Bilekciler ve bilekgüreşinden anlayanlar yardım edin

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Okan Aşkın tarafından 25 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Okan Aşkın

Okan Aşkın Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Beyler benim bir problemim var ben güreş esnasında karşıdakine kuvvet uygulayamıyorum ama direncim çok iyi zor yatırıyorlar ama baskı uygulayamıyorum sebebi nedir bide bugün her zaman yendiğim elemanlara yenildim çok koydu niye olabilir dersiniz !!!

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    aynı sorun bende de var güreşciyim fakat bileğim çok ince adam bileğimde yakaladığı zaman çok rahat yere alıyor ordan çırpma felan her türlü hareketi yapıyor çare söyleyin

3. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Ben bir güreşçi olarak sana cevabım;İnce bilek olması sıkıntı değildir teknikği doğru uygula size hocanız karşıdaki sizin bileğinizi tutunda napmanız gerektiğini göstermediimi elbet göstermiştir,ilk sen tut ,kol çek yere okadar kolay inmemelisin.

4. Okan Aşkın

Okan Aşkın Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Ben bilek güreşinden bahdediyorum beyler :D

5. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bilek güreşinde zaten az bir teknik ile (eklemleri kilitlemek falan deniyor) direnç göstermek çok kolaydır, netten bilhassa crazy George yazıp videolara bakarsan bu tekniğin ne olduğunu detaylı öğrenebilirsin.
    Ama karşı tarafı yatırma meselesi ile teknik ile olduğu kadar güçle de alakalı bir durumdur, yani senin durumundan anlaşıldığı kadarıyla güç noktasında eksiklik yaşıyorsun.

6. Okan Aşkın

Okan Aşkın Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Olabilir başkan ama bende yorgunlukluk da var sebebini anlayamadım daha

7. ChuckNorris

ChuckNorris Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu görünce üye oldum, bu konuda benimde yardıma ihtiyacım var. Kollarım çok ince 1,5 aydır dambıl çalışıyorum. Kollarımda sadece kemik gözükürken şimdi 21 cm oldu. 8 kg ile zorlanmadan biceps curl yapabiliyorum. Ön kolum üst kolumdan daha geniş. Bilek güreşinde yendiklerim zorlar oldu. Kolu kitlemekte ve güç uygulamakta sorun yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. (Lise 2 öğrencisiyim, Boy:170 Kilo :50)
    Bu vesileyle uplamış olayım :)

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bilek güreşinde önemli parametreler :

1) pençe büyüklüğü avantajdır
    2) kol kısalığı avantajdır
    3) egnetik "tendon , ligament " durumu çok önemlidir
    4) konsantrasyon için beyinden kaslara gelecek akım şiddeti odaklanması çok önemlidir...

ayrıca, idmanları çok değişiktir..:)

9. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    selamlar arkadaşlar konuyu görünce bende üye oldum çok uzun zamandır forumu takib etmeme rağmen yeni üye oldum her neyse giriizgahı kısa tutalım

şampiyonluklar yaşamış müsabık bir bilek güreşçisi olarak ufak tefek ayrıntılar suncam size

öncelikle en büyük güç kaynağınız beyninizdir arkadaşlar bilek güreşinde sakin olmanız lazım ve mücadeleye başladığınız anda kendinizi sıkmayacaksınız nefesinizin düzenli olması çok önemli ayrıca tüm konsantrastonunuzu bileğinize vermeniz önemli kendinizi sıkarak tüm kuvvetinizi bir kaç saniyede yitirirsiniz tüm gücünüzü kuvvetinizi direncinizi ve aklınızı bileğinizde toplamanız gereklidir karşıdaki insanın hal ve hareketlerine bakarak yüz ifadesine bakarak onu ne şekilde yeneceğinizi iyi tatbik etmeniz gerekir..

bileğinizi ve ön kolunuzu kuvvetlendirmek için yarışmalara hazırlandığım zaman kendi uyguladığım bir kaç yöntemide size açıklamak isterim..

dört hareket söyleyeceğim siz bu hareketleri ne zaman uygulayacağınıza kendiniz karar verirsiniz

1. bir tane havlu temin etceksiniz iyice ıslattıkdan sonra başlayacaksınız sıkmaya ama hemen pes etmek yok son damla su akıncaya kadar sıkcaksınız ve en son raddede ön kollarınız sanki derinizi yırtıp çıkacakmış gibi o havluyu sıkılı tutcaksınız bir kaç defa tekrar ettikden sonra havluyu bırakıp ne kadar dayanabilirseniz okadar ön kollarınızı sıkılı vaziyette tutacaksınız.

2.bunu haftada bir yada on günde bir yapabilirsiniz biraz pasaklı bir çalışmadır çünkü şimdi gidiyoruz bir kilo kireç bir kilo alçı alıp bir leğene döküyoruz üstünede yeteri kadar su döküyoruz çok cıvık olmayacak başlıyoruz yoğurmaya ama pençelerimiz varmış gibi baş parmak ve diğer dört parmak sürekli çalışcak şöylede açıklayabilirim biri çok konuştuğu zaman elimizle bıdı bıdı yapma lan hareketi yaparız ya aynı o şekil leğendeki karışımımız beton hale gelinceye kadar yoğurmaya devam unutmayınki betonla çalışırsanız beton gibi kaslarınız olur.

3.bu hareket en gözde hareketimdir kapının duvarının kenarından tutuyoruz yüzümüz duvara dönük bi şekilde sağ ile yapıyorsak sağı sol ile yapıyorsak sol tarafımızı bileklerden trapezlerimize kadar sıkıp duvarı sanki sökecekmişiz gibi bir kuvvetle kendimize çekiyoruz ve o kuvveti muhafaza ederek dayanabildiğimiz kadar o vaziyette kalıyoruz.

4.barfiks demirinde kendimizi sallandırıp ön kollar ateşler içinde kalana dek asılı kalıyoruz.

birazdaolsa yardımcı olabildiysem ne mutlu özel sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplandırmaya çalışırım.

ayrıca sürekli bilek güreşi yapmakda çok etkilidir bilek güreşiyle uğraşan sizden daha güçlü biri varsa etrafınızda yapışın ona bir ay sürekli bilek güreşi yapsanız karşınızdakinin kuvvetini alırsınız . ek olarakda yumruklar üzerinde şınav çekmekde fayda sağlar kilit nokta ise kavrama gücünüzdür arkadaşlar.
    saygılar

Sayfayı Paylaş