Biceps Gelişimi ve Beslenme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve murat-ciftci tarafından 5 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar arkadaşlar,
    7 aydır düzenli olarak yapıyorum.Başlamadan önceki kilom77-78 di.Kollarım 34 cm.di.Şu an 71-72 kiloyum,kilo almaya çalışıyorum ve kollarım 36.5.Fakat işin garibi aşağı yukarı 3 aydır kollarda bir gelişme kaydedemedim.Bunu kilo alamamaya bağlıyorum,sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
    Linkte önceki ve sonraki halimin fotoğrafları var.Az önce daha geçen haftaki fotoğrafımı yükledim sayfanın sonunda.
    6 Aylık Çalışma Sonrası | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Gelişimin durmasının sebebi kilo alamamam olabilir mi?Kol programım şu şekilde ve haftada 1 gün biceps,triceps giriyorum.
    Biceps: 4*12-12-10-8 barbell curl
    4*10-10-10-8 dambıl alternatif
    3*10 konsantrasyon
    Triceps: 3*10 dips
    3*12-10-8 push down
    3*10 extension press tek dambıl ile eğimli sehpa
    3*10 ayakta tek dambıl enseye press

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Kollar set sayılarına, tekrar sayılarına veya hareketlere alışmış olabilir. Kollarımda ölçü alamadığım zaman tekrar aralığımı 6-8'den 10-12'te çıkarmam ciddi bir fark yaratmıştı.

3. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Sayın Lethe552,
    Günlüğünü takip ediyorum,senin gibi başarılı bir üyeden cevap almak beni mutlu etti :)
    6 tekrar sayısına hiç düşmedim,sadece son set 8 tekrar yapıyorum.Yazdığından anladığım kadarıyla 10'dan altına düşmeyim,doğru mudur ?Gelişememeyi kilo alamama bağlamak doğru olur mu sizce?
    İyi çalışmalar...

4. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Kilo alamamanın sebebi yetersiz beslenmeyse kollardan ölçü alamamanın da nedeni şüphesiz beslenme eksikliğidir. Sağlam bir beslenme ve dinlenme düzeniyle hala ölçü alınamıyorsa sorun antrenman rutininde aranmalıdır. Buna gerek kalmadan beslenmeyi hallettiğinizde sorunun çözüleceğini düşünüyorum.

murat-ciftci bunu beğendi.
  5. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    hoca dedi 10x3 yap dedi sonra ağırlık artır 8x3 yap sonra yine ağırlığı artır 6x3 yap dedi bugün

Sayfayı Paylaş