Bilek Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve M_C_A_N tarafından 28 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    Biceps çalışırken olan ağrıydı şimdi şiddeti dahada arttı hiç biceps çalışasım gelmiyor ve bu ağrı diğer bölgeleri çalışmamıda etkiliyor. dirsekle bileğin ortasında yeri. barbell curl yaparken ağır çalışamıyorum. voltaren olması lazım adı öyle bir jel sürüp sarıyorum ama pek bi faydası olmuyor sanki sizin önereceğiniz bir tedavi yöntemi var mı ? o ilacıda kafama göre kullanmıyorum doktor vermişti zaten sizin önerilerinizi merak ediyorum. teşekkürler.

2. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    bilek agrıları kuvvetsız bileklerden dolayı olusur ve tek çaresi bilekleri kuvvetlendırmektır. Acıyı acı söker mantıgı ile bilek çalısmalısın ve bileklerin kuvvetlenmeli ayrıca agrı gecene kadar bir müddet Düz bar ile CURL yapma, Voltaren sürmeyede devam et, ayrıca agrı için YAKI da sarabilirsin iyi gelir.

3. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    aslında bilek kaslarım iyidir çalıştırırım hep orayı ama bu ağrı başka bişey sanki. düz bar ile curl yüzünden mi oluyor acaba ? dediklerini dikkate alıcam başka yorumlarda gelirse sevinirim.

4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Yaklaşık iki aydır aynı sorun bendede mevcut,barı yere bıraktıktan sonra sanki bıçak saplanıyor gibi bir his oluşuyor kolumda,idman sonrası akşamlarıda kolumu koycak yer bulamıyorum,bir hafta dinlendirdim,iyileşir gibi oldu fakat tekrar ağrı yapmaya başladı,barbell curl den vazgeçemedim fakat scott curl de düz bar yerine ez bar kullandım,giderek hafifledi ama sana en son neden bunu daha önce almamışım dediğim bir bileklik tavsiye ediyim,koton gibi bir elastik bileklik,inan uzun zamandır bu haftaki kadar iyi bir antrenman çıkartmamıştım.Linki özelden atıyorum.thums:

5. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    banada pm atarmısın lütfen? bende 3 haftadır ağrı geçmedi bi türlü

6. asilx

asilx Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    çok klasikleşmiş bir ağrıdır salona giden ortalama 1 sene çalışan nerdeyse herkeS te olan bir ağrıdır.
    örnek elinizde bir ağırlık vardır hiç bir ağrı olmaz nezamanki elinizdeki ağırlığı yere bırakırsınız korkunç bir acı saplanır bileğinize .el bileği ile dirsek arasında ulna kemiğinin kolun dış tarafına doğru bir ağrıdır.
    voltaren,naprosyn jel,lasonil yok bileklikler vs....... hepsi hikaye hiç birisi ağrıyı ne azaltacak nede geçirecektir .
    çözümü çok basittir.

7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bilek çalışmazsanız ağrır tabi. bileği en az iki hareketle çalıştırmak gerekli, bu hareketlerden birincisi flexor grubuna hitap etmelidir (wrist curl türevleri), ikincisi extensor grubuna hitap etmeli (reverse barbell curl, reverse wrist curl...)

bunların dışında yapılabilecek en iyi şey barbell curl'ü bırakıp uzunca bir süre ez bar kullanmak. triceps extension hareketlerini de bir süre ez bar ile yapmalısınız. sırt çalışırken bilek kayışı kullanmak yine aynı şekilde etkilidir.

themertyildiz ve sultanmehmed bunu beğendi.
  8. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Keşke çözümüde söyleseydinde bir an önce tedaviye geçseydik thums:

@R10,dediğin gibi bilek idmanlarını aksatmamak lazım,ancak ön kol ne kadar sağlamda olsa barbellda bilekleri düzlemek açısından olan gerilim azalmıyor malesef :(

9. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    çözümü söyleyecek yada yardımcı olcak başka kimse yok mu ?

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    biceps çalışmayı bırak 2 haftalığına ve o süre boyunca bilek çalış, sonra tekrar ez bar curl dene...

Sayfayı Paylaş