Biceps gelisimi sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve king87 tarafından 2 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Oncelikle merhabalar,
    Ben vucut gelistirmeyi duzenli olarak eylul ayindan beri yapmaktayim.8 ay oldu yaklasik olarak. Ama kollarimda buyuk sikinti var. Kollarim kalinlasmior. Spora basladigimda 34-35 cm olan kollarim su anda 37-38. Boyum da uzun(189) onedenle kollar kalinmis gibi gorunmuor. Bakiorm baskalarina adamlar iki dumble girior kollar sisior vs. bn yerim desayiyorum. vucudun diger yerleri oyle deil mesala gogusler guzel gelisti, omuzlar, sirt vs ama biceps-triceps sorunlu.
    Biceps icin
    1aydir
    12-10-8-6-4 barla biceps curl
    12-10-8-6-4 ez bar scott
    12x3 hammer curl

programim 4 parca halinde bir gun gogus-sirt bir gun omuz bir gun biceps-triceps bi gun bacak seklinde.
    Bu gelisim eksikligi kolda normalmidir, yoksa yanlis birseylermi yapiorm. Yardimlarinizi bekliorm arkadaslar.

2. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    sana tavsiyem; barbel curl 3 set (7 tekrarı geçemeyecek bir ağırlık)
    scott curl 3 set (7 tekrarı geçemeyecek bir ağırlık)
    arnold tarzı concentration curl 3 set ( sana kalmış son hareket olduğu için baya bir yorar)

kısacası ağır basmak hacim için en iyi yöntem fakat laktic asit toplamamaya özen göster zaten bunun için 7 tekrar yazdım bu 7 tekrarlık sürede pek laktic asit sorunu olmuyo başarılar...

3. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    merhaba kin87 büyümek için supplement kullanıyormusun yada iyi besleniyormusun bilmiyorum ama, bendede aynen biceps sorunu var. ama tahminimce seninkinden çok farklı bendeki bu sorun.. kendi resimlerim bölümündede bakarsan görürsün.. bende kollarımın göründügünden daha agır çalişiyorum 20liklerle 7 8 tekrar hammer yapıorum 3 set.. 10da yapabiliriz ama haddince yormanın yeterli oldugunu düşünüyorum aksi takdirde zaten küçük bi yere sahip olan bu kasımızı yorar ve tam aksi şekilde büyümesi yerine onu küçültürüz sana tavsiyem 3 hareket gir hammerla başladıkdan snra scot yada barbellcurl yap ve arkadaşında dedigi gibi bi tepeleme hareketi ile bitir eve döndüğünde ise çatlayana kadar protein tüketmeye çaliş ve biceps idmanından sonraki gün dinlenmeye çaliş..
    kolay gelsin:)

4. FreeMan_x

FreeMan_x Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    concentration curl izolasyon hareketi değil mi ? hacim döneminde yaparsak ters tepki yaratır mı acaba ?

5. FreeMan_x

FreeMan_x Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    concentration curl izolasyon hareketi değil mi? hacim döneminde yapsak ters etki yaratırmı acaba?

Sayfayı Paylaş