biceps ile ilgili kararsizlik

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Durgan35 tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Durgan35

Durgan35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Oncelikle iyi gunler . Yurtdisinda yasiyorum 2 yildir body yapiyorum vucudumu istedigim seviyeye getirmis sayilirim . herzaman max agirliklarla calistim yapabildigim en fazla kilolarda son zamanlarda yeni fark ediyorum tum calistigim bolgeler idmandan sonraki gun cok agriyor ama biceps sadece siskin hicbir agri sizi olmuyor ne kadar yuklensemde agirliklara duzgun yapmaya ozen gostersemde birturlu beceremedim sadece o anlik siskinlik oluyo ertesi gune az bile agri kalmiyor . burda spor salonunda bodyle ugrasan biriyle tanistim bana cok hafif kilolarla calistirdi cok tekrar dinlenmeden calistirdi 40 dk da bicepsi bitirdi ertesi gun ilk defa bicepslerim agridi cok hafif kilo calismama ragmen. sizce bu sekilde dahada mi iyi calismis oluyor bu aklima takildi simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim ..duh

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    İyi günler , öncelikle amacınızdan bahsetmemişsiniz sadece antreman sonrası ağrı olayına girmişsiniz.Amacınız eğer hacim kazanılmasıysa ağır kilolar girmek işinize yarıyacaktır ama o ağrı dediğiniz şeyi hissetmek istiyorsanız ara sıra size farklılık hissettiricek antreman yapılması gerekli genede biceps küçük bir kas grubudur.Ben bacakta bu ağrı olayına iyice rastlıyorum , tricepstede rastlıyorum.Bazen bicepstede oluyor.Ama her antreman sonrası ağrı olucak olarak görmüyorum sadece şöyle söylim , biceps antremanı sonrası sürahi , su biri istediğinde getirirken o hissi anlıyorum..
    Farklılıktan kastım , makineler - dumbell - halter - barfiks barı bu 4lü arasında olabilir.Tekrar sayılarında oynamalar set sistemlerinde değişikler olabilir.
    Şahsi örneğim mesela , barbell curl temel aldığınız bir biceps antremanınız varsa onun yerine Chin Up koymayı deneyebilirsiniz.(Ağırlıklı)Chin up 10-10-8-6 denenebilir.

rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş