biceps için ne olur yardım edin

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve douchanpasha tarafından 22 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. douchanpasha

douchanpasha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar ben yurtdışında okuyorum bodybuilding'te 3. ayım iyi besleniyorum uyku düzenine sahibim ve 3 aydır hem whey hem casein protein kullanıyorum gittiğim fitness salonu oldukça profesyonel ve yeterli hocayla çalışmadım sadece bodyforumtr den edindiğim deneyimler ve programlarla çalıştım benim sorunum şu! 3 aydır dengeli ve programlı olarak çalışıyorum vücudumun her bölgesinden tepki alıyorum ancak sadece bicepslerim büyümüyor her türlü hareketi şaşırtmayı denedim süpersetler piramit çalışma curller konsantrasyon curlleri bar yada dumbell... düşük ağırlık yüksek rep yada tam tersini 14-16 kiloluk dumbellarla denedim yanmayı yada pompalanan kanı hissediyorum ertesi gün ağrısına gelince o hepimizi mutlu eden son antrenmanın verimli geçtiğini anladığımız ufak sızılar çalıştığım her bölgede lokal olarak hissettirirken bicepslerde hiçbirşey yok arkadaş biraz sabırsızım ve bu işi disiplinle yaptığıma inanıyorum ne olur bana yardımcı olun bu gün çalıştığım salondaki hocalardan birine danıştım (kendisi tam bir arnolddur..) :) bana biceps için haftada bir gün çalışmamı ve bununda 2 set olması gerektiğini söyledi ama ben normal program dahilinde haftada 2 günümü bicepse ayırıyorum ve 4 set yaparak bitiriyorum hocanın dediğine göre fazla zorladığım içinmi büyümüyorlar ve tepki vermiyorlar? overtraining olduğunu hiç düşünmüyorum şimdiden ilginiz ve ayırdığınız zaman için minnettarım bodyforumtr ailesi alemin kralı...
    yaşım 19 soğuk biceps 36 cm kilom 76 diğer bölgeleri ölçemedim saygılar...a32

2. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Şuan 6. ayımı bitirdim çok sükür, ilk 4 ay sadece 2 cm biceps ölçüsü aldım, günde en az 120 gr hayvansal protein almama rağmen, daha sonra biceps programımı gözden geçirdim. Uyguladığım programı yazabilirim istersen,
    barbell curl 4x8 (2 si geniş tutuş, 2 si standart tutuş) (dilersen ağırlık arttırarak yap)
    scott curl VEYA incline dumbell curl 4x8
    concentration 4x8

VEYA 4 hareket, 3 er set kombine edebilirsin yani araya 1 hareket daha koyabilirsin, ayrıca biceps sadece çalışmaktan ibaret değil, sen biceps çalıştıktan sonra eve gelip şınav, barfix çekiyorsan veya ağır kaldırıyorsan o biceps gelişmez, en az 24 saatlik bir dinlenme olmalı kolda, geç yatmamalısın, en az 8 saat uyumalısın, sırt çalıştığın gün çalışmayı pek mantıklı bulmuyorum ama yapıp olumlu sonuç alanda var, ben göğüs ile kombine ediyorum, ertesi güne 1 gün off koymalısın

saygılarla

douchanpasha bunu beğendi.
  3. douchanpasha

douchanpasha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    baskn35 ben haftanın 6 günü çalışıyorum

pazartesi=göğüs,omuz,biceps,karın
    salı=trapez,triceps,kanat,bel,önkol
    çarşamba=bacak,sırt,cardio,karın

perşembe,cuma ve cumarteside aynı şekilde bu program tekrarlıyor ancak çarşamba programı hariç diğer günler çalıştığımda biceps programım off olsa bile biceps i çalıştırmış oluyorum acaba buradamı hata yapıyorum?
    19 yaşındayım 78 kiloyum yağ oranım %17 whey creatin ve karbonhidrat desteği alıyorum ilgin için sağol weightlifter

4. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    TR:Oguzhan, douchanpasha ve Hymenalos bunu beğendi.
  5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    hareketi doğru yapın hangisini yaparsanız yapın önemli olan düzgün yapmaktaır
    ancak düzgün yapamasan bile son sette diğer elinden yardım alarak veya başkasından yardım alarak daha ağırı kaldırmaya çalışmak
    bide en üst noktada kası sıkarak şişirmek kan pompalamak faydalı olur

6. KONT DRAKULA

KONT DRAKULA Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    İZMİT/GEBZE
    çalıştığınız ağırlıklar da artırılabilir tabi ilk günler biraz ağrı yapar ama aşırı ya kaçılmazsa artırmada bişiy olmaz ama doğrudan hormon içeren bişeyler teklif edilirse yapamıyorum dedin diye sakın yönelmeyin daha çok gençsiniz sabırlı olun

sabır sabredin 3 ay yetmez kas inşaası için sabır acele etmeyin uygunsuz yollara asla başvurmayın sadece sabır edin

3 ay belki belli başlı gelişmeler görünmesi için yeterli olabilir ama çok ta gözle görülmeyen gelişmelerde olabilir sadece sabır edin ve aynen çalışmaya devam edin

yaşınız çok genç sadece sabırla devam edin bırakmadan ileride çok geliştirmiş olursunuz

sabır
    sabır
    sabır

şu .... sürede kas artırım oldu baya ilerledim diyenlerin yazısını okuyun ne kadar yapıyorlarda gelişme oluyor araştırın sabırlı olun

Son düzenleme: 11 Nisan 2012
  7. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Biceps triceps olarak sadece haftada 1 gün çalış bence. Örnek olarak bir program..

Scot Curl 12 10 8 8
    Latta Triceps 15 12 10 8
    Çift Dumbell Biceps 12 10 8 8
    Tek dumbell Triceps 12 10 8 8
    Dumbell Konsantrasyon 10 8 8 6
    Yatarak Alna Triceps 10 8 8 6

Bu programı uyguluyorum 1 aydır ve şuan 3.ayıma girdim, başlarken sıcak olarak alınan ölçü 34,5cm şuan sıcak halde 38cm. Boy 175 kilo 80. Tabi 2 yıldır idman yapmıyordum yeni başladım onunda etkisi var biraz.

ercan41 ve douchanpasha bunu beğendi.
  8. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bu program gerçekten çok güzele benziyor.
    İlk biceps antremanımda mutlaka deneyeceğim

9. douchanpasha

douchanpasha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ilgi ve alakanızdan dolayı sizlere minnettarım 3 haftada 6 şar milimetre yol katettim bicepslerde ve bunu okuyup uyguladığım bir makaleye borçlu olduğumu düşünüyorum makalede bacak bel antrenmanlarına önem vermek biceps ve omuzlardan alınan verimi olumlu yönde etkileyeceği konusundaydı bunu denedim ve gerçektende etkili sonuç aldım asla bacak bele önem vermezdim özellikle squat hareketine yoğunlaştım psikolojik olduğu konusundada kuşkularım olmasına rağmen 3 haftada 6 militmetrenin psikolojik bir değişim olduğu pekte mantıklı gelmiyor açıkçası bana tavsiye ettiğiniz programı ve tolga ustanın tekniklerini uygulamak için can atıyorum süpersiniz :) bench_O

Sayfayı Paylaş