Bilek Güresi Ve Dumbell

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve morjeen tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. morjeen

morjeen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese selamlar , forumu uzun süredir takip ediyorum hepinizin makalelerini okuyorum sağ olun var olun. Benim size ufak bir sorum olacak,
    ben bilek güreşini çok severim ve arkadaslarım arasında bileği sağlam biriyimdir.
    Geçenlerde arkadasın biriyle iddiaya tutustuk (kendisi 4 yıldır body yapıyor) bilekleri de taş gibi.
    Bana 2 ay müddet verdi, şuan evde dumbell lar la bilek calısıyorm, bide bi sıkma aleti var adını bilmediğim evde öyle boş zamanlarda onu sıkıyorum sağ elde.

Asıl soruma gelince , ben devamlı 2 kiloluk dumbell da kondisyon olsun diye- kolu sabitleyip bilekten 60-70 defa indir kaldır yapıyorum yani sadece bilek calıstırıyorum..
    Bu doğru mudur ? Yoksa bileği kuvvetlendirmek için 5 kiloyla az tekrar mı yapmalıyım?
    Hangi yol u denesem 2 ayda bileğim daha da kuvvetlenir, az kilo cok tekrar mı
    cok kilo az tekrar mı ? (dikkat genişletmek değil kuvvetlendirmek amacım :))

2. apollo1315

apollo1315 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bak bende yarı profesyönel bilek güreşciyim :) mümkünse çok kilo ile 10 ile 15 arası onunla kolu sabitleyip indir kaldır yap 10 kere.Bunu gün içine yap yani sabah bir 10luk yap dinlen bi 10luk daha sonra öğlen yap.Ne kadar doğrudur bilmem ama bizde makine olduğu için böyle sorun olmuyor istersen taktikleride öğretebilirim bilek güreşindeki :)

3. morjeen

morjeen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    apollo ilaç gibi geldin valla sağolasın thums::) , tamam o zaman 5 lik dumbellarla günde 4 kez 3x15 yapsam yeterli olur :) Bana taktik öğretirsen cok makbule geçer ama bizimki klasik bi lise bilek güreşi olarak değerlendirilebilir.Bilek bükmek, masadan güç almak yok :) sizinki kadar profesyonel değildir

4. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    apollo banada öğretirsen taktik sevinirim özel mesajdan :D:D

5. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    4 kez 3x15 çok fazla degilmi sakatlama bilegi sonra

6. apollo1315

apollo1315 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle kusura bakmayın okul salon yemek duş falan fiso derken internet en sonda kalıyor ilk önce klasik birkaç taktikle başlayalım bilek güreşi yapılan yere vücunuzu mümkün olduğunca yakın tutun ve sadece bileğinizle değil omuzunuzlada güreşin o nasıl olacak diyeceksiniz anlatayım mesela kapışma başladı siz hem bileğinizle baskı uygulayın hemde eğer biraz bükebilirseniz kendi vücudunuzuda o şekilde aşşaığı doğru bükün :) anlaması biraz zor ama burda anlatarak olmuyor :) ikincisi ise buda önemli rakibin elini mümkün olduğunca yukarıdan tutun çünkü rakibin dirseğini denge noktası alırsak denge noktasına ne kadar uzaktan kuvvet uygularsak o kadar kolay olur isterseniz özel mesajdan yararlı videolar gösterebilirim

7. morjeen

morjeen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    3 set 15 tekrar basladım 2 gündür, pek bi sıkıntı olmadı simdilik ama ağrı yapıyo tabi gelistiğinin göstergesi olsa gerek :)

apollo, ilk söylediğini deniycem ama ikinci söylediğin acaip mantıklı geldi. Tabi ya duh bide öğrenciyiz o kadar fizik okuyoruz. Denge noktası dirsek oldugundan oraya göre moment alsak en uzun mesafe den tutmak uzaklığı arttırır, uzaklık artınca da aynı işi daha az kuvvetle becerebiliriz :) tekrar sağol

8. apollo1315

apollo1315 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    önemli değil :)

9. DewiL

DewiL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    süpersin apollo :D ama benim bilekler incecik :D pek bi iddam yoktur bu konuda ama çalışıyorum ve başarıcamda

10. apollo1315

apollo1315 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Dewil bilek güreşinde bileğinin kalın ince olması çok önemli değil benim bileğimde kalın sayılmaz :) sana başarılar dilerim bu arada ben 65 kiloyum 80 kg adamı yenmişliğim var :D övünmek gibi olmasın

11. boyukarizali

boyukarizali Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    valla arkadasım.İşin çok zor.4 yıl body yapmış biriyle bilek güreşi yapcan.Ama 4 yıl yaptıgı önemli değil.Bileklerini ne kadar geliştirdigi önemli.Dedigin hareketi barla yap.Dambıldan aldıgın verimin 2 katını alırsın.

12. oktaycem

oktaycem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilek güreşinde önemli olan elin büyüklügü ve kolun kuveti önemli deilmi

Sayfayı Paylaş