Bilek Güreşi ve bilek güçlendirme

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve dextermorgen tarafından 3 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. dextermorgen

dextermorgen Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    gazi üniversitesi - kamu yönetimi
    Yer:
    ankara
    Bu konuyu bulamadım inşallah kapatılmaz. Arkadaşlar prof olmak zorunda degil sadece bilek hakkında güçlü bileklerim olsun istiyorum sizin fikriniz ve önerileriniz nedir. Fitness da kendimi yarışmalara katılma yerine bilek güreşine yönelik düşüncelerim hayallerim var. Sizden bilgilendirici yorumlar bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. :)

elezar bunu beğendi.
  2. psiko2006

psiko2006 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle slm salona gidiyorsan düz bench sehbasında kolunu sehbaya yerleştirerek dumbellerle aşağı ve yukarı bükme şeklinde çalışabilirsin ewdede sehbada olur yada yine salonda ağırlık istasyonunda kablolu alette aşağı yukarı bilekleri bükerek güç çalışması yapabilirsiniz iyi çalışmalar

dextermorgen bunu beğendi.
  3. banlanan_adam

banlanan_adam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bilek güreşi genetiktir 46.5cm kolla 34cm kolu olan olan incecik adamı yenemiyosam başka bi açıklaması yok

4. dextermorgen

dextermorgen Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    gazi üniversitesi - kamu yönetimi
    Yer:
    ankara
    Daha çok bilek çalışman gerekir belkide veya teknik çalışman o adamdan tabiki çok daha güçlüsündür ama doğru şekilde gücünü kontrol etlisin ..... yani işi kitabına göre yapmak lazım yok o kadar fark olan adam seni yenmesi imkansız

Kadirzm45 bunu beğendi.
  5. yusuf2323

yusuf2323 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle sa arkadaşlar 14 yaşındayım boyum 1.77 kilom 61 vücudum bana göre gayet normal bayadır bilek güreşi hastalığı tuttu bende ve evde bilek geliştiriyorum dambılla sehpa üstünde kaldırma,el yayı aldım 5-20 kg ayarlı onu yapıyorum normal vücut yapıyorum evde ve bileklerim taş gibi oldu ve damar felan çıktı sorum şu olacaktı bilek güreşinin kiloyla alakası varmı? mesela ben 61 kiloyum 65 kilodaki bir insan azcık bilek geliştirse ve biceps çalışsa beni yenebilirmi? ve bilek güreşinde nasıl kazanilirim ? Şimdiden teşekkürler.

6. Doğukan1226

Doğukan1226 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Buca/Şirinyer
    Bilek güreşinin kiloyla alakası amatörler için daha fazladır çünkü ağır adam gündelik hayatta kendisini taşıyabilmek için daha çok güçlenmiştir. Ama prolarda üstündeki tüm siklet şampiyonlarını yenen efsanelerde mevcut.

7. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Öncelikle bilek çalışacaksın,bol barfix çekeceksin,kasın ve sırt kaslarını güçlendireceksin,internetten bilek güreşi tekniklerini araştır,bicepslerin güçlüyse bilek güreşinde kendine doğru çek arka kolun güçlüyse ileriye doğru ittir vs vs vs.

8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    ön kol biceps omuz ve arka kol çalıştırılıyor bilek güreşi için diye biliyorum eğer bilek güreşi sporcusu olma gibi hayaliniz varsa kendi başınıza bir şeyler yapmayın bu işin eğitimi alın tekniğini öğrenin yoksa sakatlık meydana gelir

9. yusuf2323

yusuf2323 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkürler birde boyum 1.77 kilom 61 demiştim kolum 30 cm geliyor sizce iyimi kötümü bide geçen gün bedende 2 yaş büyük çocuğun bileğini devirdim.Sizce bilek güreşinde kaslı normal kol mu alır yoksa kilolu az kaslı mı alır ? kolumun fotosunu atıcam şimdi.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2014 ---
    30 cm

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 18 Haziran 2014
  10. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bilek güreşinde yarışmalar kilolara göre ayrılmıştır bu yüzden 61 kilo ve 30 cm kolunun olması sorun olmaz zaten zamanla kol ölçüsü artar iyi beslenip ve sıkı antreman yaparsan ancak bilek güreşi kendi başına yapılacak spor değil çünkü kol kırılması incilmesi söz konusu olabilir bu işin tekniği bilmek şart tekniği olan gücü olan kazanır kolun yağlı mı kaslı mı olduğu önemli değil yani çok gördüm genetiği iyi yağlı kola sahip kişilerin önüne geleni devirdiğini

11. yusuf2323

yusuf2323 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki kollarımın kısa sürede gelişmesi için sizce kaç kg ağırlık kullanmam gerekir şuan evde 1 tane tek dambıl 5kg var birde 1 çift 8 kg dambıl var sizce hangisiyle çalışıyom göğüs olsun kol olsun omuz olsun vs ?

12. OTTOMAN 90

OTTOMAN 90 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    tekniker
    Yer:
    izmir
    dostum ben eski bile güreşi sporcusuyum bilek öyle 5-8 kg ile gelişmez kolunun ölçüsüylede ilgisi yok bilek güreşini brachers ve flexor kaslarıyla yaparsın ve yardımcı olarakta kanat sırt omuz trapez bacak kaslarında çalışılmalı en çok wrist antremanı yapmalısın yani dambelle bilek bükme ön kol hareketleri ve pazu hareketleri ayrıca tutş teknikleri hook,sıde prusser,toprool bunlarıda öğren güç antreanı yüksek ağırılık ve az tekrarla yapılır bileğini bu şekilde güçlenirirsin

dextermorgen ve elezar bunu beğendi.
  13. yusuf2323

yusuf2323 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  14. Doğukan1226

Doğukan1226 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Buca/Şirinyer
    Bu hareket iç ön kolunu güçlendirir. Maç başlar başlamaz rakibin bileğini bükersen teknik avantaj sağlarsın pek bi güç uygulayamaz sana.

15. OTTOMAN 90

OTTOMAN 90 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    tekniker
    Yer:
    izmir
    o alet wrist kısımları güçlenirir pek bir faydası olmaz bu işin ilmi bu bak dostum gitceksin birtane şambrel bisiklet tekeri iç lastiği bulacaksın onun bir ucunu bir yere bağlayacaksın bir ucunuda bileğine bağlayacaksın ve aynı bilek güreşi yapar gibi masada onu çekceksin sonra dumbelle bilek kıvırma yapacaksın yüksek ağırlık az tekrar barfix çekceksin pazu çalışcaksın birde wrist roller dediğimiz bir aparat var onu evde kendi yap çalış tutuş tekniklerine sonra geçersin

16. yusuf2323

yusuf2323 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yani aldığım alet boşa mı o dediklerinizi yapıyorum bilek kıvırma felan sadece o öbürlerini yapmıyorum

17. OTTOMAN 90

OTTOMAN 90 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    tekniker
    Yer:
    izmir
    başlangıç olarak o alet iyi

18. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bilek güreşinde en önemli noktalar:
    -trapez, deltoid ( kas kısmı)
    -pençe büyüklüğü
    -ligament ,tendon, eklem yapısı
    -kasılma uyarısı ( beyinde oluşturulan elektriksel akım)...bu işin daha ziyade mental bölümü...

bunların ana çerçevesinde , " patlayıcı güç , kuvvette dayanıklılık" olaylarını " fonksiyonel güce " bağlamanız gerekir ...

bilek güreşi "performans sporu "dur ...bu nedenle , salt " sarcoplasmik hipertorfi " oluşumu yeterli olmaz...

Balboa7 ve dextermorgen bunu beğendi.
  19. Erdem Onur

Erdem Onur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar sizlere bir ay da yenilmez bir bileğin formulunu vereyim bilek gucunu omuzdan başlayip ele kadar gelen ince bir kas grubundan alir geliştirmek için 1 evinizdeki eski bir atlet tarzi şeyi islatin suda iyice çikarip sıkın 2 kalinca tam kavrayibildiğiniz bir şeyi 1 dakika tum kuvvetinizle kavrayin 3 duz bir demire tek el ile 2 dakika asilin bunlari yaptiğinizda tokalaştiğiniz adamin gozunden yaş getirirsiniz 3 aydan sonra kiyafet atletten kota kavrama suresi 5 dakika ya asili kalma suresi de 10 dakikaya çiksin ve tebrikler yenilmez bir bilek.

Sayfayı Paylaş