biceps triceps uyumu ve skolyoz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BODYBULDER tarafından 26 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

hangisi büyükk

1. biceps

53,7%
  2. triceps

46,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    biceps tircepsten büyük gibi geliyor sizce hangisi büyük en azından orantısızlık var mı.triceps minik gibi geliyor bicepsin yanında.
    birde belim 1,5yıldır bodye başladığımdan beri ağrıyor dinlenince geçiyor.dönem dönemde geçiyor.doktora gidecem ama hem durumunu eleştirmenizi rica ediyorum.hem de skolyoz var gibi geliyo tabi ben doktor değilim doktor arkadaşlar alınmasın.Arkadaş skolyoz oldu içime kurt düştü.hepinize şimdiden teşekkür ederim

Ekli Dosyalar:

2. Ultimate34

Ultimate34 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bu bicepse gore bu triceps normal

halterman ve BODYBULDER bunu beğendi.
  3. bayr

bayr Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    1.5 yıl için.. Yaşın kaç veya başladıgındaki durumun nasıldı

4. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    1,5 yıldır sadece bodyi boks ile birlikte yapıyorum boksa ağırlık verdim yaşta küçük olduğu için bundan sonra bodye de ağırlık vericem yavaş yavaş

5. Alp07

Alp07 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    KOCAELİ
    Bencede bu bicepse göre bu triceps gayet normal.Hani beni yanlış anlamayın sakıni,öyle uyum oluşturacak kadarda bir kas göremedim ben.

6. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    1.5 yılda bu kadarmı geliştin

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ankete hiçbiri şıkkı lazım.

Kütle edinmeye devam et, orantısızlık olup olmadığına sonra bakılır. Bu kolda oran aranmaz.

8. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    2side orantılı zaten genetik olarak triceps daha büyük olur normaldir.boksta belli bir siklette büyük hedeflerin yoksa bence şimdilik orantı estettikten ziyade hacime yönelik çalış

9. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    foto makinadan kaynaklı bir şey yoksa hacim o kadar da kötü değil foto makine zaten az olan parçalı kısmı hiçe indiriyor.

ne kadar istiyorsun önceki hali görmeden bu yorumu yapman bana hoş gelmiyor konu o değil konu kol

Son düzenleme: 30 Ağustos 2013
  10. ProjectX

ProjectX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Skolyoz problemin var. Ortopedi doktoruna gözükmeni tavsiye ediyorum.

BODYBULDER bunu beğendi.
  11. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    O kadar kafana takma , triceps genel olarak bicepsten daha büyük zaten , birşey de belli olmuyor.

12. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    ben senin göbeğine veya kilona bakmadım kolunda 1.5 yıllığı bırak max 4 aylık gelişim var. doğruları konuşalım 1.5 yılda o kadar olduysa doktora gitmeni öneririm

13. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    kolda 6 cm büyüme var.3 gün body 3 gün boks yapıyorum.haliyle bodyde ufak bir aksamada 2 güne düşüyor buda gelişimi olumsuz etkiliyor.sen 1,5 yılda sadece body ile kolları 10 cm büyüttüm diyorsan da bir fark olmıyacaktır sonuçta ben boksa yoğunlaşıyorum.senin de 8-9 aydır yapmış olabiliceğini tahmin ediyorum.ve kolun kaç cm büyüdüğünü yazarsan iyi olur.

14. XwarcraftX

XwarcraftX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Pardon Body yaptığına eminmisin sen?

15. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    1 aydır fitness yapıyorum kardeşim. ama senden kaslı kolum var sorun orda :( bak benim teyze oğlu var 1 yıldır body yapıyor adamdaki kolu görünce ağzım açık kaldı sende neden olmadı peki ?

16. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    kırıcı olsun diye demiyorum şöyle tabir vardır.Daha dünkü çocuk bizi mi eleştiriyo gibilerinden benim de aklıma o geldi.1 ayda benden kaslı kol yapman güzel yaşınlada ilgili kilonlada ilgili bilgim yok.1 ayda benim bildiğim hareketler öğrenilir kaslar alıştırılır.2. ay gibi kilo artırışlarına geçilir senin bir ayda güçlü adeleli kollara sahip olmangüzel.Ayrıca teyze çocuğun beni ilgilendirmiyor burda biceps mi şişkin triceps mi şişkin demişim.Teyze çocuğuyla alakalı bir durum yok.beni teyze çocuğuyla karşılaştırma yapmanı isteyen yok.yorum yapmanı isteyende yok.tebrik ediyorum.başarılarının devamını diliyorum.iyi akşamlar

hayır şakacıktan yapıyorum

Son düzenleme: 31 Ağustos 2013
  17. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yanında boks antrenmanı sırasında yaptığın kardiyo büyük ihtimalle kas gelişimini yavaşlatıyordur. Kas dinlenirken hacim kazanır, sende bu dinlenme için yeterince vakit kalmıyor olabilir. Buna rağmen 6 cm'lik gelişme kötü değil. Sadece vücudun üzerindeki yükü azaltıp dinlenmeye vakit ayırıp yediklerinin miktarını arttırırsan daha çok büyüme kaydedersin. Her zaman temel hareketlere önem ver. Sırt hareketlerinde biceps, göğüs hareketlerinde triceps de çalışır. Bench presste, barbell rowda çalıştığın ağırlıkları arttırmaya odaklan. Barfikste ve dipste kendini geliştirmeye bak. Bunları 8-10 tekrar çıkartabildiğin noktada ağırlık asarak çalış ve gittikçe taktığın ağırlıkları arttır. Gereksiz sataşmalara cevap vererek vakit kaybetme.

BODYBULDER bunu beğendi.
  18. sizofren23

sizofren23 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    zaten hergun kas calisirsan kas yapamazsin kaslari eritirsin bu bir ikincisi ise ben 177 boyunda 59 kilodayim ve senden daha cok kasim vardir bunu soyluyum yeni uye oldum fotolarimi yuklucem pek kas calismis havan yok damarlasma yok en basta kollarda vucutta 1 bucuk sene calisan adamin gozle gorulur damarlari cikar sana tavsiyem ilk kilo ver yag oranin cok deil ama azda deil ondan sonra kas calis sevgiler

19. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    ben başladığımda 178cm 60 kiloydum.Sen başladığım sevyidesin.Şimdi 1,84 72kiloyum senin kas oranın fazla olmasının imkanı yok.1,5 yılda 12 kilo aldım bariz bir yağlanma yok ama tabikde yağlandık.damarları buna bağla.Ayrıca kimin ne kadar geliştiğiyle ilgilenmiyorum.Yaşımda daha genç çok zorlamadan ağırlığının altına çok girmeden çalışıyorum.Bu konuda ne kadar gelişmişim diye sormuyorum.Biceps mi büyük triceps mi büyük diye soruyorum.benim 1,5 yılda az gelişmem kimseyi ilgilendirmez zaten bunuda sormuyorum.
    Biceps büyük diye düşünüyordum ki öyle çıktı.Biceps tricepse göre 2 kat fazla ol almış

20. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Bodybuilder, bu konu güncel kaldıkça bir çok üye bu başlığa gelip gelişiminle ve kaslarınla alakalı negatif yorumlarda bulunacaktır.Fakat anladığım kadarıyla sen de ısınıp gelmişsin risk budur diyerek açtığın bu başlığa..O halde oyun başlasıın ;)
    Soruna gelince ,normalde bicepsin olması gereken yerdeki çıkıntın daha büyük, ben oyumu biceps'e verdim.

BODYBULDER bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş