Bicepsinizi Nasıl Hissediyorsunuz ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kan Mevsimi tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Evet daha once buna benzer seyler konusuldu ama ben bıraz daha ayrıntılı soruyorum herkez yazsın lutfen. Sımdı max 8 tekrar yapabılecegım kıloyla gırınce bıcepsı falan hısstemıyorum dumbell curl hareketınde tamamen on kol kemıgımın zorlandıgını hıssedıyorum ama antremandan sonra sısıyor tabı...

Benım merak ettıgım sızde nasıl bır etkı oluyor. Mesela o max agırlıgı kaldırarak bıcepsınızı sıktıgınızda agırlıksız poz verıyor gıbı cıkıyor mu ? yada cıkması lazım mı? ben calısırken bıceps fazla cıkmıyor ama poz verırken elımde dumbellsız bıceps cok daha fazla cıkıyor normalı bu mudur ?

Yanı herkes dıyor cok kılo cok kılo dogru dıyor yararınıda gordum ama bıcepste goremıyorum nedense ? Gormemek mı lazım yanı antreman sırasında fazla hıssetmıyoruz ama gelısıyor mu bu mudur bunu soruyorum...

Bu konuda bılınclendırırsenız sevınırım sızın nasıl hıssettıgınızı bılmek ıstıyorum.

2. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 2 set yapıyorum barbell curl. Oda şu şekilde. 8 tekrar kaldıra bileceğim ağırlığı takıyorum bara. 8 tekrara geldiğimde bitiyor kollarım. Son 2 tekrar daha çıkartıyorum bağıra çağıra 10 tekrara tamamlıyorum. Daha sonra 30 saniye dinleniyorum aynı ağırlıkla 6 tekrar daha yapıyorum yüzüm falan kıpkırmızı oluyor. Ama asla bel vurmuyorum ve kontrolü elden bırakmıyorum. tekrarlarda 2 saniyede kaldırıyorum 4 saniyede indiriyorum. son 2 tekrarda 4 saniyede kaldırıyorum ( ki zaten 2 saniyede kaldırıcak hızım gücüm kalmıyor ağır ağır kaldırıyorum) ve son tekrarın bitiminde 10 saniyede indiriyorum. benim kol antremanım bu kadar.
    Çalışırken kollarımda müthiş bir yanma oluyor bunda negatif tekrarın rolü çok büyük. kollarımı bitiren son 2 tekrarı hatırlamıyorum desem yeri :D çalıştıktan sonra bi 10 dakika telefonla mesaj falan atamıyorum titriyor kollarım

3. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    valla kan mevsimi bende aynaya bakınca sıkmama gerek olmuyor kolumu kıvırınca sıkmış kadar büyümüş(şişmiş)durumda oluyor.

4. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    ben 8-10 tekrar kaldırabildiğim kiloyla ama çok nizami bi şekilde öyleki
    yavaş kaldırıyorum
    indirirkende çok yavaş indiriyorum resmen tükeniyo kollarım

5. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    benımde kollarım tukenıyor HeavyDuty nasıl ındırıp kaldırılacagını anlatmıs bır nefesını ne zaman vercegını anlatmadıgı kalmıs :) sagolun ben bılıyorum bunları yapıyorumda hareketlerım son derece nızamı ama bıcepsı hıssedemıyorum yoksa benımde kolum tıtrıyor 10 dakka 20 dakka ama calısırken o kıloyu kaldırırken bıcepsı degılde on kolu falan hıssedıyorum ne bıleyım anlamadım gıttı ... Hareketı dogru yaparsan mutlaka gelısır mı yanı ? Yoksa ılla ılla hıssetmek mı gerekır tam o hareketı yaparken

6. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ben hissediyorumn mesela kan mevsimi bicepsleri ama bende ön kolda çok fena şişkinlik hissi sertlik hissi oluyor ön kollarım çok zorlanıyor ama yınede bicepslerim gelişiyor bu ay 2 cm ölçü aldım mesela sen iyi idman ve sıkı beslendikten sonra hareketleri doğru yaptıktan sonra her türlü amacına ulaşırsın rahat ol.illaki hissetmek istiyorsan sana bicepslerde max hissetme:) duygusu verecek 2 hareket öneririm sehpada z bar curl ve incline biceps dumbell bu 2 hareketti yapıp yine hissetmedım dersenkı böyle bir şans bence az ben daha bişey demiyicem:)özellikle bu yazdığım 2 hareket çok iyi etki verir bu konuda.

7. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Ben kıloyu mu dusursem acaba napsam... Ez barla hıssedıyorum zaten ama dumbell curl da falan hıssedemıyorum nedense...

Mesela sımdı denedım barın agırlıgı sayılmadan 11kg taktım tek sag kol 10 tekrar yaptım... Sonra geldım sandalyeme oturdum suan baya gergın bıcepsımı hıssedıyorum ama calısırken arka kol omuz on kol falan acıyor daha cok yanı nası anlatırım bılmıyorum ama bıcepsı hıssetmıyorum...

Son düzenleme: 2 Kasım 2009
  8. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Ben nasıl indirip kaldırılacağı anlatıp egzersiz bilgisi vermedim :) Ben sadece kollarımın nasıl hissetiğimi anlatabilmek için nasıl çalıştığım hakkında konuştum :) "barbell curl yapıyorum kollarım yanıyor" mu demem gerekirdi ?

9. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bu ısı boyle kabullenmek lazım galıba sanırım benım yapımdan dolayı cunku hareketı yaptıktan sonra 2 cm sısıyor bıceps gerılıyor sanırım ben hıssedemeyecegım antreman sırasında :D

10. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Kan Mevsimi aynı sorun malesef bende de mevcut özellikle barbell curl yaptığım zaman sanki sadece ön kol çalışıyormuş gibi geliyor biceps leri hissedemiyorum, biceps'i en iyi ez bar scott curl ve hummer curl de hissedebiliyorum...

11. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Kan mevsimi,

Ben barbell curl de de dumbell curl de de max ağırlık + %10 çalışıyorum, 4x8'in son tekrarları cheatle bitiriyorum, ama poz verirken daha çok çıkıyor benim de, bilmiyorum normal olan bu mu.
    Başka bir başlıkta da yazmıştım, çöp koldan hayvan kola geçiş yapan bir arkadaşım curl'de ağırlığı aşağıda tutarken yumruğu biraz daha yukarı kaldırıp hareketi yaparsam bicepsi hissedeceğimi söylemişti, gerçekten de önceki antremanlarıma nazaran omzum ve dirseğimin içi yerine tam bicepsin ortası yanıyor bu şekilde.

12. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bende ez barda hıssedıyorum sadece.

mady44
    sanırım soylemeye calıstıgın sey curlda kolu tam kapatmamak ama zaten hareketın dogrusuda o... Yanı farklı bırsey yapmıyoruz ama ben hıssedemıyorum. Yanı ben bıcepsımın yanmasını gerılmesını beklerken baska yerlerım zorlanıyor. Benım bekledıgım bıceps zorlansın ama...

13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Belkide sadece bara konsantre oldugundan barı geregınden fazla sıkıyorsun ve bu da onkol bolgenı etkılıyor.. Hatta bu durum onkolda agrı bıle yapabılır.. Bıceps calısırken bu duruma dıkkat ettın mı hıc?..

14. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    bicepsımı sıkınca elektırık akımı gecıyor gıbı hıssedıyorum. :D (39 cm yas 15)

15. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Kan mevsimi, evet doğrusu zaten öyle, benim gibi bu işi evde yapanlar zaman zaman bu püf noktalarını başkalarından görmedikleri için kaçırabiliyorlar, o yüzden söyledim :)

16. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    sehbayla başla ilk belki faydası olur ben öyle yapıyorum artık. Kollarım balon gibi şişiyor anında omuza kadar bilek falan hepsi bir anda pump oluyor.

Sayfayı Paylaş