bicepsim büyüyor ama taş gibi değil?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve erman1209 tarafından 19 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. erman1209

erman1209 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar acaba protein eksıklıgındenmı olur bu.ama yeterlı proteinide aldıgıma ınanıyorum aslında

2. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten taş gibi olmaz.İlk başlayanlarda her gün antreman yaptığın ve tüm vucudu her gün çalıştırdığın için ve daha bicepslerin küçük olduğu için sert durur.Ama sonraları programına haftada iki kez aynı bölgeyi çalıştırdığın için her gün yerine kaslar dinlenir ve büyüme gerçekleşir daha sonra haftada bir kez e de düşürülür bu aynı bölgeyi çalıştırma programı.Büyüme oldukça kaslar da sertliğini kaybeder yani öyle taş gibi olmazlar ama sertlik vardır.Ayırca sıcak su ile banyo ettiğinde daha da yumuşarlar çünkü gevşerler.Ben kendi adıma b vitamini alıyorum özellikle b12 vitamini büyük olsa da sert olmasına katkıda bulunuyor.Ama kullandığın sürce oluyor bu.Diğer türlü zaten taş gibi değillerdir.Ha çok fazla tekrar yapar ve her gün vücudu çalıştırırssan ki bu da kasların büyümesini engeller genelde o zaman bir sertlik olacaktır.Çünkü sürekli kasıyorsun kaslarını o zaman.Ve her gün tüm vücudu çalışmanı da tavsiye etmiyorum yeni başlamamışsan vücut geliştirmeye.Yeni başlamışsan ilk 3 ay her gün tüm vücudu pazar hariç haftada 6 kez çalıştırabilirsin.

Son düzenleme: 19 Mayıs 2011
  3. erman1209

erman1209 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tesekkurler verdıgın bılgıler ıcın gercekten cok sagol.kafam karısmıstı cunku bır arkadasım var bıcepslerı ufak benden ama serttı sımsıkıydı benımdı derlı toplu duroyor ama yıne bıraz yumusak gıbıydı.sımdı anladım sebebını

4. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Bişey değil.Başarılar.

Sayfayı Paylaş