Biceps ve tricepsin koldaki hacme katkısı ne kadar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Afanesyeva tarafından 28 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum çok zor bi soru olacak ama çok merak ediyorum..Biceps ve tricepsi normal bir gelişme gösteren bi kişinin kolunu geliştirdiğinde sizce bu hacmin yüzde kaçı bicepsten veya tricepsten gelir??

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle kolun yüzde kaçı triceps yüzde kaçı biceps olur diye mi soruyorsun..?
    ikincisi neden merak ettiğini merak ediyorum..

3. mnqsche

mnqsche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu soruyu bende soracaktım ... tüm sitede aramıştım cevabını bulamadım...

4. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    triceps bicepsten daha büyük forumda biyerde okumuştum

5. melo_1987

melo_1987 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    triceps çok daha fazla büyür , 3 e 2 oran işte

adı üstündde biri TRİ ( üç ) ceps diğeri Bİ (iki) ceps

6. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    cevap vermeyi bırak soruyu anlamak bile zor :D
    diez in cevabı kafamı daha da karıştırdı :D
    soruya cevap teşkil eder mi bilmiyorum ama kol kaslarının 3te 1i biceps, 3te 2si triceps,bunu bilenler vardır zaten.
    soruyu okuyunca aklıma ilk onlar gelmişti,yazayım dedim

Afanesyeva bunu beğendi.
  7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Orana göre hangisine daha fazla önem vereceği olabilir mi?

Afanesyeva bunu beğendi.
  8. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    oda mantıklı bi soru olmaz aslında , triceps daha fazla , ona çalışayım , biceps i salla gibi bi mantık da olmaz yani...

9. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    olabilir.
    o zaman da diyebiliriz ki,kolda triceps bicepsin iki katı yer kaplıyorsa bu da demektir ki kolu büyük göstermek için daha çok triceps çalışmak lazım (:)

10. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kası daha çok çalışınca daha çokmu büyüyo diyosun ... a32

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bende kol ölçüsünün 2/3'ünün tricepsten geldiğini Musclemag'de okumuştum, triceps çalışması üzerine bir yazıda (hani, şışşt! tamam biceps havalı bir kas ama triceps kol ölçüsüne daha fazla etki eder anlamında 2/3 olayına değinilmişti)
    Zaten bunun en büyük kanıtı, Arnold Schwarzengger ile Sergio Oliva farkı)
    Arnold'ın bicepleri çok büyüktü, Sergio Oliva'nın ise, bicepleri çok büyük olmakla birlikte, asıl tricepleri anormal büyüktü)
    ve Arnold'dan 10 santim kısa olmasına rağmen, kolları daha büyüktü!!!
    Ki bunu orantılandığımız zaman (boya orantılarsak, Sergio'nun kolları 4 santim kadar daha büyüktü denilebilir)
    Sebep triceps!!!
    Ancak şu da var, nasıl ki, çok gelişmiş bir kalf tüm bir bacağı etkileyici hale getirir, kalf sihirli bir kastır, aynı şey biceps için geçerli, vasat bir triceps ve muhteşem bir biceps- ölçüsü daha az bile olsa, vasat biceps-muhteşem triceps'ten daha etkilecidir.
    Bu forumumuzda, Blitz ve Pump Forever arkadaşlarımızda gözlemlenebiliyordu.
    Blitz'in bicepleri muhteşemdi, tricepleride iyiydi, ama biceplerinin gerisindeydi ve soğuk 43 santim civarındaydı.
    PumpForever'ın ise bicepleri orta, ama tricepleri muhteşemdi, kolu soğuk 45 civarındaydı.
    Blitz'in kolları daha etkileyiciydi.
    Gerçi şunu da eklemem, lazım güzel bir triceps büyük bir saygı uyandırır, kollar serbestken, aşağı doğru bırakılmışken, kolları gösteren tricepstir, ancak kolları büktüğünüz zaman ya da birisi, kollarını göster dediği zaman, anında biceps kelimenin tam anlamıyla üste çıkar :D
    ve son birşey daha, genetik belirleyicidir.
    Pumpforever biceplerini ne yaparsa yapsın triceplerinin üstüne çıkaramaz, Blitz ya da Zfrskr'de asla triceplerini biceplerinin mükemmeliğine getiremezler, birde genetik denen birşey var.
    Arnold sanıyor musunuz triceplerine önem vermedi.
    Hayır, daha çok önem verdi, ama biceplerinin yapısı fenomen olmaya müsaitti, tricepleri normal insana göre çok iyiydi, ama profesyonel anlamda büyük olmakla birlikte sıradan bir şekle sahipti.

Afanesyeva bunu beğendi.
  12. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli

ooo,kelime oyunu ha (:)
    o zaman şöyle diyeyim,
    "çalışmayan kasın da büyümeyeceği aşikar..."
    overtraining olmadıkça,beslenmeye dikkat ettikçe triceps ten maksimum verim elde etmeye bakmak lazım,tabi kolun büyük görünmesini istiyorsak.
    şöyle bi durum var ki,
    küçük kas grupları için 48 saatlik bir dinlenmenin yeteceği forumda belli yerlerde mevcut,
    bu durumda koluna önem veren birisi antremanını her bölgeyi haftada bir kez çalışacak şekilde ayarlasa bile,
    kolu haftada iki kez çalışabilir,hiçbir sorun yok burda.
    tricepste de hacim isteyen biri temel hacim egzersizleri yaparak kolda istediği hacimi yakaladıktan sonra parçalama ve detay hareketlerine girebilir.

13. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    yani demek istemiştim ki bi adam çalıştı çalıştı kolunu 30cmden 40 cm yaptı.Şimdi bunun kaç cmsi bicepsin gelişmesiyle oluşturduğu hacimden meydana gelmiştir ve kaç cmsi tricepsin gelişmesiyle oluşan hacimden gelmiştir?

İkinci sorunun cevabının da bi kısmını wrestler vermiş.. Diğer bi kısmı da tricepse çok ağırlık vermiyorum.Çünkü fazla gelişince hoş durmuyo bence triceps...Soruyu da bunun sonucunda da ileriye bakarak kaç cm bi kolum olacağını veya olabilieceğini düşünmek için sormuştum :)

Son düzenleme: 29 Kasım 2007
  14. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada bi soru karasan Sergio Olivia nın sol kolu daha mı uzun ben öle gördüm:)

15. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

o tamamen genetiğe bağlı , adam 30 dan 40 yapmışta , adamın triceps ve biceps genetiği nasıl acaba ... yani hadi 2 side % 50 pay alsa geentik olarak 2 kasıda eşit olsa, o zaman illaki triceps daha fazla büyümüş olacaktır o 10 cm lik ölçüde, ama triceps i genetik olarak % 30 , biceps i % 70 lik oranla büyüyorsa , o zaman 10 cm lık gelişmenin 5 i bi , 5 i de tri ceps olucaktır ...

Karasan bunu beğendi.
  16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiğim kadarıyla hayır Termibody, benim dikkatimi çeken bir orantısızlığı yoktu.
    Kollarını başının üzerine kaldırdığı zafer pozu muhteşemdir, öyle belirgin bir orantısızlıkta dikkat çekerdi eminim.
    Kolları boyuna göre uzundu, o yüzden kollarını açarak verdiği pozları muhteşemdir, zaten çok kütleli olmasına, uzun kollarını yana açmanın getirdiği ekstra genişlik hissi eklenir, ince eklem, dolu kaslar, ince bel, küçük popo ve uzun kol, bu adamda hepsi vardı, akıl almaz bir genetik jackpot, adam büyük ödülü almış genetik anlamda!

Crespo bunu beğendi.
  17. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Bana sorarsan triceps bicepsten daha önemli bir kas. Güçlü triceps demek güçlü göğüsler,güçlü omuzlar demektir. Çünkü hem göğüsü hem de omuzu çalıştırırken en büyük yardımcı kas tricepstir. Ve şunu da ekleyim;kısa kollu dar t-shört giydiğinde elbisenin kolunu sıktıran,dışarıya fırlayacakmış gibi duran triceps olacaktır ve bu hissin V.G.ciye verdiği zevk apayrıdır.

Body06 ve Afanesyeva bunu beğendi.
  18. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bencede triceps daha önemlidir ama bide şu açı var , bicepsi iyi olan için triceps daha önemlidir , aynı şey triceps i iyi olan için de geçerli , ..

Body06, Afanesyeva ve Karasan bunu beğendi.
  19. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bende kol hacmini 2/3 triceps, 1/3 biceps diye okumuştum, galiba bir bodybuilding.com makalesiydi, bulursam eklerim. Genel olarak salona gidenlerin biceps hareketlerine karşı gereksiz bir takıntısı olduğunu, asıl hacmin(ve kolu asıl gösterenin+t-shirt'ü dolduranın) triceps olduğu belirtiliyordu.

Afanesyeva, diez ve Crespo bunu beğendi.
  20. nopeynnogeyn

nopeynnogeyn Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    tri üç demek evet, bi de iki. ancak "cep" ne demek onu da soylemek lazim. cep kafa demek. yani uc kafa var demek. ayni asagida oldugu gibi:

triceps kemige 3 yerden baglanir.biceps de 2:

yani bu bize hacimle alakali bi bilgi vermez. hangisinin hacminin kola daha fazla katki saglayacagi genetige baglidir. Bu genelleme yapilamaz anlamina gelmiyor tabii ki. triceps genelde kolda daha fazla hacime katki saglar diyebiliriz. ama oran soyleyemeyiz...

selamlarimla

Afanesyeva bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş