biceps

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jason52 tarafından 22 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. jason52

jason52 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kolumun tamamı 34 cm evde sadece dambıl ve şınav çekiyorum kollarımın 38-39 cm e çıkarmak istiyorum haftada kaç gün şınav, kaç kere dambılla biceps çalışmalıyım ayrıca kollarımı 38-39 cm e çıkarmak için kaç kilo dambılla çalışmamı önerirsiniz?weightlifter

2. EndlessRain

EndlessRain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sade dumbell ve şınavla o kadar geliştitmen oldukça fazla zamanını alır .. ve sadece biceps değil arka kol da çalışman lazım.. bi yerden sonra kullandıgın ağırlıklar hafif gelmeye başlar dumbell a vereceğin paranın üzerine biraz daha koy bi salona yazıl derim..

3. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Biceps ufak bir kas grubu ve cok calısmaya gelmez. Sakın haftada 2 den fazla calısma. Bir de evde dumbel ile cok ii bir performans yakalayamazsın bence, cunku belli bir evreden sonra o dumbell lar hafif gelmeye baslıyor ve kas zorlanmıyor. Sonra daha agırlarına gereksınım duyuyorsun, bu da yine masraf demek. O nedenle eger paran varsa salona git..

4. jason52

jason52 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gemide çalışıyorum spor salonuna gidemem, ayarrlanabilir dambıllar var benim sorum şu: kaç kiloluk dambılla çalışırsam kollarım 39 cm e çıkar.

5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Kollarının ne kadar surede 39 cm olacagı, senin kol kaslarının yapılan calısmaya ne kadar surede ve ne sekilde tepki verecegi ile alakalı. Kaslar zorlanmadan gelismez, o nedenle sana da senin kol kaslarını zorlayacak agırlıklar gerekiyor.

Vucut zorlandıgı noktada, duzgun beslenme sartı ile, kas insaasına baslıyor. Diyelimki sen 5 kg lik dumbellarla calısıyorsun ve bu agırlık senı zorluyor. O agırlıgı kaldırırken zorlandıgını goruyorsun. Bunu vucut da fark ediyor ve kas yapmaya baslıyor ve bir sure sonra fark ediyorsun ki, 5 kg artık seni zorlamaz olmus. Bunu vucut da fark ediyor ve gerek gormedigi icin kas insaa etmiyor artık. O zaman senin de vucudunu zorlaman icin 5 kg'den cok daha fazla bir agirliga gecmen gerekiyor. Diyelim ki, 10kg. 5 kg kaldırmaya alısmıs vucut, bu sefer 10 kg karsısında haliyle zorlanıyor ve yetersiz kalıyor. O zaman yine kas yapımına ihtiyac duyuyor. Bir sure sonra 10 kg de normal hale gelince sen de 15 kg ye baslıyorsun. Bu boyle surer gider. Amac kasları zorlayacak kiloları kaldırmak. Tabiki sakatlanmana neden olacak kadar yuksek agırlıga girmemelisin. Her seyin bir usulu var.

O nedenle sana kimse fix bi agırlık miktarı veremez burada. Bunları sen tecrube edeceksin. madem gemidesin, bence 5kg den 20kg'ye kadar takılıp cıkarılabilen agırlıklardan almanı tavsiye ederim.

Bu arada beslenmene ve dinlenmene dikkat et, yoksa oldugun yerde sayarsın...

halterman bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş