim.. ancak bugün 18 kg ağırlığında bir valizi 3 kat taşıdıktan sonra tekrar bileklerimde bir sızı başladı..

bu gerçekten sinir ucu iltahabına yol açabilir mi

saygılar

2. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    slm ayaz o sorun bendede var kardes doktora gıttım mazejık dıye bır agrı kesıcı verdı gercekten etkılı bırde melhem verdı kısın agır calıstmda sızlama oluyor bzn nedense bılek fazla calısamyorm agrıcak dıye :( doktora gorunsen iyi olur sanıırm

3. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    bazen geciyo yani hic bisey hissetmiom. bakalim devam edese dokora giderim..
    saolasin

4. teo

teo Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Egzersiz sonucu oluşan kalıcı ağrıların büyük çoğunluğu kas/tendon zedelenmelerine bağlıdır. Bunların çoğunun tedavisi de, maalesef, zedelenen kas ya da tendon grubunu dinlendirmekten geçiyor. Bazı durumlarda özellikle ağızdan alınan antienflamatuar grup ilaçlar (Brufen, Naprosyn vb) iyileşme sürecini kısaltabilir. Deriye sürülen ilaçların emilimi çok sınırlı olduğundan etkileri de az olmaktadır. Yeterli iyileşme olmadan tekrar zedelenen kas/tendonu çalıştırmak harabiyetin tekrarına, artmasına ve hatta kronik hale gelmesine neden olabilir. Bu nedenle ağrılar tamamen geçinceye kadar o grubu egzersiz dışı bırakmak faydalıdır.

Bu yazılanlar genelleme olup kişiye özel değildir. Kesinlikle bir ilaç kullanım tavsiyesi olarak da değerlendirilmemelidir.

5. fearless540

fearless540 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam ayaz..abi merak ettim acaba bugüne kadar kullandıgın supplement ve diğer ürünleri söleyebilirmisn?? saol bide ne kadar dır bu sporla ugraşıosun?

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Kalıcı ağrıların büyük çoğunluğu kas yada tendon zedelenmesine bağlı diye bir genelleme yapmak doğru değil bence..Özellikle bilek ağrılarında ulna-radialis kemikleri arasında sinir sıkışmalarının da büyük rolü var.(çok arkadaşımda gördüm bende de olduğunu düşünüyorum).İleri aşamalarında sıkışmaya yada baskıya neden olan olgu(kas,yağ vs..) local anestezi ile (anestezist becerikliyse) cerrahi müdahele ile bertaraf ediliyor.
    Fiziktedaviden sonuç alınamadıysa nörüşirürji uzmanına görünmekte fayda var..(enkısa zamanda bende muayene olacam inşallah)

7. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Hiç ısınmadan torbaya çok sert çalışmıştım bileklerim çok kötü olmuştu biraz dinlendim 4 gün sonra felan yine başladım antrenmanlara yine aynı problemi yaşadım bunun üzerine 15 gün hiç zorlamadım bileğimi hiç birşey kalmadı bence sende aynı şekilde tamamen iyileşmesi için böyle uzun bir ara ver.

Sayfayı Paylaş