bileğimdeki sıkıntı ile ilgili yardıma ihtiyacım var.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve obensaltan tarafından 11 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Ne yapacağımı kestiremiyorum, doktora gittim, röntgen çektiler, doktor bana bileğindeki bağlar gevşek, yapacak bir şey yok ağrır böyle dedi. ama bana garip geldi bu neden tek elimde ve neden şimdiye kadar pek sıkıntı yoktu da son zamanlarda ortaya çıktı?

bileğimi sola veya sağa çevirdiğimde ağrı oluyor, araba sürerken direksiyonu çevirirken falan da ağrıyor.
    şöyle enteresan durumlar da var, 1 kiloluk bir şeyi de kaldırsam 15 kiloyuda kaldırsam hemen hemen aynı şiddette ağrı hissediyorum. o
    dinlendirmek bir işe yaramıyor. dinlenince bileğimin ağrısı geçiyor günlük hayatta sorun olmuyor. artık geçti diyip idmana başlayınca ilk antrenmandan sonra eskisinden de beter şekilde ağrımaya başlıyor. üstüne gidince ağrı yok olmasa da azalma hissediyorum.

sizce tekrardan randevu alıp bu sefer emar vs çektirmem mi lazım? yoksa üstüne gitmeye devam mı etmeliyim?
    not: ağrı tam bilek bölgesinde, ön kola falan vurmuyor

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Idmanda bilek icin wrist wrap kullanmayi denedinmi?

obensaltan bunu beğendi.
  3. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    İstanbuldaysan spor hekimine git çapa tıp fakültesinde

obensaltan ve redpack bunu beğendi.
  4. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Yararı olur mu bilmiyorum ama başımdan benzer bir şey geçti.Bir ara fazla zorladığımdan olsa gerek daha önkolum çok fena ağrıyıordu.Bilek kısmında da vardı biraz bu ağrı.Sadece antrenmada değil günlük yaşamımda da bir hayli etkilenmiştim.Kapıyı iterken bile ağrı oluyordu.Sonra 1 hafta ara verdim ve hiç zorlamaya çalıştım o bölgeyi.Kas gevşetici krem sürüp sargı bezi ile sıkıca sardım.Bir hafta sonra tekrar spora başladığımda özellikle biceps çalışırken yine ağrı oluyordu.Daha fazla ara veremem diyip üstüne gittim.Her seferinde sonuna kadar da zorladım hatta.Bir süre sonra ağrı falan kalmadı.

Bence bu ağrı benim önkolumun güçsüz olmasından dolayı oluyordu.Bir süre sonra önkolu güçlendirmek için hareketler yapmaya da başladım.Yararı olmuştu mutlaka.Senin de bilek bölgen güçsüz olabilir.Tekrar belirtmek isterim ki profesyenel değilim bu konuda ama ben üstüne giderek yenmiştim.

obensaltan bunu beğendi.
  5. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

aynen bilir kişi ye gitmen daha iyi olur her ortopedi doktooru ndan farklı farklı cevaplar almaktansa

obensaltan bunu beğendi.
  6. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    hayır denemedim de, kullandığım eldiven bilekliği olan bir modellerden

internetten randevu alınabiliyor mu çapa için? normal devlet hastahanesinin ortapedi bölümüne gitmiştim randevu alıp. spor hekimi aslında çok iyi olur.

7. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    obensaltan bunu beğendi.
  8. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    çok teşekkür ederim

redpack bunu beğendi.
  9. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Son çare de Bakırköy'de Cavit Meclisi diye bir spor hekiminin kendi kliniği var. Son çare diyorum çünkü baya tuzlu. :)
    Ama bu hekim sporla ve vg ile oldukça ilgili ve bilgili, bu yüzden diğer seçeneklerden istenilen netice elde edilemezse aklınızda bulunsun.

sultanmehmed ve obensaltan bunu beğendi.
  10. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bu konular çokça kişinin başına geliyor eminim forumda daha çok yer verilmeli bu tür konulara..

11. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bendede boyle bisi oldu kas gevseltici ile uyusturup dahada zorladim 2 yil oldu hala tam gectigini sanmiyorum 2 yil hic zorlamadim. Tabak tutamiyodum saga sola ceviremiyodum.sana onerim agri hafifleyene kadar zorlama sonra 1 kilo ile fazla degil ilk 1 kilo ile 3 gun bilek calis wrist curl reverse wrist curl hareketlerini yap. Sonra yarim yada 1 kilo arttir oylede 3 gun yap bilegini guclu hissedene kadar 3 4 hafta bilek calis sadece ust vucut calisma sakin yoksa gene agrir yani serbest agirliklarla calisma makinaya yonel serbest agirliklara ara ver. Ben boyle guclendirdim simdilik bisi yok ama bundan sonra kendimi zorlamam 2 yil sporsuz kaldim sporun degerini anladim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

12. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar sonunda sorun hafif hafif çözülmeye başladı. Hasekiye gittim bir de orada muayene oldum. Bendeki sorun tendonlarla ilgili imiş.
    Baş parmak destekli bileklik verdi. İlk 2-3 gün çoğu zaman, sonrasında da sadece geceleri yatarken kulandım. hala kullanıyorum geceleri. kesinlikle çok faydası oldu bu bilekliğin...
    ayrıca günde 2 kere sürülecek bir krem verdi. romasulid veya romosulid adında.
    ben normalde güçlensin diye bileğimi kullanıyordum bol bol, tam tersine hiç kullanmamaya çalışacaksınız günlük hayatta. solak oldugum için ilk 2-3 gün yazı bile yazamadım.
    sonrasında 1 hafta boyunca günlük hayatta işte yazı vs mecburiyet dışında hiç kullanmadım sol bileğimi. toplam 10 gün sonra baya azalmıştı acı.
    ardından spora başladım. tabiki çok düşük kilolar ve öncesinde bileği iyice ısıtarak ve tendon germe hareketleri yaparak.(spor dışında gene kullanmıyordum bileği kapıyı bile diğer elle açıyordum) ilk günler sanki çok hafif ağrı artar gibi oldu ama sonra stabil hafif bir ağrı haline geldi. sonunda ağırlıkları eski haline olmasa da kas geliştirecek düzeye çıkardım. şu an ağrılarda baya azaldı. geçiyor yani artık ağırlıklar artarken ağrı gün ve gün azalıyor çok şükür.
    sorun yaşayan arkadaşlara fikir vermesi açısından paylaşmak istedim.

not: bileği aşırı zorlayan hareketleri hiç yapmıyorum hala (ters barbell curl gibi)

Akay ve panzer1699 bunu beğendi.
  13. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
  14. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bileğinden sıkıntı yaşayan biri olarak geçmiş olsun diyorum..

obensaltan bunu beğendi.
  15. KaanUSTA

KaanUSTA Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Bursa
    Ben ağrılarım olduğu zaman eczaneden bengay yada viks alıyorum birde sargı bezi genelde geçiyor ama eklen ağrıları çok kötü omuz ağrım 2 aydır yeni yeni geçiyor geçmiş olsun

Sayfayı Paylaş