biceps tendiniti maceram

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve doctor tarafından 4 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    yaklaşık 9 ay önce çokta formdayken bench press sırasında yuksek ağırlıkla çalışırken ve üstelik gayet iyide ısınmışken omzumda bir ağrı oldu.Antrenmana devam ettim ancak ertesi gün ağrı arttı .Pek sakatlık takan bir adam olmadığımdan ve yıllardır defalarca ufak tefek sakatlanmalarla kaşılaştığımdan 1 hafta daha devam ettim antrenmanlara ancak ağrım artmaya başladı 1 hafta sonra mr çektirdim sol biceps tendiniti olarak raporlandı eklem ve kemik yapı gayet sağlamdı.1 ay fizik tedavi gördüm nsaıd ilaçlar kullandım.Ancak nafile geri dönemedim antrenmanlara uzunca aradan sonra tekrar başlamak istedim ama hafif kilolarla bile çalışamıyordum.pinotape denedim ancak oda başarılı olmadı.1 ay önce nöral terapi başlandı omzuma ve tendon trasesi boyunca lokal anestezik ve kuru iğne ile yapılan bir yöntem ancak oda fayda etmedi .Dün tekrar mrı çektirdim.Biceps tendonu etrafında iyiden iyiye armış effuzyon.Daha önce ortopedist ve ftr ci arkadaşlarımla kortizon enjeksiyonu konusunda konuşmuş bu zamana kadarda ertelemiştik.Bugün itibariyle 1 saat kadar önce enjeksiyonu yaptırdım ve pinotape tekrar uygulandı.Bir miktar ağrım var şu an gelişmeleri ara ara buradan paylaşıcam .Aylardır kortızon enjeksiyonu konusunda tereddütlerim vardı ancak sporsuz bir hayatın tadı tuzu yok inşallah sakatlığım düzelir ve bir an önce spora dönebilirim.3 ay kadar sadece yuzeceğim malum antalyadayız zaten yaz dönemi ağırlık çalışmak zor olacak sıcaklarda .herkese iyi sporlar

veaN, thetramp, Rambo16 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun. Allah'tan acil şifalar dilerim. Ağırlık çalışmaları bizim hayatımızda önemli bir yer tutuyor. İnşaallah hepimiz önümüzdeki engelleri aşıp hedeflerimize sağlıklı bireyler olarak ulaşabiliriz.

3. veaN

veaN Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun

4. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Gün itibariyle ağrımda kısmi azalma var tabi zorlamıyorum ama öncekine göre daha rahatım ancak hala tendon ödemli bir vaziyette.bu arada geçmiş olsun diyen arkadaşlara teşekkür ederim.

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    geçmişler olsun doctor.merakla takip ediyorum,inşallah çözüm olacak derdine son tedavi yöntemi.

6. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
  7. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Takip ediyorum, gelişmeleri yazarsan sevinirim :)

8. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    bicepsimde ki ağrı epey azaldı bu arada onun ağrısı azalınca farkettim ki sol önkolda da ağrım var tamda lateral epikondilit yani tenisçi dirseği olarak bilinen durum .Ortopedici arkadaşımla görüştüm henüz enjeksiyon önermedi atel ve nsaıd kullanıp 15 gün deneyeceğim olmazsa prp yada eswt yapılacak .Şanssızlık işte tabi belli bir yaştan sonra ağır kilolarla 25 yaşında gibi girersen olacağı bu.herkese iyi sporlar

Sayfayı Paylaş