Biceps-Kanat-Karın Asimetriği.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cigabyte4 tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Beyler abiler arama yaparak asimetri ile ilgili konulara baktım fakat tam cevabımı bulamadım biri aynen devam et dio biri zayıf kolunla başka zamanlarda tek çalış vs falan diyor. Yani kafam karıştı.

Soruma geçiyim.

Benim karnımın sağ tarafındaki kasın en üstündeki soldakine göre dikeyleme olarak daha kısa ve buna bağlı olarak sağ taraf daha yukarda ve sol taraftaki kaslar daha şiş yani daha fazla. Ben karın çalışırken mekikten sonra yan mekik çekiyorum yani azcık yana yatarak çekiyorum ve bunu eşitlenmesi için şu şekilde yapıyorum. 60 Sağ mekik 50 sol 40 sağ acaba böyle yapınca sağ daha çok gelişip solla eşitlenirmi yoksa her iki tarafıda eşitlenmesi için aynı mı yapmam lazım ?

2.cisi : Sağ biceple sol biceps arasında 2 cm. fark var :( Bunlar eşitlemek için sol kola ek setmi eklemem lazım yoksa sağı 12 de kesip solla 15 mi kaldırmam lazım ?

Sonuncusu : Benim sağ kanat sol kanattan biraz daha belirgin hatları. Bunu eşitlemek için barfiks çekerken sola daha fazla mı yüklenmem lazım ve eğilerek ağırlık çekerken sol kolla 2-3 sayı kadar daha fazlamı çekmem lazım yada sola ek setmi eklemem lazım ?

Şimdiden teşekkürler.

2. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    benim 2 bicepsim arasında 1 cm fark vardı şu an 0.3 cm ben dumbellerle düzelttim sol kolum daha güçsüz normalde sağ kolum 17,5 kg dumbelle hammer curl yapabilirken sırf sol kolu eşitlemek için 12,5 kg ile yaptım sonra zamanla düzeliyor

Cigabyte4 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş