Biceps'de Mass (Hacim Kazandırma) Tekniği

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Dengesizzz tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    Merhaba arkadaşlar bu teknik hakkında bilgili abilerimden yorum almak istiyorum

11 ay oldu Vg sporuna başlıyalı ve en çok sıkıntı çektiğim bölgem biceps yani pazu kasım son 3-4 aydır 1 cm gelişti 35 de kaldı 2 gün önce yine ölçtürdüm yine 35 çıktı aynada bakınca gelişme var biceps üstündeki damar bile ortaya çıktı ama bir türlü hacim kazanmadı yani ölçü artmadı..

bu tekniğin işe yarayacağını duydum bazı sitelerden sizce ne derece doğrudur daha önce uygulayanlar varsa lütfen yazsın. Mass ın çok değişik programları var ben birtane buldum videosunuda izledim..

Kol egzersizleri - Ön kol - Bölüm 1 - Mass - YouTube

videonun başında programın listesi var .. yorumlarınızı bekliyorum

iyi sporlar..

2. jestemlordem

jestemlordem Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    biceps yönünden şanssızsın heralde

3. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Biceps gelistirmek isteyen arkadaslar, triceps gelistirmek isteyen arkadaslar, ozellikle natural sporcular,

Biceps calisarak degil agir row, weighted chins deneseniz her sey daha guzel olacak. Sorun biceps programinda degil sorun mentalitede.

gaffar, novizenj, Tbone ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Benim bicepslerim ve özellikle de göğüslerim rahat gelişiyor.bu işin sırrı bacak ve sırt programını eksiksiz yapmak.Vg cilerin en büyük hatası bacak çalışmamak.Sağlam bir sırt bacak programı yapın bakın nasıl gelişecek vücut

gaffar ve Dengesizzz bunu beğendi.
  5. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Bu işin sırrı teknikleri tabiki var da genetik olarak o bölge gelişmeye müsait değilse olmuyor benim 1.5 yılda 1-2 cm anca arttı kolum 39 da duruyor denemediğim şey yok ağır deadliftten rowlardan tut drop üstüne drop süperset üstüne süpersetli biceps antrenmanları yaptım hala istediğim ölçüde değil kolum 42 yi bulana kadar fitness model kıvamında bir vücut yapıcam herhalde o kadar zamanımı alacak gibi duruyor :D Tam tersi sırtta ne yaparsam yapayım gelişiyor önünü alamıyorum 20 tekrarlı sırt idmanı yapsam gene gelişiyor başkası da aynı şekilde sırtta sorun çekip bicepste önde olabiliyor, genetik çok önemli ve bu sporu yapanların geneli kolda sıkıntı çekmiyor bence en kolay gelişen bölgelerden biri ama arada tek tük bizim gibi şanssızlar oluyor :D

Dengesizzz ve StormBlast bunu beğendi.
  6. Tbone

Tbone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba khepnes; bir yer de daha duymuştum dediğinizi, nedenini açıklayabilir misiniz acaba?teşekkürler

7. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    yorumlar için teşekkürler dediğiniz gibi sorun antreman sitillerinde olmayabilir genetikte olabilir veya farklı bir yöntem deniyebilirm şu weighted chins dediğiniz barfiks demiride ters tutuş yaparak biceps i çalıştırmaksa onu daha yeni yeni öğrendim yapıyorum

Rinkushichi

haklısınız hocam herkez göğüslerimi çok beğeniyor vücudumun en belirgin yeri sırt omuz ona göre iyi ama biceps çok kötü 35 de kaldı ama inanıyorum iyi bir patlama yaşatıcam biceps e :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:19 ----------

biceps yönünde şansızm bana göre en büyük nedenide genetik ve ön kolumun çok ince ve güçsüz bileklere sahip olmam biceps de dumbell olsun barbell olsun hareketlerde kilo arttıramıyorum..

sık sık aldım bir tane el yayı 1 aydır idmandan sonra iki koluda eşit olarak sıkıyorum ön kolda gelişme var inşallah biceps i düzelticem ama moralimi çok bozuyor bu durum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:21 ----------

arkadaşlar birde videonun başında mass tekniğine göre hazırlanmış programa göz atıp yorum yapabilirmisiniz set sayıları çok farklı geldi bana ?

8. gokayonl

gokayonl Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    muzısyen
    Yer:
    istanbul
    barbell curl 4x8
    incline alternate dumbbell curl 3x8
    hammer curl 3x8
    cable curl 3x8

Dengesizzz bunu beğendi.
  9. ScaryenD

ScaryenD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bunun Nedeni bacaktaki kas kutlesının ve sırttakı kas kutlesının dıger kas kutlelerıne oranla daha buyuk olması ve unutmayalım kı buyume hormonu kas yapısı daha buyuk olan bolgeden daha fazla salgılanacaktır ve bu nedenle gelişim daha kolay olacaktır :)) saygılarımla.

Tbone bunu beğendi.
  10. Zealotry

Zealotry Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Biceps zaten küçük bi kas. 2 ana ve 2 yardımcı kısımdan oluşuyor. Çok değişik program yapmaya gerek yok. Çünkü zaten sınırlı çalıştırabilirsin. Sadece şaşırtma amaçlı değişik şeyler yapılabilir.

Sorun beslenmede , dinlenmede veya diğer kasların çalışılmasında olabilir.

11. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Bende bacak sırt kanat kısacası komplike çalışmanı öneririm. (bende bacak egzersizlerini pass geçiyordum ve gelişim olmuyordu)

12. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Glenn Pendlay (kendisi olimpik koc) bir yazisinda soyle diyor, pek kimsenin itirazinin olacagini sanmiyorum. :)

"Herkes kolaylikla bulk olabilir hacim kazanabilir, bunun ozel bir sirri yok, yalnizca bol bol yiyin, cokca sut icin ve squat, bench press, rows, deadlift, military press gibi temel egzersizlerinizi yapin, pek cok amator sporcu bunu dogru bicimde yapmadigi icin kutle kazanmiyor."

Kisisel deneyimlerim de bunu kanitlar nitelikte. Izole hareketlere yuklendigim, 3 adet tri, 3 biceps egzersizleri yaptigim zamani animsiyorum, ozellikle tricepste neredeyse hicbir gelisim elde edememistim. Su an ayrica biceps ya da triceps calismiyorum. Tri icin yaptigim tek egzersiz close grip bench press, -ki o da yine bilesik bir hareket, yani yine tri ya da genel olarak kollar icin ek egzersizler yapmiyorum. Biceps icin de chins. Antrenman sonlarinda kendimi iyi hissettigim zamanlar nadiren 1-2 set bb curl giriyorum o kadar.

Dusuk tekrarli agir setler fazlasiyla yeterli. Fazla sayida harekete gerek yok. Yalnizca yeterli yipraticilikta olmasina dikkat edin. Agirlik mutlaka artmali.

Dengesizzz, gaffar ve Tbone bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş