biceps ve göğüs kasları

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gnnc144 tarafından 3 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olucaktı sizlere ;
    Benim Z barım var ve ağırlıkları ile toplamda 25kg civarı birşey ve biceps ve göğüs kasımın hacmini baya bir artırmak istiyorum.
    Daha çok Göğüs kasımın artmasınını istiyorum.Z bar ile bu hareketlerden (Dumbbell Bench Press .Dumbbell Bench Press Close.Dumbbell Pullover ) mesela haftada 3gun gunde 3 er set gibi nasıl çalışmalıyım sizce.Birde Z bar ile hangi biceps hareketlerini önerirsiniz Şimiden sagolunbench_O

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    malesef o dediğin çalışma sistemi olmaz zaten biceps en az 2-3 gün dinlenmeli ve diğer bölgelerde var bacak omuz kanat o iki kısım gelişmiş ama bacaklar sıska sence nasıl birşey olur .

3. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    merak etme okdar çok sık çalışmadığım için öyle bir sorun olacağını düşünmüyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:32 ----------

peki z bar ile hangi göğüs hareketini yapmam gerek haftada kac gun kac set gibi ?

4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    z bar ile press yap diyecem ama düzgün yapılabileceğini sanmam press denemedim çünkü genelde biceps arka kol hareketleri için kullanılır. dumbbell ile press yapabilir şınav çekebilirsin

5. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    şınav çok yoruyor :) 15 den sonrasında yoruluyor m:D

6. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    yorulmadan nasıl gelişiceksin? yatarak gelişme formülün varsa bilemem tabi. No Pain, No Gain.

ispirli bunu beğendi.
  7. Shikamaru

Shikamaru Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    dostum neden press olmaz ki z barla? Ben de almayı düşünüyorum. Bench ve neck press için alıcam barı cidden sorun varsa halter barı alıcam?

8. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    neden olmaz hemen anlatayım.
    Z bar düz bara göre kısadır.Bench sırasında kolların tutuş açısı yeterince geniş olamayacağından göğüs kaslarına fazla baskı oluşmaz çok az oluşur baskının yarısından fazlası triceps dediğimiz arka kola gider

Sayfayı Paylaş