biceps için

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aybars-16 tarafından 24 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 7 aydır body yapıyorum,16 yaşındayım. bazı hareketleri yaşıma göre çok iyi yapıyorum. bench 90 kilo gibi... ama bicepslerimle sorunum var. omuz ve tricepsim en iyi çalıştırdığım kaslarım, bicepslerim ise en zor çalıştırabildiğim kasım. omuzum çok büyük, omuzdan aşağı inince kolumda çok büyük küçülme oluyo. tricepslerim büyük fakat bicepsim olmadığı için çok orantısız ve kötü duruyo. Z barla halter biceps ve çift dambıl biceps çalışıyorum ardındanda hammer curl. sizden ricam bicepsimi geliştirebilmem için en iyi hareketi seçmeme yardımcı olmanız. herhangi bi bilgi isterseniz hemen yazabilirim, şimdiden teşekkürler

2. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yuh 90 kilo mu :S

Omuz falan çalışırken beline baskı olmasın diye dikkat ediyormusun yoksa ağır giriyor musun ?

3. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    omuzu multi press makinesinde yapıyordum. 1,5 hafta önce serbest ağırlığa geçtim maximum 55 kiloyla yapıyorum omuzu. ardından yanlış bilmiyorsam 18 kiloluk dambıllarla çift dambıl press yapıyorum. göğüs ve omuzumun çok güçlü olduğunu, bicepsiminde en eksik kasım olduğunu söylüyor hocam. hatta her yeni gelene bench presste beni örnek gösterip reklam yapıyor diyebilirim. ama artık gücümü zorladığımı farkettim. 90 kilo basabiliyorum 8 tekrar ama nerdeyse göğüsümü hiç hissetmiyorum. artık 70 kiloyla çok yavaş yapıcam bench press. hocamın tavsiyesi bu yani umarım işe yarar. biceps pozu verdiğimde ön omuzum bicepsimden yüksek duruyo diyebilirim, bicepsim gerçekten eksik.

4. flixir

flixir Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
  5. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    4 hareket fazla olur senin için 3 hareket kafi.

ayakta düz-z bar curl ardından düz bar scott ve daha sonrada concantre işini görecektir ilk 2 hareket sabit kalsın 2-3 ay böyle git ardından concantre yerine çift db veya cable hareketleri uygun olabilir.

6. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    bir kere scot ve consantre nin ikiside olsun psogramda.
    barbel yap pramit sistem 12-10-8-10-12 olsun
    skot yap.sabit kilo 3 set 8 tekrar ağır kilo
    2 sette max consantre yap.2 haftada farkı gör
    ama hakkını vererek yap

7. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    bu yaşta o kadar ağır girme bence

8. kemald

kemald Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Barbell Curl
    Hammer Curl
    İncline Dumbbell Curl
    Concentration Curl

Biceps icin uyguladıgım en iyi program diyebilirim .

9. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bugün yeni bi spor salonuna başladım.düz barla 10ar kilo takıp ayakta ilk dirsek boyunda kaldırıyorum 8 kere, sonra tamamen kaldırıp dirseğe kadar indiriyorum 8 kere, sonrada tamamen indirip tamamen kaldırıyorum 8 kere, son olarakta parmaklarımı açıp kapatarak gerdiriyorum bicepsimi 8 kere. bu nasıl sizce iyimi?

10. flixir

flixir Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bu bir hareket, alttakileri yapıp bitir antrenmanı..

Hammer Curls
    Concentration Curls

11. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    Biliyorum o sistemi 21 diyorlar ona genelde 7 tekrar oluyo 7x3=21 her sette hareketin bir kısmını yapıyosun son sette tamamlanmış oluyo.. Deneyen bikaç arkadaşım oldu faydasını gördük falan dediler ama çalşmadım ondan fazla fikrim yok :D

12. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    o bir hareketten önce bicepsimin çok kısa olduğunu söyledi adam uzatma amaçlı hareketler yapıyorum concentration curl falan dahil

13. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    adam benle resmen dalga geçiyor. orantısız geliştiğimi söyledi ve 1 ay amatör çalışması yapıcağımı söyledi. ilk başlayanlara verilen programı verdi. program tek parçadan oluşuyo, aynı gün sırt kanat bacak kol omuz göğüs falan herşeyi çalışıyosun 1er hareket hepsi 4er setle. 1 ay bunu yapıcakmışım ondan sonra bana program yazıcakmış sizce mantıklımı 7 aylık adama böyle bi program verilmesi???

Sayfayı Paylaş