Biceps Gelişimi ile ilgili

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve slayfer tarafından 12 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. slayfer

slayfer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Benim ufak bir sorun olacaktı. Bb'e başlayalı 4.5 - 5 ay oldu. Heryerimde ki gelişimimden çok memnunum fakat biceps gelişimimde bir sorun var. Hacim kazanamıyor...

Forumda biraz araştırma yaptım. Aynı gün sırt ve biceps çalışmanın gelişimi engellediğini okudum. Benim programımda da sırt ve biceps hareketleri aynı gün verilmiş.

Bugün yeni programa geçiyorum ve ben de hocamdan sırt ve biceps hareketlerini farklı günlere yazmasını söyledim. O da bunun aksini düşünüyor. Kafam karışmış durumda. Ne yapmalıyım ?

Teşekkürler

2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Gelişimi engeller demek yanlış olur belki ama yavaşlatabilir. Neden diyecek olursak, sırt çalışırken çekme hareketleri yaptığımızdan bicepslerde yardımcı olarak zaten rol alıyorlar. Zaten küçük bir kas grubu olan yorulmuş bicepslerini biraz daha çalıştırıyorsun. Bence hem yeterli verim alamazsın hem de over training'e girebilir. Ben kendi programımda göğüs-triceps, sırt/kanat-biceps şeklinde zıt kasları çalıştırıcak şekilde birleştirdim.

slayfer bunu beğendi.
  3. slayfer

slayfer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Söyledikleriniz mantıklı... Benimde okuduğum bilgiler bu yönde. Bu yüzden programı sırt çalışma gününde triceps olarak yazdırdım. İnşallah faydasını görürüm.

Sayfayı Paylaş