biceps ve triceps uzatma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kankimiyiz tarafından 23 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bana biceps ve triceps uzatma hareketlerini yazarmısınız ? şimdiden yardım eden arkadaslara tşkler

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    uzatma diye bir şey yok.bu genetik olarak sende mevcut ise zaten o sekılde gelişir.ornek olarak olympıa sevıyesındeki adamları izle.dorıan bıceps bakımından en kısa olanlardan.bu adam uzatmayı bilmiyormuydu yoksa.veya shawn ray.tam tersıne adamın bıcespler forearmsın uzerıne binecek sanki.sadece bu genetiğine yon vermek açısından o kısımlara hıtap eden hareketlere agırlık vererek sonucu gorebilirsin.bıcepste scott curl-hummer cur-ınclıen dumbell curl gibi hareketler ile bıcesp kasının alt uçlarına agırlık vermiş olursun.trıcepste ise kıckback ve lyıng trıceps extentıon ile konsantreli çalışırsan uzun orta etki altında olacaktır.

baki_1990, albatros46 ve builtman bunu beğendi.
  3. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben bicepsleri yukarı doğru uzatmak istiyorum yani bunun bi yoluy yok mu ? genetik mi bunun açıklaması yukarı doğru uzamasının bir yolu yok mu bana consantrasyon curl yapmamı fln önerdiler ? bunlar yanlış bilgi mi ? ltf yardımcı olursanız sevinirim . yardımın için çok tşk ederim ama ben hala tam oalrak anlamadım biraz daha açarmısınız ? biceps uzatmak die uzatır die bir hareket yok mu ?

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sana anlatanda yanlış anlatmış.yukarı uzatmak diye bir anlatımı ben 13 yıllık spor hayatımda hiç duymadım.zirve yada tepe olusturmaktan bahsediliyorsa konunun ana özü diğer anlattıgımdan farklı olmamakla birlikte sadece hareketler yonunden bır degısıklık soz konusu olacaktır.

albatros46 ve jimraynor bunu beğendi.
  5. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    zirve ya da tepe olusturmak yumurta yı büyütmek mi ? benim bicepslerim ztn büyük ve iyi derece de sadece kısa üst tarafında çıkmıo yumurta olsturmaktan bahsetmiorum ama kkolumun alt tarafında kas çıkıo fekat üst uc kısımlarında çıkmıo ?

6. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    esneme calısmalarını es geçmeyin :)

7. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yani kol esnetme çalışması yaparsam benim bicepsimin alttan yukarıya kadar bütün bölümlerinde kas olşur mu ?

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Şimdi sen bicepsin omza yakın kısmını şişirmek istiyorsun öylemi? yani dirseğe yakın kısmını değilde, omza yakın kısmını kastediyorsun herhalde, böyle bişeyi ilk defa duyuyorum eğer yanlış anlamıyorsam bence gereksiz ve anlamsız bir çaba eğer anladığım şeyi arzuluyorsan.

9. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    neden gereksiz bir çaba olsun ki üst kısmından da çıkınca çok şekil oluo örnek van damme bicepsleri sadece alt tarafından çıkıo sa sekil olmaz bu arada biceps teki topu veya yumurtada bahsetmiyorum bahsettiğim şey bicepsin üst kısmı ? burayı gelistyirmek için çalışacağım hareketler yok mu ?

10. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim alt tarafında kas var üst tarafı içe doğru basık burayıda çıkartma istiyorum ?

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Biceps dediğin zaten o top ve yumurtadan ibarettir, yukarıya çıkınca deltoide ulaşırsın yani omuz kasına üç ana bölüme ayırarak ele alabiliriz bunu ön omuz, orta ve arka omuz olarak, senin bahsettiğin bölge ön omuz olmalı, galiba sen ön omuzla bicepsi keskin çizgilerle ayırmak istiyorsun veya bicepsten bahsederken sadece o top veya yumurta dediğin yerin kastedildiğini biliyorsun ve topun omza yakın kısmını belirginleştirmek istiyorsun.

İlk ihtimali ele alırsak, kütleli ve define bir omuz (yani hatları keskin ve iyi gelişmiş) ve yine hatları derin bir ön omuz ile buna orantılı büyümüş kol kasları yapman yeterli olacaktır.

Eğer ikinci ihtimale göre yorum yaparsık biceps için cable curl denen egzersizi öğrenip çalışma programına dahil edersen eğer genetiğinde müsaitse zaten ulaşması zor bir hedef olmaz.

Kolay gelsin.

12. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tşke derim yardımın için evde nasıl bu bölgeyi geliştirebilirim ?

kısacası uzun bir biceps e sahip olmak istiyorum ? aşşağı doğru oldukca gidio ama yukarıya kdar çıkmıyo ? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum tşk saygılar :D

13. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    ooo evde olmaz bu işler bea .en baştan söleseydin keşke ev olayını :) aslında olmasına olurda dubm barı ,ağırlık plakaları ..vs falan filan alman lazım . sana yakın olan bir spor salonuna yazılırsan daha iiy olur .

14. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    spor salonuna da gidiorum evdede 2 adet ayarlı dumbıl düz bar z bar varda spor salonunda işten anlayan yok :D anladın sen :D evde gerekli mühimatta var yani :D ben umutluyum burdan iyi bir cevap gelicek ha gayret :D

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    guardboy çok iyi vurgulamış genetik yapın uygun ise bu olabilir fakat kişiler başladığında adele nin gelişiminde adelenin çeşitli evreleri vardır yayılma toplanma vs vs kişi bu değişimi uzama olarak nitelendirsede yapısı ne ise sonuç önceden bellidir bicepsinde 3 parmak boşluğu kişi bicepsi aşşagı uzatarak doldurmamıştır kişinin azimli ve düzenli çalışmaları ile bilek kalınlaştığından 3 parmak boşluk bir parmaşa düşer haliyle yapmış olduğu bir takım hareketleride tavsiye eder olay bundan ibarettir

FasT bunu beğendi.
  16. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    arnold'un kitabından okuduğum kadarıyla şunu söyleyebilirim.hareketleri düzgün yap.fazla ağırlıkla yarım yamalak yapacağına daha az bir ağırlıkla hareketleri tam ve yedirerek yap.

17. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Arnoldun kitabından ziyade neredeyse forumun 36/1 bunu söylüyor çok uzağa gitmeye gerek yok cevaplar çok yakında :)

18. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok tşl ederim cevaplar için de bunun için bicepslleri uzatır die bi hareket yok mu mesela arnoldun kitabında ters curl un bicepsleri uzatacağı yazıyor..?

19. CENTAUR

CENTAUR Guest

:x :x :x

Sen deseydin bicepsleri uzatan egzersizler hangileri sana ilk mesajda herhangi birisi illaki bunun cevaplarını verirdi, ama sen diyorsunki ben bicepsleri yukarıya uzatacam olmaz öyle bişey, biceps aşağıya doğru dirseğe doğru uzar, zaten biceps adelesi büyüdüğü zaman ilk önce yukarıdaki açıklığı kapatır, zor olan ve hedeflenen ve de mümkün olan aşağıya doğru uzatmak, daha sen neyi nasıl soracağını bilmiyorsun bizide kıvrandırıyorsun burada :x ,

Uzatmaktan anladığın ne, biceps teriminden anladığın ne, bicepsi ayrı ifade ediyorsun, sonra benim kolumdaki yumurta zaten kaslı diyorsun, biceps dediğin zaten o pazu dediğin şeydir yani yumurta dır galiba bicepsin ne olduğunu da tam bilmiyorsun

Biceps, Yukarıya Doğru Uzamaz, yukarı derken kastın nedir, onu bir anlayalım, hee eyer vaz geçtip sadece bicepsi uzatanları sormak istersen söyleyelim o zaman

Scot curl, Hammer curl, ters tutuş barbell curl ve biceps çalışmalarında sık sık yapacağın germe-esnetme egzersizleri.

20. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bicepsi aşşağı doğru uzatmak diyosun benim biceps zaten aşşağı dopru uzayacağı yer yok sonuna kdr gelmiş yularısında boşluk var ? ben burayı nasıl kapatırım uzatmakta aşşağı uzatır yukarı uzatır die bi teimde olmamalı o zmn uzatır die yani ? sorunum bicepsimin üst tafında bosluk olması ?

Sayfayı Paylaş