Bide kendini çok bişey biliyor sanan insanlar var tabiki..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve baskn35 tarafından 23 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar salonda canımı sıkan bir olay oldu motivasyonumu çok düşürdü, sizlere paylaşmak istiyorum.
    Salonda uzun zamandır bu sporla uğraşan bir abi vardı. Tahminimce yaşı 40 küsürlerde. Ben ise 17 yaşındayım. Bilgili olduğunu düşünüp beslenmem ile ilgili bir soru sordum, yanıtladı.
    Daha sonra kendi beslenme programımı söyledim. Güldü.
    "dediğin gibi yapıyo olsaydın şimdiye canavar olurdun, printer dan yazıyor gibi yazmışsın sen bence" dedi ve sesini yükseltmeye başladı. Ben ise abi neden yalan söyleyeyim elime ne geçecek dedim ve aşağıya inmeye başladım. Hala arkamdan bağırıyordu, "ben bu spora 30 senemi verdim benden iyimi bilicen" gibi sözler söylüyordu, etrafındakilerin dikkatini çekmeye çalışıyordu. Amacım fit vücut beslenme progrmım linkte mevcut. Üstümde dar uzun kollu olduğu için hacimli durmuyorum. Açıkcası beni insanların içinde ezmeye çalıştı, egosunu tatmin etmeye çalıştı anladığım kadarıyla.. Sizinde düşüncelerinizi merak ederim.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/3-ayl-k-de-im-t46253.html

Not: Dediğim kişinin vücudu çokta iyi değil. Çok hacimli. Fakat Çokta yağlı. Tam bir anlamsız bulk. Supplement işleriyle uğraşıyor sanırım. Üstünü çıkarsa yağ torbası diyebilirsiniz.
    -neden cevap vermedin diyenler olabilir, açıkcası orda "30 senede bu vücudu mu yaptın?" diyebilirdim. Fakat saygımdan dolayı sustum.
    Şu olay çok mu çok sinirimi bozdu. Düşüncelerinizi çok merak ediyorum.

Saygılarla.

rockybalboa7, Zerk, PointFlex ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    bu beslenme programına uygulasaydın canavar gibi olurdun dediğine göre kendisinin beslenme bilgisi zayıf.resimlerine baktım vucudunda gayet güzel daha iyi olucaksın ins.beslenme programına gelirsek biraz daha zenginleştirilmesi lazım.moralini bozma bu tarz çok bildiğini sanan insanlar heryerde.kulaklıgını tak yap sporunu kimseye aldırış etme.

Azi ve baskn35 bunu beğendi.
  3. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Çok teşekkürler iyiki sizin gibi düşünen insanlar var ki motivasyonumuz artıyor. Nasıl içime oturdu anlatamam. Aşağı indim antranörle konuşuyorum hala sesini yükselterek diğer elemanlarla beni konuşuyor of .. Neyse teşekkürler..

Azi bunu beğendi.
  4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Boy ve kilona göre gayet iyisin, aldırış etme.

Azi ve baskn35 bunu beğendi.
  5. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    teşekkürler.

Azi bunu beğendi.
  6. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Haklısın bende bu beslenmeyle 30 sene spor yapmış olsam canavar gibi olurdum deseydin...

rockybalboa7 ve baskn35 bunu beğendi.
  7. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    :D aklımda çok şey vardıda dediğim gibi saygımdan sustum.. Onun açışından düşünüyorum, 40 yaşında adam gelmiş 17 yaşında çocuğu ezerek spor salonunda egosunu tatmin etmeye çalışıyor.. Acınacak halde.
    teşekkürler yorum için

Azi bunu beğendi.
  8. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    gaet iisin kardeşim sıkma canını kötü bir gününe denk gelmiştir adamın belki yada dediğin gibi egosunu tatmin etmek istemiş olabilir sen bildiğin yoldan şaşma motivasyonunuda kaybetme ve ne olursa olsun yaşı kaç olursa olsun belli saygı cercevesini aşmadan cevabını ver ezdirme kendini yoksa dahada üstüne gelebilir buda seni tamamen soğutabilir hazır bu kadar emek vermişken ezdirme kendini yolunda devam et

baskn35 ve Azi bunu beğendi.
  9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    30 sene yapmış ama 30sn adam olamamış...
    Bir insanın toplum içinde kendinden küçüğüne yüksek sesle hitap etmesi doğru değil!!!

Ben şahsen böyle tiplere hiç pabuç bırakmıyorum, hiç uslübumu bozmadan sesimi filan yükseltmeden bilgimle eziyorum...

Bu forum da da çok yere yazdım; benim şahsi kanaatim kolu ister 35 olsun ister 45 fit vücuda sahip olan kişi başarılıdır, definasyonu beceremeyen adam istediği kütlede olsun göremediğimiz şeyin başarısını tartışamayız derim geçerim!!!
    Glikojen kaplı bir vücut kesinlikle bir başarı değil...

Senin vücudun gayet iyi kardeşim; kaliteli kas inşasına devam et, böyle kişiler asla moralini bozmasın çünkü bu işin gerçekten içinde olan adamların değerlendirme potasında bile değil dediğin vücut da ki tipler...
    Sana karşı sergilemiş olduğu tarzda davranışları olanlar ise hiç kimsenin muhattabı bile değil...

Ama başlığına baktım değinmeden geçemiycem, beslenmen de hatalar var; fazla hızlı Kh var öğünlerinde yağlanma sebebidir, eleştirdiğin kişilere dönüşmesin vücudun...
    Sürekli süt gördüm bu da yanlış, bunun yerine fermente olmuş süt yani yoğurt-ayran-peynir tercih etmek daha doğru olur.
    Ve her şeyin light ını kullanıyorsun bu da çok yanlış, Kh kısılıp sağlıklı olan Kh lar tüketildiği sürece yağların bir zararı yoktur!
    Yağların glisemik indeksi sıfırdır! Yağlanma yapmaz!!!
    Sağlıklı yağları vücuda vermek şart, hem yağ yakımına hem de hipertrofiye yardımcı dır!!!

Zeytin yağı ve tereyağını öğünlerine sokup, hızlı Kh ile sütü çıkartmanı şiddetle tavsiye ederim ;)

Saygılar Kolay gelsin :)

10. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Beslenme konusuna gelince, biraz daha açar mısınız. Bu beslenme düzeninde yaklaşık 1 aydır gidiyorum pek yağlanma olmadı, 2-3 kilo civarında aldım, bunun çoğunun kas oldugunu düşünüyorum kendime bakınca. Light süt sadece akşam yatmadan içiyorum onun dışında kh de ne gibi hatalar var düzeltirseniz çok çok sevinirim
    saygılarla.

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Pekmez, bal, pirinç pilavı, makarna, meyve gibi hızlı ve rafine Kh ları çıkartıp yerine bulgur pilavı, mercimek, nohut, saltalar, sebzeler koymak.

Sütü çıkartıp yerine fermente sütleri yoğurt, ayran, her türlü peynir koymak.

Salatalar da bol bol zeytin yağı, uygun öğünlerde tereyağı tercih etmek çok işinize yarayacaktır ;)

deathlifter, baskn35 ve Azi bunu beğendi.
  12. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    çok teşekkür ederim.
    salatayı her öğünüme ekliyorum sayılır son 1 haftadır. Pekmez 2 günde bir içiyorum diyelim sabah kalkar kalkmaz direnç için. Bulgur pilavı haftanın belirli günleri yiyorum. Sebze yemeğide her aksam spor sonrası..
    sütte sadece yatmadan ama dediğiniz gibi gün içine bölüp farklı kaynaklardan sütü tüketicem.
    teşekkürler..

ZeusS_ ve Azi bunu beğendi.
  13. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bir laf vardır

zaman sadece armutları olgunlaştırır

yaşlıyım diye tecrübeliyim sananlara iyi oturur.

ayrıca zeuss un beslenme konusundaki dedikleri çok doğru. insan vücutu sütü yoğurdu peyniri yağıyla birlikte alacak şekilde dizayn edilmiştir, metabolizma yağlı besine ihtiaç duyar besinleri işlemek için. binlerce yıldır atalarımız eti sütü yoğurdu peyniri yağıyla yediler de bir şey olmadı. ama son 50 yıllarda herşey endüstrileşince
    yağlı yiyecekler zararlı yok efendim lilght süt light peynir saçmalıkları çıktı.

- yağsız süt, pastörize süt bırakın faydayı zararlıdır. ha arabaya benzini koymuşsun yağ koymamışsın ha yiyecekleri yağsız almışsın.
    - yağsız yiyecek olayı firmaların karınadır. yağsız ürünlerin maliyeti daha düşüktür tek amaçları kardır.
    - ilaç sektörü de bu palavrayı desteklemektedir, üstüne üstlük kolestrol saçmalığında ekleyip bir güzel ilaç satmaya yönelik hastalıklar uydurmaktadırlar bir yerlerinden.
    - dediklerim sert mi geldi, o zaman bakın bakalım obezite kanser kalp krizi son 50 yılda niye patladı. millet plazalardan çıkmımyor hareket etmiyor ondan sonra da yok yağsız süt yok yağsız ıvır zıvır. ondan sonra giderler
    diyetisyenlere para bayılırlar herşeyin lighti. ama işe yaramaz tabi bir süre kilo verdim sanar sonra diyeti bırakır fazlasıyla geri alır.

merak edenler beslenmebulteni adlı siteyi araştırsın hepsi bilimsel kaynakları ile mevcut. taş devri diyeti karatay diyetini de araştırın.

Son düzenleme: 24 Ocak 2012
    rockybalboa7, Azi, Cidade de Deus ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bir eleştiri bir yorum bu kadar mı müthiş olabilir ;)

Her kelimesi ne bende imzamı atarım...

Beni asıl üzen ilk beslenme halkasının tahıllar olduğu o saçma beslenme piramidi yıkılalı tam 10 yıl oldu, 2002de yayınlandı yeni piramit ama bütün ülkeler light ürünlerine yüzleri kızararak bakmaya başladı ama bizim ülkemizde hala daha boy gösteriyor bu saçma ürünler...

Ve hatta özellikle dikkatimi çeken bir şey şu kuzey dizisinden sonra her süper market her bakkal kepek ekmeği light ürün doldu...

Yahu önceden bir tam tahıllı yada kepek ekmeği bulacağız diye canımız çıkardı şimdi maşallah doldu taştı...

Kuzeyi izleyen kepek ekmeği ile light ürüne saldırıyor...

Ekmek konusu en azından bir miktar sevindirici, beyaz ekmek tüketilmesinden iyidir...

Tabiii gönül ister ki hiç ekmek yenmesin herkes etlere yönelsin, et fiyatları da düşsün rahat rahat sağlıklı beslenelim ;)

rockybalboa7, Azi, deathlifter ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Çok doğru :)

Azi bunu beğendi.
  16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bizim salondada böyle tipte biri var var yaşı 40 dan fazla saçı başı beyazlamış

kendini çok bilmiş zannediyor ağır kılolar kaldırıyor

saatlerce spor yapıyor

goguse belkı 10x10 kere press yapıyor hep press yapıyor baska sey bılmıyor sankı

her neyse adamın vucudu kocaman bır sıfır o kadar calısıyor ama hcıbırsey yok yanı bıldıgın gobeklı sıfır vücüt

bu iyi bir örnek olabılırdı ama ben iyi yazamadım :(

yanı demek ıstedıgım yaşla olmuyor bu iş bilgi sahıbı olmak gerek bazıları özellıkle yaşını dodlurmuşlar cok ön yargılı oluyorlar onlarınkı kesın doğru bızım dedıklerımız yanlış öyle algılıyorlar

baskn35, rockybalboa7 ve Azi bunu beğendi.
  17. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bende sinir oluyordum bu tiplere salondada vardı önüne gelen herşeyi yiyip yağ oranını yükseltip bilinçsizce spor yapıp sonrada kendilerini bodyci sanmalarını çok komik ondan sonrada 45 cm bicepsi vardır tabi yağla doludur birde utanmadan senin bicepsin benimhinden ufak demezler mi neyse kafana takmamaya çalış

baskn35, ZeusS_ ve Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş