Bicepsde ciddi sorun yaşıyorum.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Angelossi tarafından 23 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo : 65
    Boy : 1.68
    ( 2 senedir spor salonuna hiç aksatmadan gidiyorum bunun 1.3 ü zayıflama sonraki 7 ayı body building )

Haftada 4 kere salondayım.

Biceps antrenmanlarım haftada pazartesi ve perşembe olmak üzere 2 günden oluşuyor. Antrenman günü beslenmem şu şekilde ;

Sabah 8-9 : 50gr yulaf ezmesi 7 yumurta beyazı

Antrenmandan önceleri ( saat 12 civarı ) : Blender içine 2 çeşit meyva + protein tozu. Yarım saat sonra Noxplode ve amino asit. Sonra GYM'e.

Antrenman (sadece biceps için konuşuyorum )

Düz barla ayakta 10 8 8 8

EZ barla sehpa 8 8 8

Tek dumbell sehpada 8 8 8

ve pump hareketi olarak makara sisteminin düz barıyla veya tek elli tutamaçıyla kaslarımı doygunluğa eriştiriyorum.

Bu program şu an içinde olduğum porgram 3-4 hafta aralıklarla sehpa olayını bırakıp ayakta çalışıyorum dumbelları veya incline dumbell curl yapıyorum kasları şaşırtmak amaçlı.

antrenman sonrası öğünüm 50gr yulaf + toz

daha sonra akşama kadar ( akşam yemeği dahil ) 2.5 saat aralıklarla 1 porsiyon (150gr) tavuk göğsü ve meyve tüketiyorum ( 3 porsiyona denk geliyor. Akşam yemeğime lapa veya salata eklenebiliyor )

Ve yok yani yok olmuyor. Şu an inanılmaz hayal kırıklığı içerisindeyim.. 2 günden beri salona gitmiyorum ve nerdeyse tadını unuttuğum tatlıları kilolarca tüketiyorum 4 kilo aldım ve sadece "yağ".
    Dün motoshow fuarına gittim.
    Motoshow değil mübarek Steroid Show.. Millet basıp basıp gelmiş.. İnsanın elemanları görünce kullanası geliyor.

Ama ben bu "dürüst" yola baş koydum ve böyle devam edeceğim.

Moral ve teknik açıdan yardımlarınızı bekliyorum. Forumdaki ilk mesajım yanlışım olduysa affola..

Teşekkürler..

2. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış anlamadıysam gün boyunca 150 gram tavuk göğsü mü yiyorsun ? Eğer bu kadarsa beslenmen sorunun gayet açık; yeterli beslenmiyorsun. Sırf 2 porsiyon protein tozundan ( normal bir toz olduğunu düşünüyorum ) 40 küsür gram protein alırken gün boyu yediğin etten sadece 30 gram civarı protein alıyorsun.

Birde şuraya takıldım steroid kullanmamayı nasıl oldu da dürüstlük olarak algıladın ? Yani steroid kullanmamak bana göre dürüstlükten önce kendi sağlığını düşünmektir. Öyle 2-3 geniş insan görüp steroid kullanasın geliyorsa durum vahim demek. Neyse dediğim gibi kendine iyi bir beslenme programı çıkartırsan bu sorun hallolur kesinlike.

3. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    yok yanlış anladınız : )

akşama kadar 3 porsiyon göğüs yani 450-500 gr oluyor.
    sabahki 7 beyaz + 2 toz ile protein alımını karşıladığımı düşünüyorum.

Steroid konusuna gelince sağlığa ne kadar zararlı olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Sadece kullanmamayı prensip olarak aldığımı belirtmek istedim orada..

4. gazilikurt

gazilikurt Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Angelossi senin sorununu anladım sanırım dediğine göre beslenmende sorun yok olduğu anlaşılıyor senin gelişememenin tek sorunu anladığım kadarıyla antremanların iki senedir yapıyor ve kendinde gözle görülür bi gelişme görmüyorsan bu senin tek düze çalışmandan kaynaklanıyor olabilir vucudunu şaşırtman hareketlerini değiştirmen gerekiyor göreceksin gelişmeyi thums: sana başarılar diliyorum sakın yılma

5. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Basıp basıp diye tabir ettiğin kişilerin bu sporla uzun geçmişleri vardır ,10-15 yıl gibi,
    Steroid kullanmıslardır veya kullanmamıslardır orası baska mevzu ama uzun süredir bb içinde oldukları bir gerçektir,
    Uzun süredir dinlenmiyorsan (5-6 ay) 2 hafta kadar dinlen,
    Gene beslenmene dikkat et,
    uzun süredir yağlı bir yemek yememişsen kendine bir ziyafet ver ,
    biraz rahatla ,dinlen,
    herkes kendi fiziğinin imkanları dahilde ilerleyebilir ,
    boyun kısa ,bunun da sağladıgı avatajları var ,
    Yaşın 21 ,ilerleyen yıllarda 1-2 yıl sonraki değişimi kendinde daha net göreceksiz ,bol bol zamanın var,
    BB deki avantajlarına odaklan,olumlu taraflarına bak,eksiğin varsa o bölgeye birazcık daha fazla yogunlaş ,şikayetçi oldugun kas grubu ile ilgili daha fazla şey ögren.
    Ve Gelişimini zamana yay,
    Unutma ,
    Hızlı yükselen hızlı düşer ,thums:

6. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    pes etme çalışmaya devam. biraz ara vermen iyi olur. bu iş motivasyon işi. benim de arada sırada motivasyonum düşüyor. hep aynı şeyleri yemekten mide isyanlarda artık. itiraza da başladı cayır cayır yanıyor beni uyarmak amaçlı.

kol çoğu insanda inatçıdır. ilk etapta hızlı gelişir sonra gelişimi yavaşlar çoğu zaman da durur. önemli olan onu şaşırtmak. her antrenman programında farklı egzersizler dene. aynı hareketlere takılma. mesela benim bu aralar yaptığım barbel curlde üst gövdemi 15-20 derece öne doğru yatırıyorum dirsekler yanda sabit sadece ön kollar oynuyor. maksimum ağırlık ile yapmıyorum çünkü bu pozisyon bicepsleri izole ediyor. ağırlığı sadece bicepsler ile kaldırıyorum. etkisi de gayet iyi....bu iş çok karışık. rutine binince sıkıcı oluyor. mesela lou ferrignou düzensizz çalışnlardanmış. salona gidip o gün ne isterse onu çalışır çıkarmış. ben de programıma başlamadan o gün hangi hareketleri yapayım diye düşünüyorum. bench presi dumbell pres ile yapıyorum. farklılık oluyor.....rutine binmiyor iş.....

7. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    1 saate kadar salona gitcem mesela. Sabahtan beri öyle bir tıkındım ki yerimden kalkamıyorum şu an..
    Bugün itibariyle not alayım şu kollarımı hazirana kadar öncelikli planda kalsınlar sinirlerimi bozmaya başladılar..

sağolun önerileriniz için

8. hasjay

hasjay Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    Benim tavsiyem haftada bicepse 1 kere girmen.iyice ısındıktan sonra 3 set piramit şeklinde azaltarak pompalama yöntemini uygulayabilirsin.bunun için barbell curl+preacher curl+incline dumbell curl yapabilirsin.emin ol ki ertesi gün bicepslerindeki ağrıyı hissedeceksin.zaten biceps ve triceps programını 2-3 ayda bir değiştirmen gerek bölgeyi şaşırtma açıcından...ayrıca bol bol dinlenme hadi kolay gelsin.

9. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ilk mesajınızdan anladığım kadarıyla siz yeterli karbonhidrat tüketmiyorsunuz..
    özellikle idman öncesi sadece 50 gramlık yulaf ile antrenman çıkarmaya çalışıyorsunuz ve üstüne üstlük son 6 aydır zayıflama değil, gelişme dönemine girdiğinizi söylüyorsunuz..

Bu durumda sorun sizce de açık değil mi?
    Forumda 3 mesajımdan biri beslenmenin önemi üzerine, ve kaliteli bir beslenme programının her zaman en az antrenmanlar kadar hatta daha önemli oldugunu savunurum..

Ve beslenmede de, özellikle şişme dönemlerinde, kompleks karbonhidrat hayati önem taşır..
    Ancak birçok sporcu ne yazıkki beslenme diyince "protein"e, aminoaside, whey tozlara odaklanıyor..

Herkes yeterli protein aldığını iddia ediyor, belki de alıyor ancak, karbonhidratların bu sporda fark yaratan nokta olduğu gerçeğinin çoğu sporcu farkında değil..

Karbonhidrattan kastım sizin de bolca tükettiğinizi söylediğiniz ve hatta bu yüzden kilo almaktan şikayetçi oldugunuz baklava gibi tatlılar değil.

Kaliteli karbonhidrat diye adlandırdığımız, kompleks karboları tüketmekten bahsediyorum. Bunlar yulaf, makarna, esmer pirinç, patates, baklagiller, esmer ekmek gibi besinler..
    Programınıza bu besinleri eklemediğiniz sürece istediğiniz yoğunlukta ve şiddette idmanlar çıkarın, gelişimin aksine yıkım kaçınılmaz olabilir..

Meyve suları, kuru meyveler, hafif tatlılar gibi basit şekerleri de tabi ki tüketicez, özellikle hemen idman sonraları ve sabah kalkar kalkmaz kan şekerimizi düzenlemek amaçlı.. (tabi basit şekerden kastım baklava gibi yağ oranı bir hayli yüksek ağıt tatlılar değil)

Bu nedenlerden dolayı size önerim, neden yeterli gelişimi gösteremediğinizi sorgularken ilk olarak beslenme düzeninizi sorgulamanız..

Eğer eksik gözüken beslenmenizi düzenledikten sonra hala beklentilerinizi karşılayamıyorsanız, arkadaşların da belirtmiş oldugu gibi idman şeklinizi, programınızı, günlük rutininizi, uyku düzeninizi, idman saatinizi ... sorgulayabilirsiniz..

ahmet61 ve NİKE bunu beğendi.
  10. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    bonatschının dedıgıne katılıyorum.karbonhıdrat olmadan gelısme beklemeyın.temız karbonhıdrat ve proteınle gelısır kas .

sızlere tavsıyem tadı kotu olabılır ama gelısım ısteyen arkadaslara en ıyı bence cozum pırınc lapası .deneyın derım .temız bır karbonhıdrat

saygılar dılerım

Sayfayı Paylaş