Bicepsleri parçalama

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve oniks tarafından 21 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. oniks

oniks Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu tarz konular belki önceden açılmıştır ama benim durum biraz farklı.Bicepsler 37 cm oldu.Yaklaşık 6-7 aydır evde kendi imkanlarımla çalışıyorum. Ancak şöyle bir problemim var.tamam bicepslerim gelişti ama normal dururken (kolları kasmazken)
    kollarım parçalı gözükmüyor sadece bir kalınlık ve dolgunluk var.Benim isteğim ise kalınlıktan ziyade parçalı bir görünüm.
    2 haftadır süper set yapıyorum biceps+triceps. Her bölgeye en fazla 3 hareket,4 set giriyorum. Şu an barbell curll yaparken ağırlığı kaldırabileceğimin %60ı kadar kullanmayı,tekrar sayısını 20lere çıkartmayı planlıyorum.Bir faydası olur mu?
    birde consantrasyon çalışmalarını ağır kiloyla giriyorum 8 kilo gibi onun yerine onunda ağırlığını azaltıp tekrarı 20lere mi çıkartsam???

2. feradini

feradini Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    profesyonel eğitim almadan olmaz kardeşim... her işin bir usulü var

3. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    çok bilinen ,klasik hareketlerden ziyade vücudu şaşırtıcı(ama çok zorlamadan) hareketler yaparsan belki düzelir

4. Denizarg

Denizarg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    parçalı bir görünüm oluşmamasının sebebi yağ oranının yüksek olması olabilir. az ağırlıkla yüksek tekrar sayısı güç arttırır diye biliyorum ben.

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    aynen yağ oranınız yuksek oldugu ıcın parcalı durmuyordur zayıflar bu konuda cok şanslılar dırek kas ve kemık gozukuyor:) daha fit gozukuyorlar şişmekten zıyada bende fıt bır gorunus ısterım cunku fıt olunca kaslı oldugu daha cok bellı oluyor

6. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Biraz sabır gerekli tabi ama piramit set çalışmayı deneyebilirsin. Ancak biceps için 8 kilo fazla bi kilo değil gibi geldi bana. Bi salonda hocanın da yardımı ve tavsiyeleriyle daha çok verim alabileceğini düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş