Biceps için bir soru?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kerembey tarafından 14 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kerembey

kerembey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    ankara
    Arkadaşlar biceps i normal de yapabildiğim en ağır kiloyla(20kg) - 10 tekrar yapıp hiç dinlenmeden 10 kiloyu elime alıp bir sette öyle bitiriyorum.Biceps im çok daha fazla yanıyor.Bunun bir zararı varmı yoksa daha mı faydalı olur sizce??

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Sadece biceps için değil, her kas grubu için yapılabilir. Buna drop set ya da descending set denir. Bicepslerini yakmak için 21 hareketini yapabilirsin(7+7+7) :arrow: illaki macera arıyorsan yani.

3. kerembey

kerembey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    ankara
    kiloyu bir kez daha düşürüp devam ediyim yani biceps ten alev çıkarayım :)
    peki böyle bir çalışma biceps antreman için yeterlimi yani bu şekilde 3 set mi yapmalı yoksa tek sefer yeter mi

4. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım amacın ne bi hareketle bırakıyosunda amacın eyer oysa yeter diyeyim sana. bana göre yetmez tek biceps çalışıyosan hareketeri kontrolü yap amacınıda söylersen yardımcı olmaya çalışırız

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    21 hareketi aynı kilo ile yapılır, yani bir drop set değil. Normal biceps curl yaptığını düşün, bar aşağıda - kolların gerili, bar yere paralel olana kadar kaldırıyorsun(ilk 7). Bu bitince hiç ara vermeden bu sefer barı en üst seviyeye getirip(normal biceps curl hareketinin en üstü), bu sefer en üstten paralel olana kadar yapıyorsun(ikinci 7). Bunuda yapınca yine ara vermeden, bu sefer tam biceps curl yapıyorsun(üçüncü 7).

Yeterli derken, senin durumunu ve biceps çalışmanı bilemediğim için bir şey söyleyemem. Ama tabii ki tek başına yetmez bu hareket.

6. kerembey

kerembey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    ankara
    anladım o harekette ilginç miş deniyicem.Ben normalde ayakta dumbell veya barla çalışıp sonra consantrasyon yapıyordum.artık iki harekettede drop set yapıcam. kol 40 cm 2-3 cm daha artmasını istiyorum.

7. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Kerembey;öncelikle sporda kaçıncı ayın?En önemlisi bunu bilmek lazım.Sarc;bence 21 liyi bu sporu uzun zamandır yaptığını ve platoya takıldığını varsayarak anlatmış.Bence sen kendin uyguladığın drop set ya da 12-10-8-6 gibi piramit sistemleri ya da klasik 3*10 4*10 vs gibi teknikleri sabırla dene.Çünkü 21 li gerçekten hakkını vererek yapılırsa ağır bi hareket ve ben 21 li yapıp yanımda bayılıp kendinden geçen insana bile rasladım :D Yani demek istediğim platoya girmek kişiden kişiye değişir ama minimum ortalama 1,1.5 yıl bu sistemleri deneyip te hala memnun kalmazsan 21 li gibi hareketleri yap,eğer yapacaksan da çook sağlam beslen,yoksa bi işe yaramaz..Kolay gelsin ;)

8. kerembey

kerembey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    ankara
    6 aydır yapıyorum. daha önce de aralıklı olarak yapıyordum.21 liyi denerken hafif denerim o zaman,klasik setlerle de çok çalıştım sadece kası böyle şaşırtmak doğru olurmu.yani yanma çoğalınca gelişme fazla olurmu fark nedir

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Tabiki şaşırtıcaksın kasları,2 ayda 1 program değişimi genelde idealdir.Mesela 2 ay 3*8 yaptıysan öbür 2 ay 12-10-8-6 yap sonra 6-8-10-12 yap vs. BB de garantilere kesin doğrulara yer yoktur,herkes ama herkes her konuda birbirinden farklıdır o yüzden kesin birşey diyemem..

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    forumda son zamanlarda biceps büyütmekle ilgili fazlaca mesaj ve başlık gözüme çarpıyor bunuda yazın yaklaşması ve kısa kollu giyisileri dolaptan çıkarılacağına bağlıyorum

oysaki kişilerin talepleri sadece kol yönünde oluşu fiziğimizi hangi bölgenin gösterdiğini bilmeyişimizden ileri geliyor..

ben karşıdan gelen birine baktığımda omuz u dikkatimi çeker zaten omuzu geliştirmiş kişi herşeyi bitirmiştir fakat çok kişi gördüm daracık omuzlu ve bicepsleri büyük bu aynı evden büyük balkona benziyor oysaki nede olsa hergün kol çalışamayacağımız için boş geçtiğimiz günler hiç değilse omuz göğüs çalışsak gelişmesini istediğimiz kolada olumlu yönde faydasıolurken vucudumuzun görünümüde göze hitap edecek..

11. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Kesinlikle katılıyorum. Bence vücudun en önemli yeri Omuz.
    Ve en zorlayan yeri. Omuz gerçekten çok acı çektiriyor.
    Ama şöyle bir Nba' de oynayanlara bakın dikkat çeken ilk yerleri omuzlarıdır.

12. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Anatomik yapı farklılığndan dolayı karışmam aslıdna ama ben bir kişi üstün seviyede olmadıkça kontrolden yanayım 3-4 sene bu sporu yapanlar var kası rahat define etmek yada fazla kanpompalamak için yapıyorlar bu yaptıklarını ama herkesin yaptığına saygılıym ve öğerncim olmadıkca karışmam :)

13. alonso12

alonso12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    flexor hocam çok doğru sölemiş vücut bütün olduğuna göre orantılı bi biçimde geliştirmek daha mantıklı ben biceps için 2 hareket girmeye başladım bu hafta 8 set toplam ve haftada 2 kez yappmayı düşünüorum bi zararı olurmu acaba. yani haftada 2 kez 8 setlikten son sette hafif kilo ile max tekrar yakıom bicepsi :D

14. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    gayet güzel bi yöntem zarardan çok yararı var hatta neredeyse zararı yok ama biraz ağır ve kası yoran bir çalışma türüdür güzel beslenemessen sadece güç kazanırsın ii çalışmalar

15. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    bende biceps için 2 egzersiz yapıyorum. stand up barbell curl + dumbell hammer curl . haftada bir veya iki hafta da bir hammer curl yerine scott curl yapıyorum. olabildiğince ağır kilo ile barbell curl 8*8*6*6 tekrarlar , hammer ise 3*8 tekrar.

Sayfayı Paylaş