Bileğimden Sakatlandım Spor İçin Çok Vaktim Yok Ama Asla Pes Etmeyeceğim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve can_man tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar ben Can 18 Yaşıma gireceğim bu yıl, e haliyle de universite sınavına hazırlacağım bu yıl.Spor bana çok şey kattı bu yüzden sporu bırakmak pek istemiyorum.Geçen spor salonuna gidemedim evde dumbelllerimle çalışayım dedim.Çok ağır değil 10+10=20 kg ile kol içi çalışıyordum.Setimin sonlarına doğru dumbel hafiften elimden kadı ve bileğim çıt etti.Pek önemsemedim çünkü karın kası çalışacaktım.2 gün sonra spor salonunda gittiğimde kol içi çalışamaz oldugumu gördüm.20 kg ile rahat çalışabildiğim sehpalı dumbel curl hareketinde 15 kg yu kaldıramadım bile sakat bileğime sanki iğneler batıyodu.Forumda bilek sakatlığını araştırdım.Min 10 gün sporu bırakmam gerekecek muhtemelen.Ama ben bunu istemiyorum.Demem odur ki ... Kendime yep yeni bi çalışma programı yaptım.Tabi ki amatör bi kişilik oldugumdan sizelere danışayım dedim :D Geçen sene Temmuzun sonlarında başladım bu işe.Biraz makaleler okudum kendimce kendimi geliştirdim bu sitede takıldım.Haydi isterseniz kaba taslak programıma bi göz atalım.

Öncelikle haftanın 2 günü spor salonuna gidebilirim çünkü çalışmam da gerekiyo başka günlük işlerim de var.

Spor salonuna gittiğimde kablolarla kol arkası çalışacağım bir de göğüs press çalışacağım halilylede 30 40 dk koşu bandında ter atarım.
    1-2 saat spor salonunda rutin göğüs ve kol arkası çalışacağım

3 gün de evde çalışacağım.Dumbellerdan uzak durmak istiyorum tövbeliyim.

20x4=Geniş Şınav
    20x3=Dar Şınav
    200 mekik(basic crunch)
    100sağa doğru mekik
    100sola doğru mekik
    Biraz da adonis hareketleri çalışırım.

Onun dışında eve 1 koli çikolatalı süt almayı düşünüyorum.İsim vermeyeyim bi firmanın 5,6 gram proteinie karşın 2,8 gr yağ bulunduran çikolatalı sütü var 200 ml için.Protein tozu çok istiyorum ancak ailem izin vermiyor.Görüşleriniz benim için çok değerli ilk defa böyle bir işe koyuldum lütfen yorumlarınızı iyi kötü esirgemeyin şimdiden çok teşekkürler :)

2. lich7

lich7 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Bende aynı durumdayım sınavdan dolayı istersen sana özelden evde vücut ağırlığıyla yapılabilecek hareketler bulunduran bir site biliyorum linkini atabilir ben yapıyorum arada gayet zorluyor.

3. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    benimde bileğimde ağrı vardı bundan 2 sene önce çok sert bir şutla karşı karşıya kaldım topa yumruk attım bileğim sakatlandı 2 sene sonra doktora gittiğimde bileğimde kist olduğunu öğrendim. ama spora devam edicem. sizinde söylediğiniz gibi pes etmek yok :)

4. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    woaw helal olsun geçmişte olsun.Ne mutlu bize her ne kadar pek takan olmasa da :D

5. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    teşekkür ederim :) öyle bazen arkadaşlara inandıramıyorum :D

Sayfayı Paylaş